Radio Opole » Kultura i rozrywka
2021-06-14, 11:48 Autor: Katarzyna Zawadzka

Autorzy, książki i spotkania. Za nami 5. Festiwal Książki w Opolu

Andrzej Stasiuk i Dorota Wodecka [fot. Rafał Mielnik]
Andrzej Stasiuk i Dorota Wodecka [fot. Rafał Mielnik]
Zakończył się 5. Festiwal Książki w Opolu. W ramach spotkań głównych o swoich książkach mówiło 24 autorów w tym Andrzej Stasiuk, Anna Dziewit-Meller, Justyna Sobolewska, Wojciech Jagielski czy Anna Ciarkowska.
W targach książki udział wzięło zaś 60 wystawców. A wśród nich był Dariusz Biel reprezentujący Wydawnictwo ZNAK.

- To wydarzenie, na którym jestem już trzeci raz, mimo że to piąta edycja tego festiwalu - mówi Biel. - Ma super atmosferę, jeśli chodzi o wystawców z naszego punktu odbioru. Przychodzi tu czytelnik wyedukowany i wiedzący, czego chce - dodaje.

O swojej książce mówiła między innymi Janina Bąk, autorka publikacji "Statystycznie rzecz biorąc, czyli ile trzeba zjeść czekolady, aby dostać Nobla". - Pisałam ją właśnie z taką myślą, żeby te wszystkie zagadnienia były zrozumiałe absolutnie dla każdego, nawet dla tych osób, które nie stają w płomieniach ekscytacji na myśl o matematyce, a z drugiej strony zależało mi na tym, aby pokazać, jak bardzo statystyka jest obecna w naszym życiu i jak bardzo jest przydatna - dodaje.

Organizatorem 5. Festiwalu Książki była Fundacja Fabryka Inspiracji, a partnerem strategicznym Miasto Opole. Pozostali partnerzy to Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu, Zakłady Komunalne, Drukarnia Opolgraf i Radio Opole.
Dariusz Biel
Janina Bąk

Kultura i rozrywka

2021-08-04, godz. 15:00 Dziś w ramach "Sputnika nad Opolem" wystawa, film i spotkanie autorskie Przez dwa miesiące będą trwały imprezy związane z 6. Sputnikiem nad Opolem, czyli przeglądem filmów rosyjskich. Dziś (04.08) organizatorzy zapraszają… » więcej 2021-08-04, godz. 13:08 "Barok po opolsku" zagości w różnych częściach Śląska: Silver Brass i Maciej Lamm ruszają w trasę koncertową 'Barok po opolsku' to nazwa wspólnej trasy koncertowej zespołu Silver Brass oraz opolskiego organisty Macieja Lamma, która dziś (04.08) zostanie zainaugurowana… » więcej 2021-08-04, godz. 11:30 Konkurs na projekt teatralny Modelatornia vol. 4 rozstrzygnięty Podczas rezydencji artystycznych w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu trzy grupy tworzyły zręby spektakli, które zostały później zaprezentowane jury… » więcej 2021-08-04, godz. 09:00 Przypominają o potyczkach powstańczych dzięki projektowi i dotacji. Sto lat temu działo się wiele w Kostowie obok… 'Chwała powstańcom śląskim' to tytuł projektu realizowanego w Kostowie i okolicy (gmina Byczyna). 23 maja 1921 doszło tam do potyczki, więc sto lat po zrywie… » więcej 2021-08-03, godz. 18:00 Rzeźba Pegaza stanie przed Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu. Miasto ogłosiło przetarg na opracowanie dokumentacji… Opolski ratusz ogłosił przetarg na opracowanie dokumentacji posadowienia i iluminacji pomnika Pegaza. Skrzydlaty koń ma wrócić do przestrzeni Opola i stanąć… » więcej 2021-08-03, godz. 15:00 Koncerty uczestników Międzynarodowego Kursu Muzycznego w Opolu z nutą niespodzianki Spośród 16 zaplanowanych w tym roku koncertów 31. Międzynarodowego Kursu Muzycznego w Opolu, zdecydowaną większość stanowią takie, podczas których będzie… » więcej 2021-08-03, godz. 13:00 Niezwykła Opolszczyzna na zdjęciach w MBP Do końca sierpnia możemy oglądać zdjęcia naszego regionu na wystawie Pawła Uchorczaka 'Opolskie nieznane'. Fotografik postanowił pokazać nasze województwo… » więcej 2021-08-03, godz. 09:42 Międzynarodowy Kurs Muzyczny: historyczny występ duetów fortepianowych owacyjnie przyjęty w Głogówku Publiczność owacyjnie przyjęła występy trzech duetów fortepianowych, które zaprezentowały się w poniedziałkowy (02.08) wieczór w Miejsko-Gminnym Ośrodku… » więcej 2021-08-03, godz. 09:00 Historię kobiet więzionych w Auschwitz poznasz na wystawie w bibliotece w Kędzierzynie-Koźlu Od wtorku (03.08) w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kędzierzynie-Koźlu będzie można oglądać wystawę historyczną „Kobiety w KL Auschwitz”. Ekspozycja… » więcej 2021-08-02, godz. 18:00 Warsztaty muzyczne pod okiem specjalistów. Laureaci "Przebojów Al'dęte" przygotowują się do występu w duecie z Narodową… 10 laureatów muzycznego konkursu ''Przeboje Al'dęte'' bierze udział w warsztatach pod okiem Elżbiety Zapendowskiej i dyrygenta Narodowej Orkiestry Dętej w… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »