Radio Opole » Dobry wieczór, tu Opole » Posłuchaj rozmów z naszymi gośćmi

Posłuchaj rozmów z naszymi gośćmi

2022-06-30, 12:08

Sandra Murzicz o kondycji polskiej sztuki ludowej

Sandra Murzicz [fot. Agnieszka Lubczańska]
Sandra Murzicz [fot. Agnieszka Lubczańska]
Łatwiej nad polskim morzem znaleźć delfina zrobionego w Chinach niż pamiątkę będącą dziełem naszych rzemieślników. Wszyscy powtarzają, że wyroby tzw. hand made są w cenie i klienci szukają ich, bo są niepowtarzalne, ale rzeczywistość polska tego nie potwierdza. Nie opłaca się czy nie ma ich kto robić?
2022-06-30, 12:04

Jarosław Wasik o Elvisie Presley'u

Jarosław Wasik [fot. Agnieszka Lubczańska]
Jarosław Wasik [fot. Agnieszka Lubczańska]
Na ekrany kin wszedł właśnie film poświęcony Elvisowi Presleyowi. Przypomina historię człowieka, który nauczył świat rozrywki jak być idolem. O modelowej super-gwieździe rozmawialiśmy z Jarosławem Wasikiem, piosenkarzem i dyrektorem Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu.
2022-06-28, 20:10

Bartosz Żurawiecki o zapomnianych dziś festiwalach

Bartosz Żurawiecki [fot. archiwum prywatne]
Bartosz Żurawiecki [fot. archiwum prywatne]
Gościem poniedziałkowej audycji "Dobry wieczór, tu Opole" był Bartosz Żurawiecki, autor książki "Festiwale wyklęte". W książce tej przypomina zapomniane dziś festiwale, np. poświęcony piosence żołnierskiej.
2022-06-28, 20:36

Emilia Cybulska o muzycznych inspiracjach dziełami Krystyny Prońko i Anny German

Emilia Cybulska [fot. archiwum prywatne]
Emilia Cybulska [fot. archiwum prywatne]
Emilia Cybulska ma piękny głos, którym potrafi wyśpiewać trudne piosenki z repertuaru Krystyny Prońko i Anny German. Na razie swą pasję spełnia na lokalnych imprezach ale ma też szersze plany. Z młodą artystką rozmawialiśmy w audycji o nich, pytaliśmy także co sądzi o polskim rynku muzycznym.
2022-06-28, 21:22

Agnieszka Knychalska-Jaskulska o ciekawostkach i urokach rezydencji na Kresach

Pałacu Kopice - zdjęcie ilustracyjne [fot. Daniel Klimczak]
Pałacu Kopice - zdjęcie ilustracyjne [fot. Daniel Klimczak]
Jak się żyło w dawnych kresowych pałacach? Były piękne i okazałe, ale nie zawsze wygodne, w niektórych brakowało np. kanalizacji, a ogrzewanie było dość prymitywne. O ciekawostkach i urokach rezydencji na Kresach rozmawiamy z Agnieszką Knychalską-Jaskulską z Ossolineum we Wrocławiu, która przedstawiła niektóre z nich na wykładzie w Opolu.
2022-06-22, 21:00

Anna Golus o zacieraniu się granicy między prawdziwymi emocjami z fikcją w programach telewizyjnych

Anna Golus [fot. Paweł Klein]
Anna Golus [fot. Paweł Klein]
W pogoni za oglądalnością, telewizje na całym świecie sięgają po formaty, które często szokują. Dominują tu różnej maści reality shows, gdzie miesza się prawdziwe emocje z fikcją. To zatarcie granic może prowadzić do sporych nadużyć, szczególnie jeśli bohaterami programów są dzieci. Naszą rozmówczynią była dziennikarka i pisarka, Anna Golus.
2022-06-19, 13:17

Filip Sosnowski o tym co nas cieszy, co nas bawi

Filip Sosnowski [fot. archiwum prywatne]
Filip Sosnowski [fot. archiwum prywatne]
Co nas cieszy, co nas bawi? To pytania, które nabierają nowego sensu w kontekście niedawnej pandemii i trwającej wojny na Ukrainie. W rozmowie z Filipem Sosnowskim sprawdzaliśmy, czy to zbieg okoliczności, że coraz większą popularność zdobywają rozrywki z dreszczykiem emocji i sporty ekstremalne.
2022-06-07, 20:55

Z dr. Jakubem Kusiem o tym, czy i jak nowoczesne media zmieniają nam percepcję

Jakub Kuś [fot. SWPS]
Jakub Kuś [fot. SWPS]
Czy mózg użytkowników Facebooka czy tik-toka działa inaczej niż tych, którzy korzystają głównie z tradycyjnych metod komunikacji? O tym, czy i jak, zmieniają nam percepcję nowoczesne media porozmawiamy z dr. Jakubem Kusiem - z Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu, specjalistą z zakresu psychologii nowych technologii.
12345

Zobacz także

2022-06-30, godz. 12:08 Sandra Murzicz o kondycji polskiej sztuki ludowej Łatwiej nad polskim morzem znaleźć delfina zrobionego w Chinach niż pamiątkę będącą dziełem naszych rzemieślników. Wszyscy powtarzają, że wyroby… » więcej 2022-06-30, godz. 12:04 Jarosław Wasik o Elvisie Presley'u Na ekrany kin wszedł właśnie film poświęcony Elvisowi Presleyowi. Przypomina historię człowieka, który nauczył świat rozrywki jak być idolem. O modelowej… » więcej 2022-06-28, godz. 20:10 Bartosz Żurawiecki o zapomnianych dziś festiwalach Gościem poniedziałkowej audycji "Dobry wieczór, tu Opole" był Bartosz Żurawiecki, autor książki "Festiwale wyklęte". W książce tej przypomina zapomniane… » więcej 2022-06-28, godz. 20:36 Emilia Cybulska o muzycznych inspiracjach dziełami Krystyny Prońko i Anny German Emilia Cybulska ma piękny głos, którym potrafi wyśpiewać trudne piosenki z repertuaru Krystyny Prońko i Anny German. Na razie swą pasję spełnia na lokalnych… » więcej 2022-06-28, godz. 21:22 Agnieszka Knychalska-Jaskulska o ciekawostkach i urokach rezydencji na Kresach Jak się żyło w dawnych kresowych pałacach? Były piękne i okazałe, ale nie zawsze wygodne, w niektórych brakowało np. kanalizacji, a ogrzewanie było dość… » więcej 2022-06-22, godz. 21:00 Anna Golus o zacieraniu się granicy między prawdziwymi emocjami z fikcją w programach telewizyjnych W pogoni za oglądalnością, telewizje na całym świecie sięgają po formaty, które często szokują. Dominują tu różnej maści reality shows, gdzie miesza… » więcej 2022-06-19, godz. 13:17 Filip Sosnowski o tym co nas cieszy, co nas bawi Co nas cieszy, co nas bawi? To pytania, które nabierają nowego sensu w kontekście niedawnej pandemii i trwającej wojny na Ukrainie. W rozmowie z Filipem Sosnowskim… » więcej 2022-06-08, godz. 21:00 Bogna Lewkowicz o tym, czym zasłużyła na tytuł damy pogranicza i do czego on zobowiązuje "Tak bym chciała damą być" - marzyła w piosence Maryla Rodowicz. Pewna prudniczanka nie musi marzyć, bo właśnie została damą pogranicza! Z Bogną Lewkowicz… » więcej 2022-06-07, godz. 20:55 Z dr. Jakubem Kusiem o tym, czy i jak nowoczesne media zmieniają nam percepcję Czy mózg użytkowników Facebooka czy tik-toka działa inaczej niż tych, którzy korzystają głównie z tradycyjnych metod komunikacji? O tym, czy i jak, zmieniają… » więcej 2022-06-07, godz. 09:19 Zuzanna Cieszyńska o tym, dlaczego kocha stare instrumenty i nie tylko na nich gra, ale także dba o ich rekonstrukcj… Obok rzeszy miłośników super nowoczesnych technologii całkiem nieźle funkcjonują amatorzy różnego rodzaju staroci. Zuzanna Cieszyńska kocha stare instrumenty… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »