Radio Opole » Dobrze być w formie
2021-08-26, 17:34 Autor: Natalia Kryjom-Barylak

Bartłomiej Mróz jedynym Polakiem w swojej dyscyplinie na Igrzyskach Paraolimpijskich w Tokio

Bartłomiej Mróz [fot. archiwum prywatne]
Bartłomiej Mróz [fot. archiwum prywatne]
Pochodzi z Kędzierzyna-Koźla i jest jedynym Polakiem biorącym udział w turnieju badmintona, równocześnie pełni funkcje chorążego naszej reprezentacji.
Bartłomiej Mróz jest pierwszym w historii Polakiem, który będzie walczył o trofea w tym sporcie, bo badminton dopiero debiutuje jako dyscyplina olimpijska. Obecnie nasz zawodnik jest 4. w rankingu światowym parabadmintona. Jego dotychczasowe sportowe sukcesy robią wrażenie. W czasie walki o kwalifikację olimpijską Bartłomiej Mróz 9 razy stawał na podium, m.in. na turniejach w Kanadzie, Ugandzie, Chinach i Irlandii.

Rozgrywki olimpijskie mają się rozpocząć 1 września. O formie Bartłomieja oraz jego rozegranych meczach będziemy informować na bieżąco. Jak zaznacza zawodnik - Teraz najważniejsze jest odpowiednie przygotowanie do olimpiady!

Trzymamy kciuki!

Słuchaj playera Radio Opole 3 SPORT
player.php?program=3
Bartłomiej Mróz o emocjach przed paraolimpiadą w Tokio

Dobrze być w formie

2021-10-24, godz. 16:51 Mateusz Gruntowski o tym, jak zdobywa się Koronę Polskich Ultramaratonów Aby zrealizować swój cel przebiegł 850 kilometrów. Mateusz Gruntowski z Niemodlina skompletował Koronę Polskich Ultramaratonów. Składa się na nią 10… » więcej 2021-10-22, godz. 07:43 Bartosz Malinowski o Wielkim Szlaku Himalajskim Bartosz Malinowski to znany w środowisku organizator trekkingów, wypraw w Himalaje i przewodnik górski. Ze słuchaczami Radia Opole podzielił się swoimi niezwykłymi… » więcej 2021-10-20, godz. 21:40 Ola Mirosław o rekordzie świata we wspinaczce na czas! Nasza rozmówczyni była gościem 10. Opolskiego Festiwalu Gór. Na antenie Radia Opole opowiedziała o swojej drodze do sukcesu, wytężonej pracy i wsparciu… » więcej 2021-10-19, godz. 08:45 Odwaga, siła i wyobraźnia. Cena wielkich marzeń Jak można realizować swoje marzenia? Jak chwytać chwile radości? Czym jest pasja życia? Dlaczego niektórzy decydują się na ekstremalne podróże, doświadczenia?… » więcej 2021-10-16, godz. 07:19 Powrót do źródłowego oprogramowania. Rozmowa z Paprodziadem Włodzimierz Dembowski opowiedział o swojej filozofii życia, współczesnym zagubieniu człowieka w gąszczu cywilizacji i potrzebie powrotu do natury. » więcej 2021-10-14, godz. 07:51 Rozmowy z roślinami. Joanna Bieniarz o więzi z naturą 'Roślinna' to tytuł książki w której Joanna Bieniarz opisuje swoją niezwykłą więź z roślinami. O tym jak dbać o dobry stan roślin, ale również dobro… » więcej 2021-10-12, godz. 07:13 Body positive, czyli ciałopozytywnosć. Rozmowa z dr Anną Czerner Ciałopozytywność ma być alternatywą dla wysoko wyśrubowanego i dość wąsko rozumianego kanonu piękna w kulturze. Temu zjawisku przyglądaliśmy się z… » więcej 2021-10-10, godz. 13:42 Postęp widać gołym okiem! O Gruzji opowiada Bartosz Małek Gruzja zachwyca turystów pięknem przyrody oraz krajobrazami. To świetne miejsce dla tych, którzy lubią aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu. Opowiada… » więcej 2021-10-07, godz. 07:28 Taniec mocy. O spontanicznym ruchu oraz jego korzyściach Sławomir Gęściak Ciało jest siedzibą naszych emocji, które pod wpływem ruchu mogą się uwalniać w postaci śmiechu, płaczu czy nawet krzyku. To uzdrawiające doświadczenie… » więcej 2021-10-05, godz. 10:48 Jak zdobyć Kilimandżaro? Rozmowa z Patrykiem Szymańskim Aby postawić stopę na szczycie Kilimandżaro nie trzeba być alpinistą. Ze względu na strefę klimatyczną, wejście nie wymaga korzystania z raków i czekanów… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »