Most
Radio Opole » Most » Posłuchaj audycji Most » Tęsknię za Tobą Czechu… / Stýská se mi po…
2020-04-11, 09:30 Autor: Rafał Nosal (oprac. Jacek Łuczak tł. Ewa Małachowicz)

Tęsknię za Tobą Czechu… / Stýská se mi po Tobě, Čechu...

Paulina i Adam Bubikowie [fot. A,Bubik]
Paulina i Adam Bubikowie [fot. A,Bubik]
W Cieszynie, nad brzegiem Olzy, dwoje mieszkańców miasta wywiesiło banery z napisem "Tęsknię za tobą Czechu/Styska se mi po tobe, Cechu". Akcja ma wyrazić tęsknotę "za niespodziewanie i nagle ograniczoną możliwością kontaktu z czeskimi przyjaciółmi". Odpowiedź naszych południowych sąsiadów była natychmiastowa. Zapraszamy Państwa na rozmowę o realiach życia w Czechach, które tak jak reszta świata zmagają się z pandemią koronawirusa. Zachowując wszelkie zasady bezpieczeństwa, rozmowę z małżeństwem pochodzącym z czeskiego Cieszyna, przeprowadził Rafał Nosal, a naszymi gośćmi będą Paulina i Adam Bubikowie.
Posłuchaj audycji MOST z 11.04.2020
Poslouchej pořad MOST z 11.04.2020
Stýská se mi po Tobě, Čechu...
V Cieszyně, u břehu Olše, dva obyvatele města vyvěsili banner s nápisem "Tęsknię za tobą Czechu/Stýská se mi po Tobě, Čechu". Akce má za úkol projevit stesk za náhle a nečekaně omezenou možností kontaktů s českými přáteli. Odpověď sousedů přišla okamžitě. Zveme Vás na rozhovor o reáliích života v České republice, která jako i zbytek světa bojuje s pandemií koronaviru. S dodržením všech bezpečnostních opatření, s pocházejícím s Českého Těšína manželským parem mluvil Rafał Nosal. Našimi hosty budou Paulina a Adam Bubikovi.

Zobacz także

2020-11-14, godz. 09:30 Pożegnanie / Na rozloučenou W ramach projektu „Most – polsko-czeska współpraca redakcji" powstały 144 polsko-czeskie audycje radiowe prezentujące między innymi historię Moraw i… » więcej 2020-11-07, godz. 09:30 Solidarność Polsko-Czesko-Słowacka / Polsko-československá solidarita Gdy w Polsce pada słowo Solidarność nasze myśli i wspomnienia momentalnie kierują się do roku 1981. Co ciekawe właśnie w tym roku powstał również międzynarodowy… » więcej 2020-10-31, godz. 09:30 Czeskie straszydła czyli Halloween po czesku / Česká strašidla neboli Halloween v Česku W Polsce Halloween, pomimo krytyki rozgościło się na dobre. Dzisiaj jednak sprawdzimy czy i jak ten zwyczaj sprawdza się u naszych południowych sąsiadów… » więcej 2020-10-24, godz. 09:30 Jesienny wypad w Góry Opawskie / Podzimní túra na Opavské Hory W poszukiwaniu ciekawych miejsc na górskie wędrówki na pograniczu polsko-czeskim łatwo jest trafić na portal www.goryopawskie.eu To strona prowadzona przez… » więcej 2020-10-17, godz. 09:30 Halina Mlynkova Polka w Czechach czy Czeszka w Polsce…? / Halina Mlynkova - Polka v Česku nebo Češka v Polsku? Halina Mlynkova od wielu lat kojarzona jest głównie z piosenkami Brathanków. Jednak jej osoba zachwyca nie tylko poprzez folkowe dźwięki. Dziś będą mogli… » więcej 2020-10-10, godz. 09:30 "U Czechofila" - rozmowa z Jackiem Szarańcem / "U Čechofila" - rozhovor s Jackiem Szarańcem W naszym mieście powstaje właśnie miejsce, które będzie promowało czeską kulturę. Będą mogli tu Państwo spotkać i posłuchać czeskich muzyków, obejrzeć… » więcej 2020-10-03, godz. 09:30 Wielka księga opozycji na pograniczu / Velká kniha opozice v pohraničí „Władza, społeczeństwo i działalność opozycyjna na pograniczu Śląska Opolskiego i Czechosłowacji w latach 1945-1989” to podtytuł Wielkiej Księgi… » więcej 2020-09-26, godz. 09:30 Od Patagonii po czeskie Morawy - rozmowa z opolskim fotografem i podróżnikiem Pawłem Szpala / Od Patagonie po českou… Jest autorem projektów #DachyOpola, #OknoOpola oraz #UliceOpola – które zostały wyróżnione przez magazyny fotograficzne oraz lokalne media i instytucje… » więcej 2020-09-19, godz. 09:30 Inny świat czyli słów kilka o kinie czeskim… / Jiný svět aneb několik slov o českém filmu... Nasi południowi sąsiedzi mają niezawodny przepis na kino, dzięki któremu czeskie filmy cieszą się niesłabnącą popularnością. 11 września w Studiu… » więcej 2020-09-12, godz. 09:30 Dość alternatywna Praga / Docela alternativní Praha Ściana Johna Lennona, która była źródłem irytacji czechosłowackich władz komunistycznych, metronom, który zastąpił pomnik Stalina, czy rzeźba przedstawiająca… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »