Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2021-06-07, 15:28 Autor: Agnieszka Lubczańska

5. Festiwal Książki w Opolu od piątku do niedzieli. Zobacz program!

Festiwal Książki już od piątku (11.06.2021) w Opolu [fot. https://pixabay.com/pl]
Festiwal Książki już od piątku (11.06.2021) w Opolu [fot. https://pixabay.com/pl]
Plac Wolności w Opolu zamieni się już wkrótce w tętniące życiem miasteczko literackie. Wszystko za sprawą 5. Festiwalu Książki Opole 2021. Wydarzenie rozpocznie się w najbliższy piątek (11.06) i potrwa do niedzieli (13.06). Każdy powinien znaleźć tu coś ciekawego dla siebie. Radio Opole jest w tym roku partnerem wydarzenia.
Plenerowe studio Radia Opole będzie na miejscu w piątek (11.06) już od godz. 9:00. Tego dnia przywitają Państwa również autorzy stałych piątkowych cykli pasma Dobry Moment: Żaneta Plotnik, Beata Granatowska i Ireneusz Prochera. Piątkowa audycja Trendy i owędy także z literackiego miasteczka w centrum Opola! Goście festiwalu będą też w sobotę po 12:00 w audycji Ze zdrowiem Ci do twarzy!

Na plenerze wydawniczym swoją ofertę zaprezentuje około 60 wystawców z całej Polski. Nie zabraknie nowości i premier książkowych.

Zobacz pełną listę wystawców

W programie tradycyjnie także mnóstwo spotkań autorskich. Plenerowa scena festiwalu będzie gościć m.in.: Katarzynę Nosowską, Wojciecha Jagielskiego, Vincentego Sewrskiego, Remigiusza Mróza, Marka Niedźwiedzkiego, Joannę Bator, Andrzeja Stasiuka, Jakuba Żulczyka i wielu, wielu innych. Nie zabraknie także ciekawych spotkań dla dzieci i młodzieży, a wśród nich pojawi się okazja, aby uchylić drzwi do świata bohaterki serii książek - Kici Koci. Szczegółowy harmonogram spotkań można znaleźć w załączniku poniżej.

Zobacz listę autorów, z którymi będzie można się spotkać

Ze względów bezpieczeństwa nie odbędą się w tym roku wydarzenia współtowarzyszące, takie jak warsztaty, ale w programie jest koncert - w sobotę będzie okazja posłuchania recitalu grupy Zakuka z doskonale znaną słuchaczom Radia Opole wokalistką - Żanetą Plotnik. Początek o godz. 19:00.

Festiwal od 2016 roku udowadnia, że warto czytać, pisać i tworzyć. Doczekał się już piątej jubileuszowej edycji. W zeszłym roku nie odbył się ze względu na obostrzenia związane z pandemią Covid-19. Łącznie we wszystkich edycjach udział wzięło kilkadziesiąt tysięcy osób, odbyło się blisko 200 spotkań autorskich i zaprezentowano ofertę ponad 300 wydawnictw.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Fabryka Inspiracji PL, pomysłodawcą i inicjatorem drukarnia Opolgraf. Wydarzenie wspiera Miasto Opole, a głównym partnerem jest Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu. Partnerem wydarzenia jest także Radio Opole.
Program 5. Festiwalu Książki Opole 2021

Zobacz także

2021-08-11, godz. 10:47, Patronaty - polecamy XII Festiwal Opolskich Smaków już w ten weekend – poznaj szczegóły! Po rocznej przerwie powraca Festiwal Opolskich Smaków. Tematem przewodnim wydarzenia będą oryginalne smaki - zarówno produktów regionalnych, jak i potraw z całego świata oraz piw kraftowych. Ale to nie wszystko! Jak podkreślają organizatorzy… » więcej 2021-08-04, godz. 16:18, Patronaty - polecamy Przed nami III Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej "Ojce i Dziatki" – poznaj szczegóły! Już po raz trzeci organizatorzy Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej 'Ojce i Dziatki' wraz z Miejską Biblioteką Publiczną w Opolu zapraszają na ucztę literacką. » więcej 2021-08-04, godz. 14:53, Patronaty - polecamy Zbliża się doroczny Jarmark Wawrzyńcowy w Głuchołazach – poznaj szczegóły! Centrum Kultury im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Głuchołazach zaprasza na doroczny Jarmark Wawrzyńcowy. » więcej 2021-08-04, godz. 13:46, Patronaty - polecamy Wystawa jubileuszowa prac członków ZPAP Polska Sztuka Użytkowa Okręgu Opolskiego – wernisaż w piątek 6 sierpnia! Związek Polskich Artystów Plastyków Polska Sztuka Użytkowa Okręgu Opolskiego obchodzi w tym roku jubileusz 35-lecia. Z tej okazji artyści przygotowali specjalną jubileuszową wystawę. » więcej 2021-08-04, godz. 10:42, Patronaty - polecamy Centrum Opola znów zapełni się artystami – przed nami III Festiwal Zdarzeń Artystycznych OpenOpole! Festiwal Zdarzeń Artystycznych OpenOpole to spora dawka pozytywnych niespodzianek dla napotkanych w mieście mieszkańców. Artyści będą „zaczepiać” widzów na ulicy, zapraszając do wspólnych działań kulturalnych, prowokując… » więcej
10111213141516
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »