Radio Opole » Trendy i owędy

Posłuchaj rozmów z naszymi gośćmi

2021-04-21, 15:12

Beata Borecka-Sierpina i Robert Malkusz o konferencji "Mózg Wielka Tajemnica. Jak zwiększyć jego moc?"

Mózg, zdjęcie ilustracyjne [źródło: Image by Gerd Altmann from Pixabay]
Mózg, zdjęcie ilustracyjne [źródło: Image by Gerd Altmann from Pixabay]
O konferencji "Mózg Wielka Tajemnica. Jak zwiększyć jego moc?" opowiedzieli w dzisiejszym programie jej organizatorka Beata Borecka-Sierpina oraz psycholog Robert Malkusz. Radio Opole patronuje tym wykładom.
2021-04-19, 13:47

Joanna Raźniewska o twórczości Cypriana Kamila Norwida

Joanna Raźniewska [fot. Barbara Więcek]
Joanna Raźniewska [fot. Barbara Więcek]
Jak opowiadać młodym ludziom o literaturze wieszczów, by nie było to dla niej wyłącznie przykry obowiązek obcowania z lekturami? Czy Cyprian Kamil Norwid sprawdziłby się jako autor popularnych piosenek? Przypomnijmy, mamy Rok Norwida, stąd pytanie czy urodzony 200 lat temu artysta może być i dziś inspirujący?
2021-04-16, 14:40

Rafał Desczyk o kondycji branży meblarskiej w woj. opolskim

Rafał Desczyk © (fot. Piotr Wrona / AFRO)
Rafał Desczyk © (fot. Piotr Wrona / AFRO)
Przez ostatnie lata był to okręt flagowy polskiego eksportu, po czym nadeszła pandemia. Naszym rozmówcą był Rafał Desczyk, prezes Dobroteki, którego pytaliśmy o kondycję branży, która w woj. opolskim stanowi ważną część gospodarki.
2021-04-15, 15:15

Anna Kłos o organizacji Foconu, czyli Fantasy Online Convention w czasie pandemii

Anna Kłos [fot. archiwum prywatne Anna Kłos]
Anna Kłos [fot. archiwum prywatne Anna Kłos]
Możliwość spotkania się twarzą w twarz z innymi fanami czy autorami ulubionych książek była zawsze niepodważalnym atutem konwencji fanów SF i Fantasy. Wszystko zmienia jednak pandemia. Jak z tym problemem poradzą sobie organizatorzy Foconu, czyli Fantasy Online Convention, rozmawialiśmy z jedną z organizatorek Anną Kłos. Impreza odbędzie się pod patronatem Radia Opole.
2021-04-14, 13:30

Piotr Solecki o tym, kim był Saladyn Wielki

Jerozolima [żródło: Obraz max_gloin z Pixabay]
Jerozolima [żródło: Obraz max_gloin z Pixabay]
Piotr Solecki [fot. archiwum prywatne Piotra Soleckiego]
Piotr Solecki [fot. archiwum prywatne Piotra Soleckiego]
Kim był Saladyn i jaki wpływ do dziś jego zwycięstwa wywierają na wyznawców islamu, opowiadał autor książki o nim Piotr Solecki.
2021-04-12, 14:23

Monika Koperska o jednym z największych polskich wynalazców, Janie Szczepaniku

Monika Koperska [archiwum prywatne]
Monika Koperska [archiwum prywatne]
Był jedną z najbardziej kreatywnych postaci swoich czasów. Nazywany "polskim Edisonem" udoskonalił kamizelkę kuloodporną, miał też pomysł na... kolorową telewizję. O jednym z największych polskich wynalazców, Janie Szczepaniku, w poniedziałkowej audycji "Trendy i owędy" opowiadała autorka filmu o nim, Monika Koperska (Rzecznicy nauki).
1234567

Zobacz także

2021-04-21, godz. 15:12 Beata Borecka-Sierpina i Robert Malkusz o konferencji "Mózg Wielka Tajemnica. Jak zwiększyć jego moc?" O konferencji "Mózg Wielka Tajemnica. Jak zwiększyć jego moc?" opowiedzieli w dzisiejszym programie jej organizatorka Beata Borecka-Sierpina oraz psycholog… » więcej 2021-04-21, godz. 15:10 Dr Mateusz Antczak o problemach związanych z czytaniem historii z kości prehistorycznych gadów Czy dinozaury chorowały na grypę albo na koronawirusa? O problemach związanych z czytaniem historii z kości prehistorycznych gadów opowiedział w dzisiejszym… » więcej 2021-04-20, godz. 13:19 Jakub Pawłowski o szansach i zagrożeniach, jakie wiążą się z polską transformacją energetyczną Jakub Pawłowski, redaktor pierwszego Polskiego Multimedialnego Raportu Klimatycznego opowiedział o szansach i zagrożeniach, jakie wiążą się z polską transformacją… » więcej 2021-04-20, godz. 13:18 Maciej Siembieda o swojej najnowszej książce "Kukły" W pierwszej godzinie, związany przez lata z województwem opolskim pisarz Maciej Siembieda opowiadał o swojej najnowszej książce, pt. "Kukły". » więcej 2021-04-19, godz. 13:47 Joanna Raźniewska o twórczości Cypriana Kamila Norwida Jak opowiadać młodym ludziom o literaturze wieszczów, by nie było to dla niej wyłącznie przykry obowiązek obcowania z lekturami? Czy Cyprian Kamil Norwid… » więcej 2021-04-16, godz. 14:40 Rafał Desczyk o kondycji branży meblarskiej w woj. opolskim Przez ostatnie lata był to okręt flagowy polskiego eksportu, po czym nadeszła pandemia. Naszym rozmówcą był Rafał Desczyk, prezes Dobroteki, którego pytaliśmy… » więcej 2021-04-15, godz. 15:15 Anna Kłos o organizacji Foconu, czyli Fantasy Online Convention w czasie pandemii Możliwość spotkania się twarzą w twarz z innymi fanami czy autorami ulubionych książek była zawsze niepodważalnym atutem konwencji fanów SF i Fantasy… » więcej 2021-04-14, godz. 13:30 Piotr Solecki o tym, kim był Saladyn Wielki Kim był Saladyn i jaki wpływ do dziś jego zwycięstwa wywierają na wyznawców islamu, opowiadał autor książki o nim Piotr Solecki. » więcej 2021-04-13, godz. 14:37 Tomasz Bardelski o trendach, jakiego dominują obecnie w reklamie Bywa irytująca, ale bez niej oferta mediów nie byłaby tak ciekawa. Jakie trendy widać w reklamie? Pytaliśmy o to Tomasza Bardelskiego, koordynatora ds. sprzedaży… » więcej 2021-04-12, godz. 14:23 Monika Koperska o jednym z największych polskich wynalazców, Janie Szczepaniku Był jedną z najbardziej kreatywnych postaci swoich czasów. Nazywany "polskim Edisonem" udoskonalił kamizelkę kuloodporną, miał też pomysł na... kolorową… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »