Radio Opole » Patronaty - polecamy
2021-10-05, 17:02 Autor: Agnieszka Lubczańska

Wielkie święto fotografii opanuje całe Opole!

11. Opolski Festiwal Fotografii pełen ciekawych wydarzeń - zobacz, co w programie! [fot. https://pixabay.com/pl]
11. Opolski Festiwal Fotografii pełen ciekawych wydarzeń - zobacz, co w programie! [fot. https://pixabay.com/pl]
Opolski Festiwal Fotografii odbędzie się w tym roku pod hasłem "Obecność". To będzie rekordowa edycja! W programie aż 20 wystaw fotograficznych i 12 spotkań autorskich. Festiwal będzie trwać też rekordowo długo - ruszy 8 października i potrwa aż do 28 listopada! Inauguracja już w najbliższy piątek (08.10) w Miejskiej Bibliotece Publicznej o godz. 17:30.
Większość wystaw będzie zdominowana przez fotografię dokumentalną. Już 8 października będzie można oglądać m.in. plenerową wystawę „Tego Opola już nie ma”, na której zobaczymy fotografie ze zbiorów Narodowego Archiwum Cyfrowego.

Wystawy prezentowane będą w różnych miejscach Opola: bibliotece, teatrze, filharmonii, muzeach i galeriach. Będzie można zobaczyć prace m.in. Chrisa Niedenthala, Kuby Kamińskiego, Magdy Hueckel, Katarzyny Mirczak, Anny Hartman-Ksycińska, Macieja Stanika, Pawła Żaka, a do tego wystawę kolekcji Festiwal Fotografii "W Ramach Sopotu" i ogromną wystawę Institut tvůrčí fotografie, która zagości w salach Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu.

Opolski Festiwal Fotografii to wystawy, ale także warsztaty i oraz dwanaście spotkań autorskich!

Tradycyjnie też odbędzie się wernisaż zwycięzcy konkursu "Pokaż się". W tym roku okazał się nim Michał Konrad (Michał Konrad Fotografia), autor projektu wystawy "Koniunkcja". To wydarzenie już 9 października w Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu. Więcej o wystawie i jego autorze tu: https://offoto.pl/2021/07/29/11-pokaz-sie-michal-konrad/

Program festiwalu znajduje się na stronie wydarzenia – zobacz tu. Festiwalowy „rozkład jazdy” na bieżąco można śledzić tu: Opolski Festiwal Fotografii.

Organizatorem 11. Opolskiego Festiwalu Fotografii jest Fundacja 2.8. Tegoroczny festiwal współorganizują z opolskim oddziałem Związku Polskich Artystów Fotografików. Radio Opole jest patronem medialnym wydarzenia.
Plakat 11. OFF

Patronaty - polecamy

2022-01-18, godz. 15:12 Nowość spod znaku smooth jazzu, czyli Patrycjusz Cyran z płytą „Chillout” „Ten smooth jazzowy saksofonista z cała pewnością zaprosi wszystkich odbiorców do intensywnego chilloutowania przy dżwiękach swojego magicznego instrumentu”… » więcej 2022-01-18, godz. 10:28 Wydarzenie sezonu Filharmonii Opolskiej. Światowa gwiazda w Opolu! Ten koncert niewątpliwie będzie wydarzeniem sezonu. Orkiestrę Filharmonii Opolskiej poprowadzi Kristjan Järvi. To współczesny człowiek renesansu - jest… » więcej 2022-01-12, godz. 11:37 "Hej! Kolęda, Kolęda"... W Komprachcicach po raz trzynasty odbędzie się Festiwal Kolęd i Pastorałek Samorządowy Ośrodek Kultury w Komprachcicach zaprasza na XIII Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek „Hej! Kolęda, Kolęda…”. Wydarzenie odbędzie… » więcej 2022-01-11, godz. 12:57 "Z chemią za pan brat". Weź udział w konkursie chemicznym! Uczniowie klas siódmych i ósmych ze wszystkich szkół podstawowych na Opolszczyźnie, ponownie będą mogli sprawdzić swoją znajomość chemii. Rusza bowiem… » więcej 2022-01-11, godz. 11:03 Motocykliści zapraszają do wspólnego kolędowania Już po raz 15. prudniccy motocykliści zrzeszeni w Opolskim Towarzystwie Motocyklowym zapraszają na wspólne kolędowanie. Spotkanie odbędzie się w najbliższą… » więcej 2022-01-05, godz. 15:57 Gale Noworoczne w Filharmonii Opolskiej Już w ten czwartek (06.01) w Filharmonii Opolskiej rusza cykl siedmiu koncertów, którymi muzycznie przywitamy 2022 rok. Od lat pierwsze dni stycznia w Filharmonii… » więcej 2022-01-04, godz. 20:54 "Dziadek do orzechów" w wykonaniu Polskiego Baletu Królewskiego już 19 stycznia w Filharmonii Opolskiej! Klasyka baletu w świątecznym spektaklu w wykonaniu Polskiego Baletu Królewskiego. Już 19 stycznia w Filharmonii Opolskiej będzie okazja obejrzenia 'Dziadka… » więcej 2021-12-21, godz. 22:05 Zbigniew Zamachowski i Maciej Miecznikowski w Filharmonii Opolskiej, czyli Sylwester z "Blues Brothers" Dla wszystkich, którzy jeszcze nie mają pomysłu, gdzie spędzić w tym roku Sylwestra, z pomocą przychodzi Filharmonia Opolska. Na ten wyjątkowy wieczór… » więcej 2021-12-20, godz. 15:34 „Tryptyk Śląski” Wojciecha Ciuraja na winylu już dostępny w formie ekskluzywnego boxu! Z okazji setnej rocznicy Powstań Śląskich, Wojciech Ciuraj - historyk z wykształcenia, Ślązak z urodzenia i twórca z pasji - postanowił połączyć swoje… » więcej 2021-12-14, godz. 14:17 XXXII Strzelecki Bieg uliczny im. Euzebiusza Ferta Już w sobotę (18.12) wystartuje 32. Strzelecki Bieg Uliczny im. Euzebiusza Ferta w Strzelcach Opolskich. Przed uczestnikami 15-kilometrowa trasa. Bieg wystartuje… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »