Radio Opole » Kultura i rozrywka
2021-11-29, 19:10 Autor: Mariusz Majeran

Zakończył się 11. Opolski Festiwal Fotografii [ZDJĘCIA]

Finisaż Magdy Hueckel w Galerii Sztuki Wspólczesnej [fot. Mariusz Majeran]
Finisaż Magdy Hueckel w Galerii Sztuki Wspólczesnej [fot. Mariusz Majeran]
Ostatnim spotkaniem autorskim w Galerii Sztuki Współczesnej, w ramach 11. Opolskiego Festiwalu Fotografii, była opowieść Magdy Hueckel o "Menadach".
- Artystka ze względu na chorobę dzieci nie mogła przybyć na finisaż, ale była obecna na spotkaniu dzięki połączeniu internetowym - mówi dr Joanna Filipczyk, dyrektorka galerii. - Jeszcze wczoraj myśleliśmy, że spotkamy się na żywo. Teraz w tej sytuacji pandemicznej wszystkie spotkania zmieniają się w sposób niezwykle dynamiczny. Słyszymy się bezpośrednio, mamy materiały ilustracyjne. Będą mogli państwo zadawać pytania.

- Znalazłam stare zdjęcia i na ich podstawie powstała ta wystawa - mówi artystka. - Zaczęłam studiować te twarze. Fizjonomię tych kobiet. Dostrzegać pewnego rodzaju podobieństwa. Zaczęłam właśnie, idąc tym tropem pewnej autentyczności, nie udawania, myśleć o tym, co społeczeństwo narzuca kobietom. Te wymagania są wyższe niż w stosunku do mężczyzn.

Spotkanie z artystką zakończyło 11. Opolski Festiwal Fotografii. Tym samym dobiegła końca także wystawa Opolskiej Szkoły Fotografii w Galerii Sztuki Współczesnej. Radio Opole było patronem medialnym festiwalu.
Joanna Filipczyk
Magdalena Hueckel

Kultura i rozrywka

2022-08-19, godz. 17:00 Miłośnicy twórczości Ludwiga van Bethovena już po raz 30. przyjadą do Głogówka na festiwal jego imienia Głogówek przygotowuje się do organizacji Śląskiego Festiwalu im. Ludwiga van Bethovena. Jubileuszowa, 30. edycja święta miłośników muzyki klasycznej… » więcej 2022-08-19, godz. 12:56 Edukacja ekologiczna przez zabawę w Opolu. Taki ma być piknik na osiedlu Armii Krajowej w pierwszą sobotę września Warsztaty ekologiczne, strefa chillout oraz elektro, spektakl i koncerty. Taki jest program pikniku ekologicznego 'Opole w rytmie natury', który zapowiedziano… » więcej 2022-08-19, godz. 09:00 Centralne Muzeum Jeńców Wojennych zaprasza do Łambinowic W piątkowe popołudnie (19.08) w Centralnym Muzeum Jeńców Wojennych będzie można posłuchać wykładu w ramach specjalnego spotkania muzealnego. » więcej 2022-08-18, godz. 16:10 Ta impreza pokaże mnogość kultur w województwie opolskim. "Opolskie gościnne" w Muzeum Wsi Opolskiej To będzie wielkie integracyjne święto, podczas którego każdy - niezależnie od pochodzenia - znajdzie coś dla siebie. Centrum Integracji Cudzoziemców wspólnie… » więcej 2022-08-18, godz. 07:00 O słowiańskiej kulturze w MBP w Kędzierzynie-Koźlu Rafał Merski odwiedzi w czwartek (18.08) w południe Miejską Bibliotekę Publiczną w Kędzierzynie-Koźlu. Pisarz i publicysta będzie opowiadał o słowiańskiej… » więcej 2022-08-17, godz. 18:57 Umowa na "za pięć dwunasta". Niemodlin podpisał umowę na remont sali widowiskowej ośrodka kultury Była walka z czasem i z wygospodarowaniem dodatkowych pieniędzy. Ostatecznie wszystko się udało i sala widowiskowa Ośrodka Kultury w Niemodlinie przejdzie… » więcej 2022-08-17, godz. 10:30 Wydawnictwa książkowe Instytutu Śląskiego w Opolu Instytut Śląski w Opolu od lat prowadzi działalność wydawniczą. Drukiem ukazują się monografie, prace zbiorowe i okolicznościowe wydawnictwa. W księgarni… » więcej 2022-08-16, godz. 16:35 Katarzyna Woźnicka nagrywa w Studiu M im. SBB Radia Opole. To nasza nagroda dla laureatki PIOSENKOBRANIA Choć ma dopiero 14 lat, to jej głos zachwycił jury tegorocznego Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki PIOSENKOBRANIE. Katarzyna Woźnicka z Kłodzka w ramach… » więcej 2022-08-16, godz. 13:20 Za nami Polonijny Festiwal Polskiej Piosenki [FILM, ZDJĘCIA] Polonijni artyści znów mieli szansę spotkać się w naszym regionie. Za nami V Polonijny Festiwal Polskiej Piosenki 'Opole 2022'. Ostatnie koncerty w ramach… » więcej 2022-08-16, godz. 09:18 Opolszczyzna złożyła wnioski o wpisanie haftu oraz zielarstwa na Krajową Listę Niematerialnego Dziedzictwa - Opolskie wnioski są zazwyczaj bardzo dobrze przygotowane, ale musimy je najpierw zobaczyć - powiedziała w 'Porannej Rozmowie Radia Opole' prof. Katarzyna… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »