Radio Opole » Audycje Radia Opole

PUBLICYSTYKA W RADIU OPOLE

Audycja objaśniająca w atrakcyjnej i przystępnej formie tło zjawisk politycznych i społecznych mających miejsce w regionie, kraju i świecie. Rozmowy i debaty z politykami, samorządowcami, pracodawcami i przedstawicielami związków zawodowych, znaczącymi postaciami z regionu. Audycje służące rzetelnemu ukazywaniu różnorodności wydarzeń i zjawisk w polityce.

Do słuchania od poniedziałku do piątku od 18:00 do 19:00 zaprasza Daniel Klimczak lub Ireneusz Prochera. Z autorami można kontaktować się mailowo:

daniel.klimczak@radio.opole.pl

ireneusz.prochera@radio.opole.pl


2024-02-22, 19:00

Czy "silversi" pomogą wypełnić lukę kompetencyjną? Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa (22.02.2024)

Czy "silversi" pomogą wypełnić lukę kompetencyjną? Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa
W tym tygodniu miną 2 lata od rozpoczęcia regularnej wojny na Ukrainie. Czy uchodźcy, którzy przybyli po tych wydarzeniach do Polski już na dobre zadomowili się w naszym kraju? Czy zakończenie działań wojennych, a w efekcie powrót obywateli Ukrainy do kraju nie spowoduje zapaści na polskim rynku pracy? O to pytamy w naszej cotygodniowej debacie, w której przyglądamy się także „silveryzacji” w polskich firmach. Czy zatrudnianie osób w wieku 50+ pozwoli wypełnić lukę kompetencyjną - to kolejne pytanie, na które szukamy odpowiedzi w czwartek po 18:00.
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »