Radio Opole » Kultura i rozrywka
2021-06-10, 08:00 Autor: Mariusz Majeran

Kryminały, reportaże i rozrywka na 5. Festiwalu Książki. Radio Opole jest partnerem imprezy, w piątek nadajemy z miasteczka festiwalowego!

Jednych kuszą dobre ceny, drugich spotkania z ciekawymi ludźmi, a jeszcze innych atmosfera. W stolicy regionu trwa 4. Festiwal Książki [fot. Wiktoria Palarczyk]
Jednych kuszą dobre ceny, drugich spotkania z ciekawymi ludźmi, a jeszcze innych atmosfera. W stolicy regionu trwa 4. Festiwal Książki [fot. Wiktoria Palarczyk]
Danuta Łuczak [fot. Justyna Krzyżanowska]
Danuta Łuczak [fot. Justyna Krzyżanowska]
5. Festiwal Książki w Opolu rusza w najbliższy piątek i potrwa trzy dni. Oprócz stoisk 60 wydawnictw organizatorzy zaplanowali szereg spotkań autorskich, które odbędą się na głównej scenie plenerowej.
- Do Opola przyjadą autorzy już uznani, którzy gościli wcześniej w Opolu ale także debiutanci - podkreśla wicedyrektorka Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu Danuta Łuczak. - Ja mam taką nadzieję, że ten festiwal będzie taką okazją, że Państwo znajdziecie tam autorów, na których czekacie, autorów, których chętnie czytacie. Ale też Państwo odkryjecie autorów, których do tej pory nie czytaliście.

- Nie zabraknie znanych w naszym mieście nazwisk. Jak Mróz, Siembieda, Nicieja, Bąk, Ćwirlej czy Hugo-Bader. Nie sposób wymienić wszystkich - dodaje Łuczak. - I też myślę, że warte polecenia jest spotkanie z panią Zofią Turowską, która jest autorką bardzo interesującej biografii Agnieszki Osieckiej "Osiecka, nikomu nie jest żal pięknych kobiet. I rozmawiać z panią Turowską o Osieckiej będzie Mateusz Torzecki z Muzeum Polskiej Piosenki.

Festiwal ruszy w piątek o godzinie 11.00 na placu Wolności przed Miejską Biblioteką Publiczną w Opolu.

W piątek program "Dobry Moment" z festiwalu poprowadzą Agnieszka Wawer-Krajewska i Wiesław Kolbusz. Także "Trędy i Owędy" na żywo z naszego studia plenerowego z festiwalu. A dziennikarze Radia Opole będą prowadzili spotkania autorskie.

Szczegółowy program imprezy na stronie internetowej organizatora Fabryki Inspiracji i Opolgrafu.

Radio Opole jest partnerem tego wydarzenia.
Danuta Łuczak cz. 1
Danuta Łuczak cz. 2

Kultura i rozrywka

2021-06-12, godz. 19:57 Opolanie wysłuchali najpiękniejszych polskich piosenek w Filharmonii Opolskiej [ZDJECIA] Koncert 'Uciekaj moje serce' przyciągnął miłośników piosenki w różnym wieku. Na scenie wystąpili soliści z towarzyszeniem zespołu Take Style i Orkiestry… » więcej 2021-06-12, godz. 19:00 "Muzyczna trzynastka" zainspiruje w czerwcu dwoma koncertami organowymi w opolskiej katedrze Łukasz Sadło, absolwent Diecezjalnego Instytutu Muzyki Kościelnej (DIMK) w Opolu oraz Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach wystąpi w niedzielę… » więcej 2021-06-12, godz. 18:30 5. Festiwal Książki na półmetku. Czytelnicy nie zawiedli, choć aura jest kapryśna [ZDJĘCIA, FILM] Za nami pierwszy dzień spotkań z autorami najciekawszych książek w tym roku. Sobotę można nazwać 'dniem opolskim', bo na festiwalu goszczą twórcy związani… » więcej 2021-06-12, godz. 15:15 Przed nami niecodzienny koncert w zabytkowym kościele w Bogacicy Muzyka dawna i oparte na niej współczesne improwizacje, a do tego połączenie głosów wokalnych i historycznych instrumentów - taka gratka na miłośników… » więcej 2021-06-12, godz. 13:00 Święto książki trwa. Koncert Zakuka ze względu na pogodę zwieńczy trzeci dzień 5. Festiwalu Książki w Opolu Drugi dzień 5 Festiwalu Książki miał zwieńczyć koncert zespołu Zakuka. Ze względu na warunki atmosferyczne koncert zostaje przeniesiony na jutro. Tym to… » więcej 2021-06-12, godz. 10:45 Opolskie Spotkania Fantastyczne w sobotę opanują Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Opolu W ubiegłym roku ze względu na pandemię organizatorzy, Opolski Klub Fantastyki, musieli odwołać święto fantastyki w Opolu. Sobota (12.06) to dzień, w którym… » więcej 2021-06-12, godz. 08:30 Ostatnie w tym sezonie przedstawienie w Ekostudiu Teatr Ekostudio kończy sezon artystyczny w sobotę (12 czerwca). Na zakończenie zobaczymy spektakl w reżyserii Andrzeja Czernika ukazujący rodziny śląskie… » więcej 2021-06-12, godz. 07:52 Tegoroczne prace dyplomowe można zobaczyć w Aneksie [ZDJĘCIA] W Galerii Aneks Galerii Sztuki Współczesnej możemy zobaczyć przez szybą i w ograniczonej liczbie osób wewnątrz, prace tegorocznych dyplomantów Liceum Plastycznego… » więcej 2021-06-11, godz. 19:30 "Po prostu radość, że możemy spotkać się z czytelnikami". Za nami pierwszy dzień święta książki [FILM] Zakończył się pierwszy dzień 5. Festiwalu Książek w Opolu. Z czytelnikami spotkało się na scenie głównej ośmiu autorów różnorodnych książek. Uczestnicy… » więcej 2021-06-11, godz. 17:00 Nagrody w tegorocznym Śląskim Beraniu zostały wręczone W szkole podstawowej w Izbicku spotkali się dzisiaj (11.06) laureaci tegorocznego konkursu Śląskie Beranie. W ubiegłym roku z powodu pandemii zmagań krasomówczych… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »