Radio Opole » O Radiu » Radio Opole poleca » Wakacyjna ramówka Radia Opole - zobacz, co szyk…
2020-07-02, 08:09 Autor: Radio Opole

Wakacyjna ramówka Radia Opole - zobacz, co szykujemy!

"Chcę wyjechać na wieś" to motyw przewodni naszych radiowych, letnich wędrówek [fot. Marcin Skomudek]
"Chcę wyjechać na wieś" to motyw przewodni naszych radiowych, letnich wędrówek [fot. Marcin Skomudek]
"Chcę wyjechać na wieś" to motyw przewodni naszych radiowych, letnich wędrówek [fot. https://pixabay.com/pl]
"Chcę wyjechać na wieś" to motyw przewodni naszych radiowych, letnich wędrówek [fot. https://pixabay.com/pl]
"Chcę wyjechać na wieś" to motyw przewodni naszych radiowych letnich wędrówek. Nie zabraknie dobrej literatury, wakacyjnych przebojów i rozmów z gośćmi w plenerowym studiu Radia Opole.

Zamieniamy telefony na mikrofony

Po kilku miesiącach rozłąki i rozmów na odległość wracamy do bezpośrednich spotkań z naszymi gośćmi w studiu radiowym. Może nie takim dosłownym, bo zbudowanym w plenerze w pięknych okolicznościach przyrody.

Zaczynamy już od 8:05. Na poranne rozmowy W cztery oczy zapraszają Joanna Matlak i Witold Żurawicki. Trzy kwadranse później swoich gości przyjmą Agnieszka Wawer-Krajewska i Wiesław Kolbusz. To będzie także wakacyjny Dobry moment na powieść w odcinkach. W lipcu Jakub Ćwiek i obszerne fragmenty audiobooka jego nowej książki „Topiel” (dowiedz się więcej o książce). W sierpniu powróci Jakub Kania w powieści Macieja Siembiedy pt. „Miejsce i imię”. Warto dodać, że obaj pisarze są lub byli mocno związani z Opolszczyzną.
Sporo piłki i żużla
W lipcu nasza ekipa sportowych sprawozdawców nadal będzie na wszystkich meczach pierwszoligowej Odry Opole. Odwiedzimy stadiony w Mielcu, Bielsku-Białej i Niecieczy. Przy Oleskiej 51 zobaczymy i usłyszymy transmisje z meczów z Wigrami Suwałki i Olimpii Grudziądz. W sierpniu nasze mikrofony będą ustawione na stadionie żużlowym Kolejarza Opole.
Dobre granie - przez cały dzień i cały tydzień
Tego lata Radio Opole stawia na najgorętsze hity sezonu i najpopularniejsze przeboje ostatnich upalnych lat. Dzięki naszej playliście przeniesiesz się na rozgrzane słońcem plaże całego świata. Taneczne rytmy dance'u, elektroniki, tropical-house i reggae sprawią, że nawet w przydomowym ogródku poczujesz się jak na Ibizie! Najwięksi producenci, DJ-e i megagwiazdy będą nam towarzyszyli przez wakacyjne miesiące. Jeśli lubisz takich wykonawców jak: KYGO, Jonas Blue, Dua Lipa, Selena Gomez, Camila Cabello, Becky Hill, Felix Jaehn, to Radio Opole ma dla Ciebie solidną dawkę takich właśnie brzmień.

Na bieżąco możesz też podpowiedzieć nam, które utwory najbardziej Ci się podobają, głosując na playliście na naszej stronie internetowej: http://radio.opole.pl/115,3,playlista.
"Chcę wyjechać na wieś"
'Czy jest jeszcze gdzieś, Prawdziwa ta wieś' - cytując pierwsze słowa bardzo znanej piosenki Urszuli Sipińskiej sprzed prawie 40 lat, to stale aktualne pytanie będziemy zadawali przez całe lato [fot. https://pixabay.com/pl]"Czy jest jeszcze gdzieś prawdziwa ta wieś" - cytując pierwsze słowa bardzo znanej piosenki Urszuli Sipińskiej sprzed prawie 40 lat, to aktualne pytanie będziemy zadawali przez całe lato.

Sprawdzać co "z polami wśród łąk, z garnkami, co schną na płotach do góry dnem" będziemy w każdą sobotę lata, od 18 lipca, już od godzin porannych podczas audycji Mamy weekend, w której reporterzy Radia Opole odwiedzą, opiszą i opowiedzą o wielu wsiach Opolszczyzny.

Zanim jednak to wszystko sprawdzimy, Barbara Tyslik w sobotniej audycji Obieżyświat zaproponuje wiele opolskich destynacji agroturystycznych "z chatami wśród pól i z mlekiem na stół, z żelazkiem, co duszę ma" i "Niech każdy jedzie tam, gdzie chce, a ja swoje ścieżki znam".

Po godz. 11:00 o zbliżającym się we wrześniu Narodowym Spisie Rolnym, nie tylko rolnikom, Jan Poniatyszyn przypominać będzie w Samorządowej Loży Radiowej, a parafrazując dalej słowa piosenki już od godz. 12:00 "w nieruchomym stawie swoją zdrową twarz" oglądać będzie Katarzyna Zawadzka w audycji Ze zdrowiem Ci do twarzy. Natomiast, gdzie "dojrzałe wiśnie z drzewa rwać, w glinianym piecu upiec chleb…, ...gdzie kisi się barszcz, i gdzie w piątek na targ..." - o tych wszystkich ekologicznych zaletach wsi dowiemy się od Justyny Marcińskiej nie w wyścigach, ale w audycji EKO wyścig.

Trasa wakacyjna Radia Opole wraz z terminami:
  • 18.07 - Źlinice
  • 25.07 - Nowy Świętów
  • 01.08 - Grobniki
  • 08.08 - Balcarzowice
  • 22.08 - Czeska Wieś
  • 29.09 - Kadłub Wolny
  • 12.09 - Gościęcin
  • 19.09 - Polanowice
  • 26.09 - Krogulna
Spędź wakacje z Radiem Opole. Więcej szczegółowych informacji o programie tu: Zobacz program Radia Opole.

Zobacz także

2021-01-11, godz. 07:00 Komunikat Rady Mediów Narodowych w sprawie naboru kandydatur na członków rad programowych UWAGA! Przedłuża się termin naboru kandydatur do 15 lutego 2021 r. » więcej 2021-01-05, godz. 20:51 Święto Trzech Króli - sprawdź specjalny program Radia Opole! Według tradycji znacznie starszej niż obchody Bożego Narodzenia 6 stycznia Jezus objawiony został przybyłym ze wschodu trzem mędrcom, nazywanym także trzema… » więcej 2021-01-04, godz. 14:57 Szczepienia przeciwko COVID'19 - ważne informacje Narodowy Program Szczepień służy zaplanowaniu działań, które mają zagwarantować przeprowadzenie bezpiecznych i skutecznych szczepień wśród obywateli… » więcej 2020-12-30, godz. 17:31 Zobacz, co nowego szykujemy w 2021 roku w programie i na stronie internetowej Radia Opole! Czy wyobrażali sobie kiedyś Państwo, że Loża Radiowa będzie nie jedna, a trzy? Albo że usłyszą Państwo dwie nowe audycje dziennikarza, który rozmawiał… » więcej 2020-12-23, godz. 12:45 Drodzy Słuchacze, pełnych ciepła, spokoju i radości Świąt Bożego Narodzenia! Pełnych ciepła, spokoju i radości Świąt Bożego Narodzenia. Niech dodadzą nam otuchy i rodzinnego ciepła. Życzymy Wam, Drodzy Słuchacze, byście mogli… » więcej 2020-12-22, godz. 12:13 Spędź świąteczny czas z Radiem Opole – zobacz, co przygotowaliśmy Wigilia i Święta Bożego Narodzenia będą w tym roku wyjątkowe. Nie będzie okazji do tłumnych spotkań. Być może sporo osób spędzi świąteczny czas… » więcej 2020-12-22, godz. 09:38 Życzenia od Przewodniczącego Rady Mediów Narodowych Pismo Przewodniczącego Rady Mediów Narodowych Krzysztofa Czabańskiego do Zarządów, Rad Nadzorczych, Rad Programowych i Pracowników Spółek Publicznej Radiofonii… » więcej 2020-12-12, godz. 11:57 13 grudnia – pamiętamy w Radiu Opole! 13 grudnia 1981 roku w Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej wprowadzono stan wojenny. W trakcie jego trwania internowano ponad 10 000 działaczy związanych z „Solidarnością”… » więcej 2020-11-28, godz. 08:15 Wieniawa i Woronowicz jako Łęcka i Wokulski. Serial audio na podstawie „Lalki” Bolesława Prusa już od poniedziałku… Jak mogliby wyglądać współcześni Izabela Łęcka i Stanisław Wokulski? Czy ich problemy są wciąż aktualne? Na te pytania odpowiedzieli twórcy nowej odsłony… » więcej 2020-11-25, godz. 14:33 Ruszyła akcja świątecznej pomocy Polakom na Wschodzie Opolski Oddział Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” rusza z Akcją Świątecznej Pomocy dla Polaków na Wschodzie, adresowaną do ludzi starych, chorych i… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »