Radio Opole » Dobrze być w formie
2024-09-10, 07:00 Autor: oprac. AL

Rusza Miesiąc Zdrowia Psychicznego w Opolu

Miesiąc Zdrowia Psychicznego w Opolu [materiały organizatora]
Miesiąc Zdrowia Psychicznego w Opolu [materiały organizatora]
10 września to Światowy Dzień Zapobiegania Samobójstwom, z kolei 10 października do Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Te dwie daty są swego rodzaju klamrą dla licznych wydarzeń, które w tym czasie odbędą się w Opolu ramach Miesiąca Zdrowia Psychicznego.
Cykl zainauguruje (10.09) o godzinie 11:00 na Rynku w Opolu piknik, podczas którego będzie można posłuchać wykładów o tematyce zdrowia psychicznego oraz wziąć czynny udział w panelu dyskusyjnym m. in. z kuratorem oświaty czy z dyrektorem Opolskiego Okręgowego Oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża. W wydzielonych sektorach animatorzy będą prowadzić zajęcia dla dzieci, m.in. warsztaty z malowania kamieni, jogę dla dzieci i wiele innych. Piknik potrwa do godziny 15:00.

Lista placówek udzielających wsparcia dzieciom i młodzieży, a także osobom dorosłym znajduje się w Poradniku na stronie Miasta Opola

Głównym organizatorem Miesiąca Zdrowia Psychicznego w Opolu jest Urząd Miasta Opola. Szczegółowy harmonogram tego, co w ramach wydarzenia będzie się działo, zamieszczamy poniżej. Radio Opole patronuje medialnie przedsięwzięciu.
Harmonogram:

Wtorek 10 września

Piknik „PoMOC dla Zdrowia Psychicznego”

11.00-11.30 Przemówienia otwierające – wiceprezydent Przemysław Zych, naczelnik Wydziału Polityki Społecznej Dorota Rutkowska + organizatorzy
11.30-12.00 Czytanie bajek terapeutycznych
12.00-13.45 Panel dyskusyjny
12.00-12.45 poMOC dla zdrowia psychicznego - Perspektywa instytucji publicznych (część I)
13.00 -13.45 poMOC dla zdrowia psychicznego młodzieży - Edukacja, wsparcie, działanie (część II)
12.00-15.00 Strefa warsztatowa
warsztaty z malowania kamieni
fabryka zabawek
tworzenie mandali wzorem opolskim
joga dla dzieci
warsztaty kreatywne – kolorowy potwór
12.00-15.00 Porady psychologiczne Centrum Zdrowia Psychicznego w Opolu

10 września – 10 października

CUP Opole. Wystawa prac plastycznych zgłoszonych do konkursu ”Oswajamy zdrowie psychiczne”.

Centrum Handlowe Solaris Center. Dyżury psychologów oraz prawnika w Galerii Handlowej w „Centrum Pomocy” poziom -1

Galeria WuBePe, ul. Piastowska 20. Wystawa prac pacjentów Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Św. Jadwigi w Opolu oraz Specjalistycznego Szpitala w Branicach „Twórczość znaczeń – symbole i kolory”

Centrum Zdrowia w Opolu Sp. z o.o. Konsultacje dietetyczne dzieci i młodzieży zamieszkujących miasto Opole w wieku od 7 do 18 roku życia,
Program pn. "Prewencja kryzysów emocjonalnych” - konsultacje psychologiczne indywidualne, psychoedukacje grupowa dla dzieci i młodzieży, psychoedukacje grupową dla dorosłych oraz konsultacje specjalistyczne psychiatryczne.

YAQ Projekt Pracownia Rozwoju Społecznego.

„Ratownicy marzeń”: zajęcia mają na celu wzmacnianie poczucia własnej wartość, konkretyzacji marzeń, zachęcanie do rozwijania i realizacji zainteresowań poprzez ukazanie wartości wynikającej z różnorodności postaw i zachowań. Program ma na celu wzmocnić u dzieci poczucie własnej akceptacji w grupie rówieśniczej.

„Archipelag Skarbów”: głównym celem programu jest wzmocnienie kompetencji uczniów w zakresie asertywności, wsparcie młodzieży w poznawaniu oraz akceptacji siebie, ograniczenie ryzyka zachowań ryzykownych poprzez wzmocnienie czynników chroniących, zwiększenie kompetencji młodzieży w zakresie radzenia sobie z sytuacjami kryzysowymi, ograniczenie ryzyka depresji.

Ośrodek Profilaktyki i Edukacji "LIDER” Elżbieta Górecka

„Apteczka Pierwszej Pomocy Emocjonalnej”. szkolenie przygotowujące wychowawców, pedagogów, psychologów do pracy rekomendowanym programem wychowawczo – profilaktycznego. Celem programu jest rozwijanie w dzieciach podstawowych umiejętności społecznych i emocjonalnych oraz przygotowanie do radzenia sobie z trudnościami.

Dobrze być w formie

2024-12-24, godz. 09:16 Wieczerzę wigilijną można i warto przygotować tak, by była jednocześnie smaczna i zdrowa Barszcz z uszkami, pierogi, karp, a także m.in. sernik i kutia - łącznie 12 tradycyjnych potraw, które przyrządza się na wieczerzę wigilijną. Specjalista… » więcej 2024-12-23, godz. 13:02 Kto szybciej chodzi, jest zdrowszy metabolicznie Subiektywnie oceniana prędkość chodu może być łatwym i szybkim w użyciu wskaźnikiem zdrowia metabolicznego u osób otyłych - informuje pismo „Scientific… » więcej 2024-12-19, godz. 13:41 Mniej telewizji, więcej książek - przepis na życie bez demencji Aktywności społeczne i stymulujące umysł, takie jak czytanie lub rozmowy z innymi osobami, są korzystne dla pamięci i myślenia. Niekorzystnie wpływają… » więcej 2024-12-18, godz. 11:30 Coraz częściej dorośli są narażeni na choroby zakaźne wieku dziecięcego Coraz częściej dorośli są narażeni na choroby zakaźne wieku dziecięcego. Związane jest to m.in. z wygaśnięciem ich odporności poszczepiennej, ale także… » więcej 2024-12-17, godz. 12:42 Dietetyk: dieta wegańska u dzieci nie jest zalecana Instytut Matki i Dziecka nie zaleca stosowania diety wegańskiej u małych dzieci. Dieta wegetariańska w tej grupie wymaga zaś odpowiedniego zbilansowania, regularnych… » więcej 2024-12-14, godz. 11:39 Dietetyczka: warto zachować umiar podczas obfitych, świątecznych posiłków Świąteczny czas to okazja do rodzinnych spotkań i obfitych posiłków, ale warto zachować umiar - podkreśliła we wtorek dietetyczka ze Śląskiego Uniwersytetu… » więcej 2024-12-13, godz. 11:16 Przez całą dobę mózg lepiej pracuje po ćwiczeniach fizycznych Nasz mózg lepiej pracuje po ćwiczeniach fizycznych. Krótkoterminowe pozytywne skutki ćwiczeń mogą trwać całą dobę - piszą naukowcy na łamach „International… » więcej 2024-12-11, godz. 09:15 Dr Szumowska: gorzej wykonujemy zadania wymagające podzielności uwagi Na ogół zadania wymagające podzielności uwagi wykonujemy gorzej; reagujemy wolniej, popełniamy więcej błędów - powiedziała PAP dr Ewa Szumowska z Instytutu… » więcej 2024-12-10, godz. 09:12 Nowo odkryte neurony odbierają apetyt Odkrycie nieznanej wcześniej populacji reagujących na hormon sytości neuronów w podwzgórzu może doprowadzić do opracowania nowych metod leczenia otyłości… » więcej 2024-12-09, godz. 10:19 Złe sąsiedztwo otępia i podnosi ciśnienie Życie w biednej i zaniedbanej okolicy wiąże się z wyższym ciśnieniem krwi i gorszymi zdolnościami poznawczymi - informuje pismo „Alzheimer’s & Dementia:… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »