Radio Opole » Dobrze być w formie
2022-12-24, 07:00 Autor: Monika Matuszkiewicz

Pomoc medyczna w święta - lekarze będą dyżurowali w 13 punktach

[fot. pixabay]
[fot. pixabay]
W czasie świąt Bożego Narodzenia osoby, które źle się poczują będą mogły uzyskać pomoc medyczną w 13 punktach nocnej i świątecznej opiece zdrowotnej. Opolski oddział NFZ przypomina, jak z takiej porady lekarskiej skorzystać oraz co zrobić, kiedy w pobliżu nie ma placówki medycznej.
Punkty nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej będą czynne od piątku od godziny 18:00 aż do wtorku do godziny 08:00. Wizyta może odbyć się stacjonarnie lub telefonicznie - mówi Barbara Pawlos, rzecznik prasowy opolskiego oddziału NFZ.

Pamiętajmy o tym, że w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia możemy wezwać zespół ratownictwa medycznego. W razie nagłego pogorszenia się stanu zdrowia możemy skorzystać z pomocy medycznej w całym kraju. Nie zależnie od tego, gdzie się znajdujemy i gdzie mieszkam na stałe. W tym zakresie nie obowiązuje żadna rejonizacja. Poradę pielęgniarki, położnej lub lekarza uzyskamy dzwoniąc pod bezpłatny numer teleplatformy pierwszego kontaktu: 800 137 200.

Natomiast dyżur bólowy w zakresie stomatologicznej pomocy doraźnej zapewnia Zakład Usług Medycznych KAMMED spółka z o.o. w Brzegu przy ul. Ziemi Tarnowskiej 3 oraz Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej PARTNER-DENTAL w Zdzieszowicach.


Punkty działają przy:
 • Brzeskim Centrum Medycznym
 • Szpitalu Powiatowym w Głubczycach
 • Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Kędzierzynie-Koźlu
 • Powiatowym Centrum Zdrowia S.A Szpitala Powiatowego w Kluczborku
 • Krapkowickim Centrum Zdrowia Spółka
 • Namysłowskim Centrum Zdrowia Spółka Akcyjna
 • Zespole Opieki Zdrowotnej w Oleśnie
 • EMC Instytucie Medycznym Szpitala Świętego Rocha w Ozimku
 • Prudnickim Centrum Medycznym
 • Szpitalu Powiatowym im. Prałata J. Glowatzkiego w Strzelcach Opolskich
 • Szpitalu Wojewódzkim w Opolu
 • Zespole Opieki Zdrowotnej w Nysie
 • NZOZ Citomed Sysło spółka partnerska lekarsko-położnicza w Niemodlinie

Lista wszystkich punktów dostępna jest na stronie opolskiego oddziału NFZ.

Dobrze być w formie

2023-03-30, godz. 07:00 Naukowcy: trzeba monitorować narażenie pracowników na spaliny z diesla Wyniki badań epidemiologicznych wskazują na istnienie związku między narażeniem na spaliny emitowane z silników Diesla a zwiększoną częstością występowania… » więcej 2023-03-29, godz. 07:00 Lasy zmniejszają globalne zagrożenia dla zdrowia Lasy i drzewa zapewniają cień, żywność i wodę w regionach, które w coraz większym stopniu cierpią z powodu suszy i upałów, takich jak Maroko, ale jednocześnie… » więcej 2023-03-28, godz. 07:00 Depresja przyspiesza starzenie Biologiczny wiek starszych osób z depresją jest późniejszy, niż ich rówieśników bez tej choroby. Częściej cierpią na różne medyczne problemy, a starzej… » więcej 2023-03-27, godz. 08:00 Badanie: jedna piąta Polaków przeznacza w skali roku ponad 1 tys. zł na uprawianą dyscyplinę sportu Ponad jedna czwarta Polaków inwestuje w skali roku do 200 zł rocznie na produkty i usługi związane z uprawianą dyscypliną sportu, a jedna piąta ponad 1000… » więcej 2023-03-24, godz. 07:00 FIS oraz IBU zabraniają stosowania wosków fluorowych Międzynarodowa Federacja Narciarska i Snowboardu (FIS) oraz Międzynarodowa Unia Biathlonu (IBU) zakazały od sezonu 2023/2024 stosowania przez sportowców smarów… » więcej 2023-03-23, godz. 07:00 Badanie: co trzeci ankietowany pija soki kilka razy w tygodniu Co trzeci ankietowany Polak pija soki kilka razy w tygodniu, najczęściej z chęci uzupełnienia witamin i innych składników odżywczych. Ulubionym sokiem jest… » więcej 2023-03-22, godz. 07:00 Nieumiejętne korzystanie z urządzeń ekranowych - problemem społecznym dotyczącym wszystkich grup wiekowych Nieumiejętne korzystanie z internetu i urządzeń ekranowych jest dzisiaj problemem społecznym, dotyczącym wszystkich grup wiekowych, a nie tylko dzieci i młodzieży… » więcej 2023-03-21, godz. 07:00 Badacze wpadli na nowy trop na drodze do dłuższego życia Naukowcy odkryli enzymy, które usuwają toksyczne związki ze starzejącego się organizmu. Na razie o połowę przedłużyli życie laboratoryjnych robaków… » więcej 2023-03-20, godz. 07:00 Naukowcy: Kibicowanie pomaga psychice Udział w wydarzeniach sportowych poprawia dwa główne parametry dobrostanu psychicznego: zmniejsza poczucie samotności i zwiększa poczucie sensu życia - uznali… » więcej 2023-03-17, godz. 08:00 Dieta śródziemnomorska wspiera serce kobiet Według obszernej analizy dostępnych badań tzw. dieta śródziemnomorska średnio o 25 proc. zmniejsza ryzyko choroby wieńcowej, a także redukuje ryzyko śmierci… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »