Radio Opole » Dobrze być w formie
2021-04-08, 08:22 Autor: Natalia Kryjom-Barylak

Oskar Koźlik o prototypie bezobsługowej szklarni

Pomidory [Fot. LoggaWiggler/Pixabay]
Pomidory [Fot. LoggaWiggler/Pixabay]
Szklarnia z pachnącymi, ekologicznymi warzywami, której... nie trzeba obsługiwać - kto nie chciałby mieć takiego cudu techniki w swoim ogródku. Niewykluczone, że już wkrótce będzie można go kupić i to za niewielkie pieniądze.
Szklarnię ogrodową, szczególnie bezobsługową z pewnością docenią wszyscy amatorzy samodzielnie uprawianych warzyw bądź owoców. Własna szklarnia daje naprawdę dużo możliwości – znacznie więcej niż uprawa w gruncie. To świetna możliwość, aby osiągnąć wysokie i zdrowe plony różnorodnych gatunków roślin. Najczęściej wykorzystuje się ją pod uprawę warzyw ciepłolubnych.

Dzięki stabilnym warunkom panującym wewnątrz urządzenia, możliwe jest przyspieszenie wzrostu roślin nawet o kilka tygodni w stosunku do roślin uprawianych na otwartej przestrzeni. Szklarniowe warunki to również gwarancja jakości zbiorów, które w zależności od kaprysów pogody na zewnątrz mogłyby być ograniczone.

O prototypie bezobsługowej szklarni opowiedział jego współtwórca Oskar Koźlik.

Słuchaj playera Radio Opole 3 SPORT
player.php?program=3
Audycja "Dobry Moment" [25.03.2021r.]

Dobrze być w formie

2021-05-06, godz. 09:39 Zero waste i less waste? Dowiedz się jak produkować mniej śmieci Odmawiaj (refuse), ograniczaj (reduce), wykorzystaj ponownie (reuse), recyklinguj (recycle), kompostuj (rot) - to główne zasady idei 'zero waste', czyli stylu… » więcej 2021-05-04, godz. 11:03 Prof. dr hab. nauk medycznych Marek Gierlotka o znaczeniu infekcji dla naszego serca Zdrowe serce jest niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania wszystkich narządów i układów w naszym organizmie. Niezwykle ważne jest, aby odpowiednio o nie… » więcej 2021-05-02, godz. 10:29 Na co pomaga leczenie pijawkami? Jarosław Świętek o hirudoterapii Przy jakich chorobach te pijące krew stworzenia są wykorzystywane? Czy istnieją przeciwskazania i jak przygotować się do wizyty u hirudoterapeuty? Ponadto… » więcej 2021-04-30, godz. 10:08 Czy czekolada może być zdrową przekąską? Oprócz tego, że jest pyszna, spożywana w umiarkowanych ilość może również mieć pozytywny wpływ na zdrowie. Czekolada - bo o niej mowa - jest uwielbiana… » więcej 2021-04-28, godz. 08:24 Elżbieta Lange o otyłości Polaków W swoje działalności zajmuje się psychologią odchudzania. Pracuje w obszarze: myśli, emocji i ciała. Pomaga osobom z nadwagą odzyskać kontrolę nad jedzeniem… » więcej 2021-04-26, godz. 07:48 Jak rozpoznać dobry miód? Niewiele jest artykułów spożywczych, które jednocześnie wzmacniają odporność, pomagają przeciwdziałać wielu schorzeniom, a przy tym jedzenie ich to… » więcej 2021-04-24, godz. 07:03 Głodówka oczyszczająca - czy jest bezpieczna? Jakie są wady i zalety głodówek? Czy stosując dietę oczyszczającą pozbywamy się toksyn z organizmu? Czy rzeczywiście pomaga w chudnięciu? Na te i inne… » więcej 2021-04-22, godz. 08:53 Zatrzymanie wody w organizmie, jak sobie z tym radzić? Spuchnięte kostki, wahania wagi ciała i opuchlizna wokół oczu to mogą być objawy zatrzymania wody w organizmie. Jakie są jego przyczyny? Kiedy wystarczy… » więcej 2021-04-20, godz. 08:59 Joga twarzy, naturalny sposób na piękno Joga twarzy to ćwiczenia twarzy, które przynoszą efekty w postaci spłycenia zmarszczek, poprawy owalu oraz napięcia skóry. Praktykuje ją coraz więcej osób… » więcej 2021-04-18, godz. 07:33 Od czego zacząć przygodę z bieganiem? Bieganie to jedna z najpopularniejszych aktywności fizycznych w Polsce. Nie wymaga żadnego sprzętu ani przygotowania. Każdy może to robić - wystarczy ubrać… » więcej
123456
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »