Radio Opole » Kultura i rozrywka
2021-11-29, 19:10 Autor: Mariusz Majeran

Zakończył się 11. Opolski Festiwal Fotografii [ZDJĘCIA]

Finisaż Magdy Hueckel w Galerii Sztuki Wspólczesnej [fot. Mariusz Majeran]
Finisaż Magdy Hueckel w Galerii Sztuki Wspólczesnej [fot. Mariusz Majeran]
Ostatnim spotkaniem autorskim w Galerii Sztuki Współczesnej, w ramach 11. Opolskiego Festiwalu Fotografii, była opowieść Magdy Hueckel o "Menadach".
- Artystka ze względu na chorobę dzieci nie mogła przybyć na finisaż, ale była obecna na spotkaniu dzięki połączeniu internetowym - mówi dr Joanna Filipczyk, dyrektorka galerii. - Jeszcze wczoraj myśleliśmy, że spotkamy się na żywo. Teraz w tej sytuacji pandemicznej wszystkie spotkania zmieniają się w sposób niezwykle dynamiczny. Słyszymy się bezpośrednio, mamy materiały ilustracyjne. Będą mogli państwo zadawać pytania.

- Znalazłam stare zdjęcia i na ich podstawie powstała ta wystawa - mówi artystka. - Zaczęłam studiować te twarze. Fizjonomię tych kobiet. Dostrzegać pewnego rodzaju podobieństwa. Zaczęłam właśnie, idąc tym tropem pewnej autentyczności, nie udawania, myśleć o tym, co społeczeństwo narzuca kobietom. Te wymagania są wyższe niż w stosunku do mężczyzn.

Spotkanie z artystką zakończyło 11. Opolski Festiwal Fotografii. Tym samym dobiegła końca także wystawa Opolskiej Szkoły Fotografii w Galerii Sztuki Współczesnej. Radio Opole było patronem medialnym festiwalu.
Joanna Filipczyk
Magdalena Hueckel

Kultura i rozrywka

2022-01-17, godz. 21:15 Premiera filmu "Religie i wyznania Śląska Opolskiego" w MBP [ZDJĘCIA] Opolska Fundacja Filmowa przygotowuje filmy, które przybliżają nam historie i kulturę naszego regionu. Najnowsza produkcja rozpoczyna nowy cykl zatytułowany… » więcej 2022-01-17, godz. 12:45 WBP: Spotkanie autorskie z pisarką z Brazylii, ale na odległość W ramach cyklu 'Spotkania bez granic' Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu proponuje spotkania z pisarkami i pisarzami, którzy nie pojawiają się w Polsce… » więcej 2022-01-16, godz. 08:54 Motocyklowe Kolędowanie w Prudniku-Lesie. "Kolęda dla nieobecnych" w tym roku zabrzmi dla Andrzeja Nowaka Już po raz 15. odbędzie się Motocyklowe Kolędowanie. Spotkanie jest organizowane w Prudniku-Lesie, gdzie znajduje się Sanktuarium św. Józefa. - Nasze spotkania… » więcej 2022-01-14, godz. 21:20 Twórcy i aktorzy ''Behawiorysty'' odwiedzili Opole. Opowiadali o dwóch pierwszych odcinkach ekranizacji powieści Remigiusza… Twórcy i aktorzy serialu ''Behawiorysta'' odwiedzili dziś (14.01) Narodowe Centrum Polskiej Piosenki w Opolu. Na spotkaniu opowiadali o wrażeniach po pierwszych… » więcej 2022-01-14, godz. 09:00 Artyści spotkają się z opolanami. Grupa Ościenia zaprasza do GSW Tomasz Chmielewski i Zbigniew Natkaniec z grupy Ościenia spotkają się w sobotę (15.01) z opolanami w Galerii Sztuki Współczesnej w stolicy regionu. Wydarzenie… » więcej 2022-01-13, godz. 09:52 Andrzej Nowak będzie pochowany w Warszawie. Spocznie na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach Pogrzeb Andrzeja Nowaka, założyciela zespołów TSA i Złe Psy odbędzie się 28 styczna w Warszawie. Informacja na ten temat pojawiła się na profilu zmarłego… » więcej 2022-01-12, godz. 12:13 Nowe wydawnictwo Muzeum Śląska Opolskiego. Książka o Marii Bujakowej poprzedzi wystawę Muzeum Śląska Opolskiego postanowiło - nietypowo - najpierw wydać książkę, która będzie towarzyszyła wystawie, a dopiero później zorganizować ekspozycję… » więcej 2022-01-12, godz. 09:50 Wspólne opolskie granie i śpiewanie Fundacja 'Czas Podróżników' zaprasza na wspólne granie i śpiewanie w najbliższy piątek w Opolu. Miłośnicy piosenki turystycznej i podróżniczej a także… » więcej 2022-01-11, godz. 11:00 Trwa nabór prac na Salon Wiosenny w Galerii Sztuki Współczesnej Tylko jeszcze przez miesiąc można się zgłaszać do udziału w Salonie Wiosennym - przeglądzie twórczości plastycznej artystów z naszego regionu. Po raz… » więcej 2022-01-08, godz. 14:51 Jak się stąd wydostać? Premiera "Instytutu" w opolskim dramacie Pięć osób uwięzionych w tajemniczych okolicznościach w centrum miasta próbuje wydostać się z pułapki. To fabuła książki Jakuba Żulczyka pt. 'Instytut'… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »