Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2021-06-07, 15:28 Autor: Agnieszka Lubczańska

5. Festiwal Książki w Opolu od piątku do niedzieli. Zobacz program!

Festiwal Książki już od piątku (11.06.2021) w Opolu [fot. https://pixabay.com/pl]
Festiwal Książki już od piątku (11.06.2021) w Opolu [fot. https://pixabay.com/pl]
Plac Wolności w Opolu zamieni się już wkrótce w tętniące życiem miasteczko literackie. Wszystko za sprawą 5. Festiwalu Książki Opole 2021. Wydarzenie rozpocznie się w najbliższy piątek (11.06) i potrwa do niedzieli (13.06). Każdy powinien znaleźć tu coś ciekawego dla siebie. Radio Opole jest w tym roku partnerem wydarzenia.
Plenerowe studio Radia Opole będzie na miejscu w piątek (11.06) już od godz. 9:00. Tego dnia przywitają Państwa również autorzy stałych piątkowych cykli pasma Dobry Moment: Żaneta Plotnik, Beata Granatowska i Ireneusz Prochera. Piątkowa audycja Trendy i owędy także z literackiego miasteczka w centrum Opola! Goście festiwalu będą też w sobotę po 12:00 w audycji Ze zdrowiem Ci do twarzy!

Na plenerze wydawniczym swoją ofertę zaprezentuje około 60 wystawców z całej Polski. Nie zabraknie nowości i premier książkowych.

Zobacz pełną listę wystawców

W programie tradycyjnie także mnóstwo spotkań autorskich. Plenerowa scena festiwalu będzie gościć m.in.: Katarzynę Nosowską, Wojciecha Jagielskiego, Vincentego Sewrskiego, Remigiusza Mróza, Marka Niedźwiedzkiego, Joannę Bator, Andrzeja Stasiuka, Jakuba Żulczyka i wielu, wielu innych. Nie zabraknie także ciekawych spotkań dla dzieci i młodzieży, a wśród nich pojawi się okazja, aby uchylić drzwi do świata bohaterki serii książek - Kici Koci. Szczegółowy harmonogram spotkań można znaleźć w załączniku poniżej.

Zobacz listę autorów, z którymi będzie można się spotkać

Ze względów bezpieczeństwa nie odbędą się w tym roku wydarzenia współtowarzyszące, takie jak warsztaty, ale w programie jest koncert - w sobotę będzie okazja posłuchania recitalu grupy Zakuka z doskonale znaną słuchaczom Radia Opole wokalistką - Żanetą Plotnik. Początek o godz. 19:00.

Festiwal od 2016 roku udowadnia, że warto czytać, pisać i tworzyć. Doczekał się już piątej jubileuszowej edycji. W zeszłym roku nie odbył się ze względu na obostrzenia związane z pandemią Covid-19. Łącznie we wszystkich edycjach udział wzięło kilkadziesiąt tysięcy osób, odbyło się blisko 200 spotkań autorskich i zaprezentowano ofertę ponad 300 wydawnictw.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Fabryka Inspiracji PL, pomysłodawcą i inicjatorem drukarnia Opolgraf. Wydarzenie wspiera Miasto Opole, a głównym partnerem jest Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu. Partnerem wydarzenia jest także Radio Opole.
Program 5. Festiwalu Książki Opole 2021

Zobacz także

2021-06-10, godz. 15:59, Patronaty - polecamy Klub szermierczy UKS Start Opole zaprasza na "Mistrzostwa Opola w Szpadzie 2021" Już w najbliższy poniedziałek (14.06) w Państwowej Szkole Podstawowej nr 2 w Opolu odbędą się Zawody Szermiercze Miasta Opola dla dzieci, ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Organizatorzy zapraszają zawodników, trenerów… » więcej 2021-06-09, godz. 12:41, Patronaty - polecamy "Taniec, który koi lęki" - Teatr im. Jana Kochanowskiego zaprasza na premierę "Danse Macabre" w reż. Renaty Piotrowskiej-Auffret W piątek (18.06) o godz. 19:00 w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu odbędzie się kolejna z zapowiadanych premier. Tym razem na deskach teatru wystawiona zostanie sztuka 'Dance Makabre'. Będzie to przedstawienie realizowane w ramach… » więcej 2021-06-08, godz. 18:15, Patronaty - polecamy XV Opolski Festiwal Skoków już w sobotę Opolski Festiwal Skoków już po raz piętnasty gościć będzie czołowych skoczków wzwyż Polski i świata. Zawody rozegrane zostaną na stadionie w Opolu. W tym roku wydarzenie podzielone zostało na dwie części. Pierwsza - eliminacje… » więcej 2021-06-08, godz. 15:02, Patronaty - polecamy Finał Festiwalu Piosenki Anny Jantar i Jarosława Kukulskiego Ponad 50 zgłoszeń z całej Polski wpłynęło w tym roku na Ogólnopolski Festiwal Piosenki Anny Jantar i Jarosława Kukulskiego „Wciąż blisko nas”, który już po raz 11. odbywa się w Samorządowym Ośrodku Kultury w Komprachcicach… » więcej 2021-06-08, godz. 14:21, Patronaty - polecamy II Bieg Charytatywny Śladami Zeflika już w niedzielę! Pobiegnij i pomóż choremu chłopcu Zarząd Stowarzyszenia Odnowy i Rozwoju Wsi Niezdrowice zaprasza na II Bieg Charytatywny Śladami Zeflika. Ten odbędzie się w najbliższą niedzielę (13.06) na boisku sportowym w Niezdrowicach. Uczestnicy pobiegną w szczytnym celu, ponieważ… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »