Most
Radio Opole » Most » Posłuchaj audycji Most » Praga dobrze znana / Dobřé známá praha
2020-09-05, 09:30 Autor: Rafał Nosal, Paweł Konieczny (oprac. Jacek Łuczak tł. Ewa Małachowicz)

Praga dobrze znana / Dobřé známá praha

Praga dobrze znana [fot. Paweł Konieczny]
Praga dobrze znana [fot. Paweł Konieczny]
Każdy, kto choć raz wybrał się w swoim życiu do Pragi zobaczył imponujące Hradczany, zerknął na Złotą Uliczkę, czy przespacerował się Mostem Karola. Praga jednak oferuje zdecydowanie więcej miejsc do zobaczenia. Dlaczego warto poświęcić temu miejscu więcej niż jeden dzień? Gdzie znajduje się jeden z najpiękniejszych widoków na miasto? Gdzie swoją karierę pisarską "załatwił" sobie Paulo Coelho? O tym opowie nam Jarosław Srębacz, przewodnik po Pradze. W naszym programie oprócz wspomnianych miejsc zaprowadzi nas także na czeski odpowiednik warszawskich Powązek. A to tylko początek naszego zwiedzania stolicy Czech, do której wybierzemy się podczas najbliższych audycji.
Posłuchaj audycji MOST z 05.09.2020
Poslouchej pořad MOST z 05.09.2020
Dobřé známá Praha
Každý, kdo aspoň jednou za život se vydal do Prahy, uviděl impozantní Hradčany, podíval do Zlaté uličky nebo procházel Karlovým mostem. Praha ale nabízí významně více míst k návštěvě. Proč se vyplatí věnovat jí více než jen jeden den? Kde se nachází jedná z nejkrásnějších vyhlídek na město? Kde si spisovatelskou kariéru "zařídil" Paulo Coelho? O tom nám řekne Jarosław Srębacz, pražský průvodce. V našem pořadu nás zavede jak na výše zmiňovaná místa, tak na český protějšek varšavských Powązek. A je to teprve začátek prohlídky hlavního města ČR, do kterého se vydáme v nejbližších pořadech.

Zobacz także

2020-10-17, godz. 09:30 Halina Mlynkova Polka w Czechach czy Czeszka w Polsce…? / Halina Mlynkova - Polka v Česku nebo Češka v Polsku? Halina Mlynkova od wielu lat kojarzona jest głównie z piosenkami Brathanków. Jednak jej osoba zachwyca nie tylko poprzez folkowe dźwięki. Dziś będą mogli… » więcej 2020-10-10, godz. 09:30 "U Czechofila" - rozmowa z Jackiem Szarańcem / "U Čechofila" - rozhovor s Jackiem Szarańcem W naszym mieście powstaje właśnie miejsce, które będzie promowało czeską kulturę. Będą mogli tu Państwo spotkać i posłuchać czeskich muzyków, obejrzeć… » więcej 2020-10-03, godz. 09:30 Wielka księga opozycji na pograniczu / Velká kniha opozice v pohraničí „Władza, społeczeństwo i działalność opozycyjna na pograniczu Śląska Opolskiego i Czechosłowacji w latach 1945-1989” to podtytuł Wielkiej Księgi… » więcej 2020-09-26, godz. 09:30 Od Patagonii po czeskie Morawy - rozmowa z opolskim fotografem i podróżnikiem Pawłem Szpala / Od Patagonie po českou… Jest autorem projektów #DachyOpola, #OknoOpola oraz #UliceOpola – które zostały wyróżnione przez magazyny fotograficzne oraz lokalne media i instytucje… » więcej 2020-09-19, godz. 09:30 Inny świat czyli słów kilka o kinie czeskim… / Jiný svět aneb několik slov o českém filmu... Nasi południowi sąsiedzi mają niezawodny przepis na kino, dzięki któremu czeskie filmy cieszą się niesłabnącą popularnością. 11 września w Studiu… » więcej 2020-09-12, godz. 09:30 Dość alternatywna Praga / Docela alternativní Praha Ściana Johna Lennona, która była źródłem irytacji czechosłowackich władz komunistycznych, metronom, który zastąpił pomnik Stalina, czy rzeźba przedstawiająca… » więcej 2020-08-29, godz. 09:30 Pandemia zacieśniła ich współpracę / Pandemie posílila jejich spolupráci Prudnicki Ośrodek Kultury od wielu lat realizuje transgraniczne projekty z różnymi partnerami z Czech. To wystawy, warsztaty, koncerty czy udział w targach… » więcej 2020-08-22, godz. 09:30 Polsko-czeskie rozmówki na granicy / Polsko-české rozhovory na hranici Kultura w sieci to program, który powstał w ramach tarczy antykryzysowej w kulturze i posiada założenie wsparcia tego sektora w związku z zamrożeniem działalności… » więcej 2020-08-08, godz. 09:30 Czeski nie gryzie… Czyli o języku słów kilka / Četina nekouše... čili několik slov o českém jazyceš Dlaczego język czeski śmieszy Polaków? Powody najpewniej są trzy: podobieństwo do języka polskiego, następnie niepodobieństwo do języka polskiego i wreszcie… » więcej 2020-08-01, godz. 09:30 Zwyczaje i obrzędy doroczne na Śląsku Opolskim i Rýmařovsku / Každoroční zvyky a obřady na Opolském Slezsku a… W Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu otwarto wspólną, polsko-czeską wystawę prezentującą zwyczaje i obrzędy doroczne na Śląsku Opolskim i Rýmařovsku. Wystawa… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***