Radio Opole » Dobrze być w formie
2021-03-19, 13:32 Autor: Natalia Kryjom-Barylak

Joga niejedno ma imię. Praktyka w wodzie to nowa propozycja dla mieszkańców naszego regionu

Praktyka jogi na Krytej Pływalni "Wodna Nuta" [fot. MOSiR Opole]
Praktyka jogi na Krytej Pływalni "Wodna Nuta" [fot. MOSiR Opole]
Każdy wariant praktyki jogi przynosi korzyści dla naszego ciała i umysłu. Trening w wodzie nie obciąża pleców, rozładowuje napięcie i doskonale wpływa na sylwetkę.
Opór wody zmusza mięśnie do wytężonej pracy. Ciało ma większe skłonności do wyginania się, dzięki czemu jesteśmy w stanie zrobić więcej skomplikowanych pozycji. Dodatkowo, są to pozycje bardziej wymagające dla mięśni, przez co szybko można spodziewać się zadowalających efektów takich jak m.in: płaskiego brzucha, jędrnej skóry i silnych mięśni głębokich kręgosłupa.

Ciało człowieka jest w wodzie nawet o 90% lżejsze niż na lądzie. Z tego powodu ćwiczenia wykonywane w wodzie nie obciążają stawów i są w 100% bezpieczne, a przy tym bardzo skuteczne. Uczestniczyć mogą w nich zarówno osoby zdrowe, jak i te o ograniczonej sprawności ruchowej.

W rozmowie z Łukaszem Zalewskim, instruktorem jogi dowiesz się kiedy startują zajęcia jogi w wodzie organizowane przez MOSiR Opole na Krytej Pływalni "Wodna Nuta" w Opolu.

Słuchaj playera Radio Opole 3 SPORT
player.php?program=3
Joga w wodzie, rozmowa z Łukaszem Zalewskim

Dobrze być w formie

2022-01-20, godz. 11:29 Czy można zapobiec rakowi szyjki macicy? Rakowi szyjki macicy można zapobiegać szczepiąc się przeciw ludzkiemu wirusowi brodawczaka (HPV) i robiąc regularnie cytologię - przypomina prof. Violetta… » więcej 2022-01-19, godz. 07:00 Czy Polacy kochają diety? Polacy są coraz bardziej świadomi tego, jak ważna jest zdrowa dieta. Nie oczekujemy od niej tylko smukłej sylwetki, ale przede wszystkim zdrowego ciała i… » więcej 2022-01-17, godz. 13:14 Jak wzmocnić odporność na chorobotwórcze patogeny? Dlaczego zachowujemy się nieracjonalnie i jak ten stan zmienić, opowiedział w audycji dr Janusz Stasiak. » więcej 2022-01-12, godz. 14:09 Kobieca pewność siebie na rynku pracy. Rozmowa z Beatą Kaczor Jak zwiększyć pewność siebie na rynku pracy? » więcej 2022-01-11, godz. 10:54 Saunowanie z morsowaniem według Adama Ciempki i Patryka Szymańskiego Gorąca sauna i lodowata woda - czy takie połączenia może dać przyjemność? » więcej 2021-12-31, godz. 06:56 Zdrowy sen z Ajurwedą. Rozmowa z Anną Knoblich-Kaczmarek Według ajurwedy sen, nie tylko regeneruje organizm, ale też działa odżywczo i leczniczo. Naturalna medycyna ajurwedyjska uczy nas, w jaki sposób obserwować… » więcej 2021-12-30, godz. 07:33 Od czego zacząć przygodę z bieganiem? Bieganie to jedna z najpopularniejszych aktywności fizycznych w Polsce. Nie wymaga żadnego sprzętu ani przygotowania. Każdy może to robić - wystarczy ubrać… » więcej 2021-12-29, godz. 08:53 Zatrzymanie wody w organizmie, jak sobie z tym radzić? Spuchnięte kostki, wahania wagi ciała i opuchlizna wokół oczu to mogą być objawy zatrzymania wody w organizmie. Jakie są jego przyczyny? Kiedy wystarczy… » więcej 2021-12-27, godz. 14:38 Poznaj sekrety Kuchni Pięciu Przemian z Iną Kubas Chińczycy w starożytności opisali i uporządkowali energie odpowiadające porom roku. Zauważyli oni, że tak jak pory roku następują po sobie w ściśle… » więcej 2021-12-26, godz. 10:43 Bartosz Malinowski o Wielkim Szlaku Himalajskim Bartosz Malinowski to znany w środowisku organizator trekkingów, wypraw w Himalaje i przewodnik górski. Ze słuchaczami Radia Opole podzielił się swoimi niezwykłymi… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »