Most
Radio Opole » Most » Aktualności

Aktualności

2020-12-22, 08:21

Świąteczne prezenty w projekcie "MOST - polsko-czeska współpraca redakcji"

Nagrody w konkursie Most [fot. Justyna Krzyżanowska]
Nagrody w konkursie Most [fot. Justyna Krzyżanowska]
W nadchodzącym okresie Bożego Narodzenia do tradycji należy obdarowywanie się prezentami. Chociaż nasze antenowe spotkania w audycjach z cyklu "MOST - polsko-czeska współpraca redakcji" zakończyliśmy już w połowie listopada, to mamy dla naszych wiernych słuchaczy Bożonarodzeniowe prezenty!
To trzy zestawy nagród, które co tydzień wygrywaliśmy w naszym konkursie edukacyjnym!
Aby otrzymać podarunek należy jak najszybciej wysłać wiadomość email o treści "Bożonarodzeniowy prezent" na adres most@radio.opole.pl.
Szczęśliwymi obdarowanymi zostaną pierwsze trzy osoby, które prześlą taką widomość.
Powodzenia !

A wszystkim Słuchaczom audycji MOST oraz Radia Opole z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy wielu ciepłych, radosnych chwil w rodzinnym gronie i dużo zdrowia w nadchodzącym 2021 roku.

Zespół realizujący projekt „Most – polsko-czeska współpraca redakcji"
2020-11-10, 10:23

Pożegnanie z audycjami MOST

MOST - polsko-czeska współpraca redakcji [fot. Ewelina Rusin-Różycka]
MOST - polsko-czeska współpraca redakcji [fot. Ewelina Rusin-Różycka]
To już ostatnia spośród 144 audycji w projekcie „Most – polsko-czeska współpraca redakcji”. Chcielibyśmy zatem przedstawić Państwu osoby, które po naszej stronie odpowiedzialne były za realizację tego przedsięwzięcia oraz powspominać trochę. W najbliższym wydaniu audycji MOST Rafał Nosal, czyli gospodarz audycji od roku zaprosi do rozmowy Elżbietę Jadczak, Jacka Łuczaka oraz Pawła Koniecznego. Zapraszamy już w najbliższą sobotę o godz. 9:10. Oczywiście nie zabraknie pożegnalnego konkursu, w którym jak zwykle do wygrania bardzo atrakcyjne nagrody.
2020-11-03, 13:50

Polska wolność i czeska svoboda - w audycji MOST

Festiwal 1989 Hutka Svoboda [fot. ze zbiorów Jarosława Brody]
Festiwal 1989 Hutka Svoboda [fot. ze zbiorów Jarosława Brody]

Dokładnie 17 listopada nasi południowi sąsiedzi obchodzić będą jeden z najważniejszych dni w swoim kalendarzu, czyli Dzień Walki o Wolność i Demokrację. Dlatego też wolność i demokracja staną się tematem głównym najbliższego wydania audycji MOST. Zapraszamy Państwa na rozmowę z Jarosławem Brodą, członkiem Rady Fundacji Solidarności Polsko-Czesko-Słowackiej.

2020-10-27, 10:48

Czeskie straszydła czyli halloweenowe wydanie audycji MOST

dr hab. prof. UO Joanna Czaplińska [fot. Radio Opole]
dr hab. prof. UO Joanna Czaplińska [fot. Radio Opole]
W Austrii Halloween świętuje się głównie w gronie rodzinnym i wspomina tych, którzy odeszli. Poczęstunek rodzinny ma być formą zaproszenia ich do wspólnego stołu. W Czechach zaś ustawia się krzesła wokół ogniska, ponieważ Czesi wierzą w związek Halloween z Zaduszkami. Jednak Halloween jakie znamy z amerykańskich filmów nie przyjęło się u naszych południowych sąsiadów. Dlaczego tak się stało oraz jakich straszydeł boją się najbardziej Czesi? Na te pytania, odpowie w najbliższym wydaniu audycji MOST, Pani dr hab. prof. UO Joanna Czaplińska. Straaaasznie zapraszamy!
2020-10-20, 10:03

Jesienny wypad w Góry Opawskie - z audycją MOST

Jesienny wypad w Góry Opawskie [fot. Dawid Przyszlak goryopawskie.eu]
Jesienny wypad w Góry Opawskie [fot. Dawid Przyszlak goryopawskie.eu]
Tym razem zaprosimy Państwa w Góry Opawskie zarówno po polskiej jak i czeskiej stronie. W związku z sytuacją pandemiczną uczynić to można przede wszystkim w przestrzeni wirtualnej. Okazję ku temu daje nam portal goryopawskie.eu W naszej audycji porozmawiamy z twórcą tego internetowego miejsca, wypełnionego ciekawymi informacjami o miejscach pogranicza polsko-czeskiego, młodym prudniczaninem, Dawidem Przyszlakiem.
2020-10-13, 09:50

Porozmawiajmy z Haliną Mlynkovą... w audycji MOST

Halina Mlynkova w Studiu M im. SBB [fot. Rafał Nosal]
Halina Mlynkova w Studiu M im. SBB [fot. Rafał Nosal]

Spotkanie z Haliną Mlynkovą w Studiu M im. SBB, które odbyło się w ubiegły piątek 9 października, było wyjątkowe z kilku względów. Po pierwsze wyjątkowa była atmosfera, jaka panowała podczas owego spotkania, jednak to w przeważającej mierze zasługa naszego Gościa. Po drugie, niestety było to ostatnie spotkanie z cyklu "MOST - kultura czeska w Studiu M”. Zapraszamy Państwa tym bardziej na najbliższą sobotnią audycję MOST, w której Rafał Nosal porozmawia Haliną Mlynkową.
Zapraszamy również
w sobotę 17 października po godzinie 22:05 do audycji "Twoja muzyka" na pełną retransmisję spotkania z Haliną Mlynkową w Studiu M im. SBB.

2020-10-07, 13:00

Audycja MOST z wizytą „U Czechofila”

Jacek Szaraniec [fot. Rafał Nosal]
Jacek Szaraniec [fot. Rafał Nosal]
Miasto Opole już od wielu dekad kojarzy się każdemu Polakowi ze stolicą polskiej piosenki. Budujący tym bardziej może wydawać się fakt, że już od grudnia może stać się również centrum czeskiej kultury w regionie. To wszystko za sprawą pewnego pomysłowego przewodnika beskidzkiego, który od wielu lat buduje swoje doświadczenie w branży turystycznej, hotelarskiej, gastronomicznej i co najważniejsze kulturalnej. Zapraszamy na spotkanie z Jackiem Szarańcem, który opowie o swojej fascynacji Czechami.
2020-09-30, 12:24

Lekcja historii najnowszej - w sobotniej audycji MOST

Wielka Księga Opozycji na Pograniczu [fot. Paweł Konieczny]
Wielka Księga Opozycji na Pograniczu [fot. Paweł Konieczny]
W prudnickim kinie Diana przedstawiono we wrześniu trzeci tom "Wielkiej Księgi Opozycji na Pograniczu". Blisko sześćsetstronicowe opracowanie zawiera materiały dotyczące m.in. Praskiej Wiosny z perspektywy Śląska Opolskiego, Operacji "Dunaj" czy solidarności polsko-czesko-słowackiej. Autorami artykułów są Zbigniew Bereszyński, Jakub Forystek, Krzysztof Stachowski, Julian Golak, Ireneusz Prochera oraz redaktor tego wydawnictwa, Radosław Roszkowski.
2020-09-26, 22:30

Halina Młynkowa - 9 października 2020 r. o 19.00 w Studiu M - TRANSMISJA INTERNETOWA!

Halina Młynkowa [fot. zbiory własne artystki]
Halina Młynkowa [fot. zbiory własne artystki]
Z przykrością musimy poinformować, że:

WSZYSTKIE ZAPROSZANIA NA SPOTKANIE Z HALINĄ MŁYNKOWĄ ZOSTAŁY JUŻ ROZDANE.

Mamy jednak dobrą wiadomość dla tych spośród naszych słuchaczy, którzy nie będą mogli być obecni w Studiu M im SBB ! Spotkanie z Halina Młynkową z cyklu "MOST - kultura czeska w Studiu M" będzie w całości transmitowane on-line poprzez stronę internetową Radia Opole. Początek transmisji 9 października 2020 r. o godzinie 19.00.

Zapraszamy również do wysłuchania wywiadu z Haliną Młynkową w audycji "MOST - polsko-czeska współpraca redakcji" w sobotę 17 października po 9:10, a także na pełną retransmisję spotkania w Studiu M im. SBB również 17 października po godzinie 22:05 w paśmie "Twoja muzyka".

Halina Młynkowa karierę solową zapoczątkowała albumem „Etnoteka” wydanym w 2011 r. Kolejna płyta „Po drugiej stronie lustra” przyniosła takie przeboje jak „Aż do dna” czy „Ostatni raz”, którym wygrała „SuperJedynki” w Premierach na festiwalu w Opolu. Podczas tego festiwalu otrzymała również nagrodę fotoreporterów i dziennikarzy. Jej ostatni album „Życia mi mało”, którego głośna premiera odbyła się 30.09.2016 r. przyniósł kolejne przebojowe single takie jak „Zabiorę Cię” czy „Kawa”.
Artystka pracuje właśnie nad swoim kolejnym albumem, który powinien ukazać się jeszcze w 2020 r.

2020-09-22, 10:00

Opolski fotograf i podróżnik Paweł Szpala w audycji MOST

Człowiek-przygoda [fot. Paweł Szpala]
Człowiek-przygoda [fot. Paweł Szpala]
Paweł Szpala jest autorem popularnego bloga „Podróżniczo – Fotograficznego” – Człowiek Przygoda. Jest przede wszystkim profesjonalnym fotografem, który wybiera miejsca swych plenerów bardzo skrupulatnie. W najbliższej audycji MOST nasz gość opowie o czeskich Morawach, o rejonie Pradziada i udzieli wielu porad dla wszystkich sympatyków turystyki i fotografii.
1234567

Zobacz także

2020-12-22, godz. 08:21 Świąteczne prezenty w projekcie "MOST - polsko-czeska współpraca redakcji" W nadchodzącym okresie Bożego Narodzenia do tradycji należy obdarowywanie się prezentami. Chociaż nasze antenowe spotkania w audycjach z cyklu "MOST - polsko-czeska… » więcej 2020-11-10, godz. 10:23 Pożegnanie z audycjami MOST To już ostatnia spośród 144 audycji w projekcie „Most – polsko-czeska współpraca redakcji”. Chcielibyśmy zatem przedstawić Państwu osoby, które… » więcej 2020-11-03, godz. 13:50 Polska wolność i czeska svoboda - w audycji MOST Dokładnie 17 listopada nasi południowi sąsiedzi obchodzić będą jeden z najważniejszych dni w swoim kalendarzu, czyli Dzień Walki o Wolność i Demokrację… » więcej 2020-10-27, godz. 10:48 Czeskie straszydła czyli halloweenowe wydanie audycji MOST W Austrii Halloween świętuje się głównie w gronie rodzinnym i wspomina tych, którzy odeszli. Poczęstunek rodzinny ma być formą zaproszenia ich do wspólnego… » więcej 2020-10-20, godz. 10:03 Jesienny wypad w Góry Opawskie - z audycją MOST Tym razem zaprosimy Państwa w Góry Opawskie zarówno po polskiej jak i czeskiej stronie. W związku z sytuacją pandemiczną uczynić to można przede wszystkim… » więcej 2020-10-13, godz. 09:50 Porozmawiajmy z Haliną Mlynkovą... w audycji MOST Spotkanie z Haliną Mlynkovą w Studiu M im. SBB, które odbyło się w ubiegły piątek 9 października, było wyjątkowe z kilku względów. Po pierwsze wyjątkowa… » więcej 2020-10-07, godz. 13:00 Audycja MOST z wizytą „U Czechofila” Miasto Opole już od wielu dekad kojarzy się każdemu Polakowi ze stolicą polskiej piosenki. Budujący tym bardziej może wydawać się fakt, że już od grudnia… » więcej 2020-09-30, godz. 12:24 Lekcja historii najnowszej - w sobotniej audycji MOST W prudnickim kinie Diana przedstawiono we wrześniu trzeci tom "Wielkiej Księgi Opozycji na Pograniczu". Blisko sześćsetstronicowe opracowanie zawiera materiały… » więcej 2020-09-26, godz. 22:30 Halina Młynkowa - 9 października 2020 r. o 19.00 w Studiu M - TRANSMISJA INTERNETOWA! Z przykrością musimy poinformować, że: WSZYSTKIE ZAPROSZANIA NA SPOTKANIE Z HALINĄ MŁYNKOWĄ ZOSTAŁY JUŻ ROZDANE. Mamy jednak dobrą wiadomość dla… » więcej 2020-09-22, godz. 10:00 Opolski fotograf i podróżnik Paweł Szpala w audycji MOST Paweł Szpala jest autorem popularnego bloga „Podróżniczo – Fotograficznego” – Człowiek Przygoda. Jest przede wszystkim profesjonalnym fotografem, który… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »