Radio Opole » Dobre Granie

Rozmowy z gośćmi audycji "Dobre Granie" i "Dobre Granie Ekstra"

2020-09-25, 19:06

Bartek Supronik w Dobrym Graniu!

Bartek Supronik w Dobrym Graniu!
Dzisiejsza audycja to będzie wyprawa wehikułem czasu, gdyż zabrzmią dźwięki jakie mogli słyszeć mieszkańcy średniowiecznych zamków i bywalcy przyklasztornych jarmarków, a wszystko za sprawą solowego projektu Bartka Supronika "The Willow Tree".
2020-09-23, 15:39

Marysia Białota i Przemek Piłaciński w "Dobrym Graniu"

Signal to Noise Ratio feat. O. Dokalski vs W. Błażejczyk performed by Kwadrofonik - * (Lśnienie RMX) [źródło: Signal to Noise Ratio / YouTube]
Co łączy cztery różne zespoły i dwoje muzyków? Przekonaliśmy się, bo naszymi gośćmi byli Marysia Białota i Przemek Piłaciński, których muzyczne fascynacje sięgają od klasycznego rocka i psychodelii lat 60-tych, poprzez alternatywne brzmienia, aż po muzykę etniczną, graną na oryginalnych instrumentach z różnych krajów.
2020-09-21, 09:15

Dr Radosław Marcinkiewicz gościem audycji „Dobre Granie”

Dr Radosław Marcinkiewicz gościem audycji „Dobre Granie”
Zbliża się kolejna edycja konferencji poświęconej muzyce rozrywkowej organizowana przez Uniwersytet Opolski. Z jej twórcą dr. Radosławem Marcinkiewiczem rozmawiamy o tym, jacy muzycy i zespoły są najczęściej opisywani i analizowani. czy mamy jakieś wyraźne trendy i mody, czy są też inne czynniki decydujące o zaistnieniu i zapisaniu się w historii.
2020-09-18, 18:30

Wojciech Ciuraj o swojej nowej płycie "Dwa Żywioły"

Wojciech Ciuraj o swojej nowej płycie "Dwa Żywioły"
Gościem audycji był Wojciech Ciuraj i jego płyta "Dwa żywioły", koncepcyjny album poświęcony historii II Powstania Śląskiego, utrzymany w duchu rocka progresywnego, ale z wieloma niuansami i motywami, znacznie wychodzącymi poza schematy tego gatunku.
2020-09-14, 20:01

Kamil Kowalski o jego najnowszym singlu i nadchodzącej debiutanckiej płycie

Kamil Kowalski o jego najnowszym singlu i nadchodzącej debiutanckiej płycie
W audycji odwiedzi nas Kamil Kowalski m.in. wokalista projektu My Name Is New realizowanego przez Kayax, z którym porozmawiamy o najnowszym singlu i teledysku „Gdzie jest mój dom” i nadchodzącej debiutanckiej płycie.
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***