Most
Radio Opole » Most » Posłuchaj audycji Most » Od Patagonii po czeskie Morawy - rozmowa z opolskim…
2020-09-26, 09:30 Autor: Rafał Nosal (oprac. Jacek Łuczak tł. Ewa Małachowicz)

Od Patagonii po czeskie Morawy - rozmowa z opolskim fotografem i podróżnikiem Pawłem Szpala / Od Patagonie po českou Moravu - rozhovor s opolským fotografem a cestovatelem Pawłem Szpalou

Człowiek-przygoda [fot. Paweł Szpala]
Człowiek-przygoda [fot. Paweł Szpala]
Jest autorem projektów #DachyOpola, #OknoOpola oraz #UliceOpola – które zostały wyróżnione przez magazyny fotograficzne oraz lokalne media i instytucje. Efektem projektów były artykuły poświęcone w głównej mierze miastu Opole jak i Opolszczyźnie. Publikacje te zaowocowały współpracą przy przy kilku projektach, a powstałe w ich efekcie fotografie – zdobią nie tylko albumy promujące miasto i region ale i pełnią funkcję reprezentacyjną na Targach Turystycznych poza granicami naszego kraju.
Paweł Szpala na co dzień jest autorem popularnego bloga „Podróżniczo – Fotograficznego” – Człowiek Przygoda a dzisiaj jest gościem Rafała Nosala w audycji MOST.
Posłuchaj audycji MOST z 26.09.2020
Poslouchej pořad MOST z 26.09.2020
Od Patagonie po českou Moravu, čili rozhovor s opolským fotografem a cestovatelem Pawłem Szpalou
Je autorem projektů o střechách, oknech a ulicích města Opole (#DachyOpola, #OknoOpola a #UliceOpola)– které byly oceněné fotografickými časopisy a lokálními medií a institucemi. Výsledkem projektů byly články věnované jak městu Opole, tak i Opolskému vojvodství. Tyto příspěvky otevřely cestu účasti na několika projektech, a vzniklé tak fotografie zdobí nejen alba propagující město a region, ale jsou také prezentované na turistických veletrzích v zahraničí. Paweł Szpala je také autor populárního turistického blogu o focení a cestování s názvem Człowiek Przygoda (v překladu Člověk-dobrodružství), a dnes bude hostem Rafała Nosala v pořadu MOST.

Zobacz także

2020-10-17, godz. 09:30 Halina Mlynkova Polka w Czechach czy Czeszka w Polsce…? / Halina Mlynkova - Polka v Česku nebo Češka v Polsku? Halina Mlynkova od wielu lat kojarzona jest głównie z piosenkami Brathanków. Jednak jej osoba zachwyca nie tylko poprzez folkowe dźwięki. Dziś będą mogli… » więcej 2020-10-10, godz. 09:30 "U Czechofila" - rozmowa z Jackiem Szarańcem / "U Čechofila" - rozhovor s Jackiem Szarańcem W naszym mieście powstaje właśnie miejsce, które będzie promowało czeską kulturę. Będą mogli tu Państwo spotkać i posłuchać czeskich muzyków, obejrzeć… » więcej 2020-10-03, godz. 09:30 Wielka księga opozycji na pograniczu / Velká kniha opozice v pohraničí „Władza, społeczeństwo i działalność opozycyjna na pograniczu Śląska Opolskiego i Czechosłowacji w latach 1945-1989” to podtytuł Wielkiej Księgi… » więcej 2020-09-19, godz. 09:30 Inny świat czyli słów kilka o kinie czeskim… / Jiný svět aneb několik slov o českém filmu... Nasi południowi sąsiedzi mają niezawodny przepis na kino, dzięki któremu czeskie filmy cieszą się niesłabnącą popularnością. 11 września w Studiu… » więcej 2020-09-12, godz. 09:30 Dość alternatywna Praga / Docela alternativní Praha Ściana Johna Lennona, która była źródłem irytacji czechosłowackich władz komunistycznych, metronom, który zastąpił pomnik Stalina, czy rzeźba przedstawiająca… » więcej 2020-09-05, godz. 09:30 Praga dobrze znana / Dobřé známá praha Każdy, kto choć raz wybrał się w swoim życiu do Pragi zobaczył imponujące Hradczany, zerknął na Złotą Uliczkę, czy przespacerował się Mostem Karola… » więcej 2020-08-29, godz. 09:30 Pandemia zacieśniła ich współpracę / Pandemie posílila jejich spolupráci Prudnicki Ośrodek Kultury od wielu lat realizuje transgraniczne projekty z różnymi partnerami z Czech. To wystawy, warsztaty, koncerty czy udział w targach… » więcej 2020-08-22, godz. 09:30 Polsko-czeskie rozmówki na granicy / Polsko-české rozhovory na hranici Kultura w sieci to program, który powstał w ramach tarczy antykryzysowej w kulturze i posiada założenie wsparcia tego sektora w związku z zamrożeniem działalności… » więcej 2020-08-08, godz. 09:30 Czeski nie gryzie… Czyli o języku słów kilka / Četina nekouše... čili několik slov o českém jazyceš Dlaczego język czeski śmieszy Polaków? Powody najpewniej są trzy: podobieństwo do języka polskiego, następnie niepodobieństwo do języka polskiego i wreszcie… » więcej 2020-08-01, godz. 09:30 Zwyczaje i obrzędy doroczne na Śląsku Opolskim i Rýmařovsku / Každoroční zvyky a obřady na Opolském Slezsku a… W Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu otwarto wspólną, polsko-czeską wystawę prezentującą zwyczaje i obrzędy doroczne na Śląsku Opolskim i Rýmařovsku. Wystawa… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***