Radio Opole » Gospodarka
2021-08-30, 20:30 Autor: Witold Wośtak

Akademickie Biuro Karier monitoruje poczynania studentów i absolwentów Politechniki Opolskiej na rynku pracy. "Radzą sobie doskonale"

Politechnika Opolska [fot. PO/facebook]
Politechnika Opolska [fot. PO/facebook]
Studenci i absolwenci Politechniki Opolskiej bardzo dobrze radzą sobie na rynku pracy. Tak wynika z badań prowadzonych przez uczelnię.
Okazuje się, że prawie 66 procent absolwentów pracuje bądź pracowało już na pierwszym stopniu studiów lub krótko po zdobyciu dyplomu. Prawie 70 procent z osób pracujących podjęło pierwszą pracę na studiach, a ponad 80 procent z tej grupy ma zatrudnienie na umowę o pracę.

Blisko 70 procent pracuje w branży wyuczonej na Politechnice, a na niektórych wydziałach jest jeszcze lepiej.

- Przykładem może być Wydział Budownictwa i Architektury - mówi Aleksandra Jasińska, kierownik Akademickiego Biura Karier.

- Prawie 86 procent osób pracujących już na pierwszym stopniu podjęło swoją pierwszą pracę w branży związanej z budownictwem. Bardzo wysoki wskaźnik ma również Wydział Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki. 83 procent osób rozpoczęło pierwszą pracę w branży związanej z IT, elektrotechniką bądź automatyką.

Niedawno zakończyły się też badania wśród obecnych studentów - prawie 65 procent również pracuje w wyuczonej branży. - Zebraliśmy informacje głównie wśród studentów pierwszego stopnia, ale oni już radzą sobie doskonale - dodaje Aleksandra Jasińska.

- Naszym celem jest to, aby wskaźnik był coraz wyższy. Bierzemy badania bardzo poważnie pod uwagę. We współpracy z pracodawcami Opolszczyzny i okolic proponujemy takie działania, aby studenci trafiali do firm mających interesujące oferty, pozwalających zarazem pracować w przyszłości w swojej branży.

Badania ABK są dobrowolne i anonimowe, a uczestnicy nie muszą odpowiadać na wszystkie pytania.
Aleksandra Jasińska 1
Aleksandra Jasińska 2

Gospodarka

2021-10-27, godz. 13:30 Kolejnych 50 "kopciuchów" w Jemielnicy zostanie zlikwidowanych Jeszcze tej jesieni w gminie Jemielnica kolejnych pięćdziesiąt 'kopciuchów' zostanie wymienionych na nowoczesne i ekologiczne źródła ogrzewania. Mieszkańcy… » więcej 2021-10-27, godz. 08:45 Komisja konkursowa wybrała prezesa Powiatowego Centrum Zdrowia w Kluczborku. "Kluczowe jest jego doświadczenie" Janusz Ratajczyk będzie nowym prezesem Powiatowego Centrum Zdrowia w Kluczborku. Marcin Kisilica, jego poprzednik, złożył rezygnację i od lipca szpitalem… » więcej 2021-10-26, godz. 18:30 Do wyszkolenia fachowców potrzebna odpowiednia baza. Podsumowano program "Wsparcie kształcenia zawodowego w kluczowych… Unowocześnienie i doposażenie pracowni oraz dostosowanie sprzętu do obecnych wymogów - na sesji sejmiku województwa opolskiego podsumowano realizację projektu… » więcej 2021-10-26, godz. 15:00 Długi rosną, więc pomoc państwa jest niezbędna. Wojewódzcy radni przyjęli apel do rządu o opracowanie tarczy pomocowej… Wojewódzcy radni przyjęli apel w sprawie opracowania i wdrożenia tarczy antykryzysowej dla systemu ochrony zdrowia. Apel został przyjęty na 35. sesji sejmiku… » więcej 2021-10-26, godz. 13:15 Od nowego roku ZUS przejmuje wypłatę 500 plus. Wnioski o przyznanie wsparcia przyjmowane będą przez internet Z nowym rokiem Zakład Ubezpieczeń Społecznych przejmuje zadanie wypłacania świadczenia 500 plus. Dla już pobierających pieniądze na razie nic się nie… » więcej 2021-10-26, godz. 07:30 Droższe kwiaty i znicze, bo koszty produkcji przerzuca się na klienta. "Ceny wszystkiego idą do góry" Głębiej do portfela trzeba sięgnąć podczas przygotowań grobów przed dniem Wszystkich Świętych. » więcej 2021-10-25, godz. 20:00 "Bez tych pieniędzy nie bylibyśmy w stanie wykonać tych inwestycji". Samorządowcy o dotacjach z Polskiego Ładu Infrastruktura drogowa, sportowa czy też wodno-kanalizacyjna. Ponad 16 różnego rodzaju inwestycji, które przeprowadzą opolskie samorządy znajdzie finansowanie… » więcej 2021-10-25, godz. 18:00 Przebudowana droga Gościęcin - Karchów już jest oddana do użytku Oficjalnie do użytku oddany został przebudowany odcinek drogi między Gościęcinem a Karchowem w gminie Pawłowiczki. Inwestycję realizował powiat kędzierzyńsko-kozielski… » więcej 2021-10-25, godz. 14:54 Powiat nadrobi drogowe zaległości sprzed lat Montaż finansowy z trzech źródeł pozwoli zmodernizować blisko trzy kilometry drogi w zarządzie powiatu prudnickiego. Inwestycję starostwa wesprze budżet… » więcej 2021-10-25, godz. 13:00 ZUS zachęca do korzystania z konta bankowego. Jest to szybsze, niż oczekiwanie na listonosza Zamiast gotówki do ręki, przelew na rachunek bankowy. Do takiego rozwiązania zachęca ZUS i informuje swoich petentów, że pieniądze można dostawać na konto… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »