Radio Opole » Dobrze być w formie
2021-10-07, 07:28 Autor: Natalia Kryjom-Barylak

Taniec mocy. O spontanicznym ruchu oraz jego korzyściach Sławomir Gęściak

Sławomir Gęściak [fot. archiwum prywatne]
Sławomir Gęściak [fot. archiwum prywatne]
Ciało jest siedzibą naszych emocji, które pod wpływem ruchu mogą się uwalniać w postaci śmiechu, płaczu czy nawet krzyku. To uzdrawiające doświadczenie, które daje poczucie wewnętrznej lekkości. Taniec spontaniczny to wyjątkowa forma medytacji.
Taniec spontaniczny jest techniką, która zdobywa coraz większą popularność i chętnie rozpowszechniają ją nauczyciele rozwoju osobistego i duchowego. Jest formą kontaktu ze swoim ciałem, ze swoimi emocjami, ze swoją energią. To metoda relaksu i oczyszczenia.

Jak zaznacza Sławomir Gęściak, współtwórca projektu NatAya - Ruch i Dżwięk, w spontanicznym tańcu nie chodzi o to, żeby tej spontaniczności się nauczyć, ale żeby sobie o niej przypomnieć - To jest w naszej naturze, wystarczy popatrzeć na małe dzieci, ile one mają w sobie spontaniczności, takiej lekkości i radości. Natomiast poprzez różne doświadczenia w życiu, poprzez środowisko, rodzinę i szkołę w pewnym stopniu tracimy spontaniczność. Taniec pozwala odblokować nasze ciało, po to, aby rozbudzić spontaniczność, intuicyjną ekspresję, która w naszym ciele jest naturalna.

Słuchaj playera Radio Opole 3 SPORT
player.php?program=3
Audycja "Ze Zdrowiem Ci do Twarzy", Taniec spontaniczny, Sławomir Gęściak

Dobrze być w formie

2021-11-23, godz. 21:41 Wegetarianizm, co warto o nim wiedzieć? Rozmowa z Aliną Kowalczyk-Czerwińską Dieta wegetariańska to popularna forma odżywiania. Nasza rozmówczyni podpowiedziała nam jak komponować dietę i czym się kierować w przypadku rozpoczynania… » więcej 2021-11-21, godz. 00:00 Beata Marcinowicz o pilatesowej fabryce endorfin Jak stworzyć sobie jesienią prywatną fabrykę endorfin? O to zapytaliśmy instruktorkę pilatesu - Beatę Marcinowicz. Aktywność fizyczna może być bowiem… » więcej 2021-11-19, godz. 07:22 Patryk Bułhak o fotografii i podróżach Razem z fotografem Patrykiem Bułhakiem, gościem 11. Opolskiego Festiwalu Fotografii, zajrzeliśmy za 'Zamknięte' drzwi świata kobiet w Iranie. Rozmawialiśmy… » więcej 2021-11-16, godz. 07:13 Mieszkać w bloku i żyć w zgodzie z naturą. Rozmowa z Olafem Józefoskim Olaf Józefoski ze Stowarzyszenia Wolnej Herbaty opowiadał o tym, jak być w zgodzie z naturą mieszkając w... bloku. » więcej 2021-11-14, godz. 07:28 Malwina Wójciak o modzie na tenisa Malwina Wójciak, tenisistka i trenerka opowiadała o modzie na tenisa, nawet w krajach bardzo egzotycznych oraz o klątwie US Open podobno ciążącej na zwy… » więcej 2021-11-12, godz. 07:14 Morsowanie po opolsku! Rozmowa z Dariuszem Chwistem Z Dariuszem Chwistem rozmawialiśmy o morsowaniu po opolsku. Czy to już czas na wzmacniające kąpiele? » więcej 2021-11-09, godz. 07:56 Jaka jest prawda o polskich kibicach? Odpowiada Albert Ogiolda Na ekrany polskich kin wszedł niedawno film 'Furioza' opowiadający o ultrasach, czyli najbardziej zagorzałych kibicach, co wywołało ponownie dyskusję na… » więcej 2021-11-07, godz. 13:56 Roślinny azyl. Rozmowa z Magdalena Starczewską Jak w miejskiej dżungli stworzyć sobie azyl pełen roślin? O to zapytaliśmy miłośniczkę kwiatów Magdalenę Starczewską, która oprowadziła nas po swoim… » więcej 2021-10-31, godz. 14:18 Zioła mogą zredukować stres. Rozmowa z Dominiką Krajczy Jak zadbać o skołatane nerwy? Które zioła nas uspokoją? Jak zadbać o pożywienie, aby nie było ono kolejnym źródłem stresu dla organizmu? O tym wszystkim… » więcej 2021-10-24, godz. 16:51 Mateusz Gruntowski o tym, jak zdobywa się Koronę Polskich Ultramaratonów Aby zrealizować swój cel przebiegł 850 kilometrów. Mateusz Gruntowski z Niemodlina skompletował Koronę Polskich Ultramaratonów. Składa się na nią 10… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »