Radio Opole » Dobrze być w formie
2021-08-27, 07:23 Autor: Natalia Kryjom-Barylak

"Mam wrażenie jakby to było wczoraj" - Dawid Tomala o swoim sukcesie w Tokio

Z Dawidem Tomalą rozmawia Mariusz Chałupnik [fot. Wanda Kownacka]
Z Dawidem Tomalą rozmawia Mariusz Chałupnik [fot. Wanda Kownacka]
Niewielu wierzyło w jego sukces, ale jak widać nie wpłynęło to na sportowego ducha rywalizacji. Dawid Tomala, zawodnik zawodnik AZS-u Politechniki Opolskiej na igrzyskach w Tokio w wielkim stylu pokonał rywali w chodzie sportowym na 50 km i zdobył złoto.
Po trzech tygodniach od swojego wielkiego sukcesu Dawid Tomala odwiedził Opole, rozmawiał z nim Mariusz Chałupnik. Jak zdradził nasz złoty chodziarz, w jego życiu były chwile, kiedy wątpił w przyszłość związaną ze sportem - Było bardzo ciężko, były momenty gdzie już nie trenowałem przez cztery miesiące czy nawet pół roku. Jego determinacja pokazała jednak, że nigdy nie należy wątpić we własne możliwości.

Warto zaznaczyć, że Dawid Tomala nie tylko przejdzie do historii jako złoty medalista Igrzysk Olimpijskich, ale również dlatego, że był ostatnim złotym medalistą na dystansie 50 kilometrów. Za trzy lata w Paryżu dystans ulegnie skróceniu i będzie wynosił 35 kilometrów.

Słuchaj playera Radio Opole 3 SPORT
player.php?program=3
Dawid Tomala o swoim sukcesie w Tokio

Dobrze być w formie

2021-10-16, godz. 07:19 Powrót do źródłowego oprogramowania. Rozmowa z Paprodziadem Włodzimierz Dembowski opowiedział o swojej filozofii życia, współczesnym zagubieniu człowieka w gąszczu cywilizacji i potrzebie powrotu do natury. » więcej 2021-10-14, godz. 07:51 Rozmowy z roślinami. Joanna Bieniarz o więzi z naturą 'Roślinna' to tytuł książki w której Joanna Bieniarz opisuje swoją niezwykłą więź z roślinami. O tym jak dbać o dobry stan roślin, ale również dobro… » więcej 2021-10-12, godz. 07:13 Body positive, czyli ciałopozytywnosć. Rozmowa z dr Anną Czerner Ciałopozytywność ma być alternatywą dla wysoko wyśrubowanego i dość wąsko rozumianego kanonu piękna w kulturze. Temu zjawisku przyglądaliśmy się z… » więcej 2021-10-10, godz. 13:42 Postęp widać gołym okiem! O Gruzji opowiada Bartosz Małek Gruzja zachwyca turystów pięknem przyrody oraz krajobrazami. To świetne miejsce dla tych, którzy lubią aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu. Opowiada… » więcej 2021-10-07, godz. 07:28 Taniec mocy. O spontanicznym ruchu oraz jego korzyściach Sławomir Gęściak Ciało jest siedzibą naszych emocji, które pod wpływem ruchu mogą się uwalniać w postaci śmiechu, płaczu czy nawet krzyku. To uzdrawiające doświadczenie… » więcej 2021-10-05, godz. 10:48 Jak zdobyć Kilimandżaro? Rozmowa z Patrykiem Szymańskim Aby postawić stopę na szczycie Kilimandżaro nie trzeba być alpinistą. Ze względu na strefę klimatyczną, wejście nie wymaga korzystania z raków i czekanów… » więcej 2021-10-03, godz. 14:20 Filozofia życia w równowadze. O medycynie chińskiej opowiada Ina Kubas W medycynie chińskiej organizm jest postrzegany jako mikrokosmos wypełniony energią życiową.Medycyna Chińska liczy sobie około 3 tysięcy lat. Jest nauką… » więcej 2021-09-27, godz. 06:50 Masaż, joga i przepływ energii. Rozmowa z Martą Majdecką Schematu energetycznej budowy człowieka nie znajdziemy w podręcznikach do biologii. Wiele osób interesuje się jednak tym zagadniemy popularnym w medycynie… » więcej 2021-09-24, godz. 18:50 Woda jest cenna - jak mądrze z niej korzystać? Rozmowa z Magdaleną Poprawką Jeśli obecne tendencje nie zostaną odwrócone, czeka nas 40-procentowy spadek dostępności do wody pitnej w 2030 roku - alarmuje ONZ. Czego o gospodarce wodnej… » więcej 2021-09-24, godz. 08:42 Jeśli zrzucać kilogramy, to z głową! Rozmowa z Aleksandrą Zator O swojej żywieniowej przemianie opowiedziała dietetyczka kliniczna, psychodieteczka i trenerka personalna - Aleksandra Zator. Z rozmowy dowiecie się też o… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »