Radio Opole » Dobrze być w formie
2021-03-15, 09:13 Autor: Natalia Kryjom-Barylak

Spędź noc w... lesie. Od maja będzie to legalne

Las [fot. Witold Wośtak]
Las [fot. Witold Wośtak]
Las jest idealnym miejscem, aby odpocząć od miejskiego zgiełku, zapomnieć o elektronice i zanurzyć się w kojącym oddechu natury. Od maja w lasach będzie można legalnie nocować, rusza program "Zanocuj w lesie". Lasy Państwowe wyznaczają odpowiednie miejsca.
Od 1 maja każde Nadleśnictwo w Polsce wyznaczy specjalne obszary, na których będzie można spędzić noc pod gołym niebem. Spędzenie nocy w lesie będzie w pełni darmowe, jednak objęte pewnymi zasadami. Dla grup do 9 osób i dwóch nocy nie będzie potrzebne zgłoszenie tego do Nadleśnictwa.

Na terenie 430 nadleśnictw w Lasach Państwowych zostaną wyznaczone specjalne obszary leśne, gdzie miłośnicy nocowania wśród drzew, będą mogli uprawiać swoje hobby bez obaw o naruszenie ustawy o lasach.

O szczegółach tego programu opowiadał w audycji "Trendy i Owędy" Jacek Boczar z Lasów Państwowych.

Słuchaj playera Radio Opole 3 SPORT
player.php?program=3
Audycja "Trendy i Owędy", Jacek Boczar, Lasy Państwowe

Dobrze być w formie

2021-06-25, godz. 08:02 Ryszard Sobieszczański o kolejnym etapie rejsu Around Europe na s/y Caipirinha Kapitan Ryszard Sobieszczański to człowiek od zawsze związany z żeglarstwem, świetny organizator, społecznik, motor napędowy Stowarzyszenia „Pieśni spod… » więcej 2021-06-22, godz. 07:27 O radości z rodzinnego gotowania opowiada Kamil Klekowski Szef kuchni opowiadał m.in o gotowaniu i nauce gotowania oraz o wspólnych edukacyjnych projektach z Rybacką Lokalną Grupą Działania 'Opolszczyzna'. » więcej 2021-06-16, godz. 17:38 "Dzika Kuchnia", czyli czego nie wiemy o roślinach? Co powiecie na frytki z łopianu po japońsku? Albo pierogi z niecierpka? Gościem programu był autor książki 'Dzika kuchnia' dr hab. Łukasz Łuczaj - botanik… » więcej 2021-06-09, godz. 07:21 Jak pomóc młodym ludziom w przełamaniu psychologicznych barier? Odpowiada Katarzyna Jędrzejewska Wydaje ci się, że nadmiar kilogramów to problem wieku dorosłego? Nadwaga i otyłość to niestety problem bardzo powszechny wśród polskich dzieci i mło… » więcej 2021-06-07, godz. 07:28 Nerwy w las! Rozmowa z Katarzyną Simonienko Jak często chodzisz na spacery? Dużo ludzi w dzisiejszych czasach zapomina o tym, jak ważne jest dotlenianie się oraz sam kontakt z naturą. Współczesny… » więcej 2021-06-04, godz. 07:38 Poznaj sekrety Kuchni Pięciu Przemian z Iną Kubas Chińczycy w starożytności opisali i uporządkowali energie odpowiadające porom roku. Zauważyli oni, że tak jak pory roku następują po sobie w ściśle… » więcej 2021-06-01, godz. 08:21 Mistrz Polski z Głuchołaz - Daniel Szenawa z powołaniem na Mistrzostwa Europy! Daniel Szenawa zwyciężył w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Nabba i WFF, które odbyły się w Radzyminie. Dodatkowo dzięki sukcesowi został powołany… » więcej 2021-05-28, godz. 16:58 Wiosenna dieta, co powinno się w niej znaleźć a czego należy unikać? Po bardzo długiej zimie nasze ciała domagają się zarówno większej aktywności fizycznej, przebywania na świeżym powietrzu, jak też innej, lekkostrawnej… » więcej 2021-05-24, godz. 09:06 Akcja deszczowego graffiti. O szczegółach Jadwiga Wójciak Graffiti jest widoczne jedynie w czasie deszczowej pogody lub wtedy gdy powierzchnię chodnika polejemy wodą. Akcja promuje korzystanie z deszczówki do podlewania… » więcej 2021-05-22, godz. 08:22 Biegacze tęsknią za kontaktem z naturą. O pasji do biegania opowiada Mariusz Bartkowiak Polacy pokochali bieganie. Grupy biegowe to codzienność krajobrazu miejskich skwerów, parków i ulic. Czy to tylko przejściowa moda, czy też stały trend… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »