Radio Opole » Dobre Granie » Rozmowy z gośćmi audycji 'Dobre Granie'

Rozmowy z gośćmi audycji "Dobre Granie"

2021-03-06, 00:10

Less Is Lessie w Dobrym Graniu!

artwork płyty "The Escape Plan" Less Is Lessie
artwork płyty "The Escape Plan" Less Is Lessie
Weronika Kowal opowiedziała o "The Escape Plan", czyli długo wyczekiwanej płycie Less Is Lessie. Zespół proponuje na płycie słuchaczom dźwiękowy spacer po wrocławskim Nadodrzu. Porozmawialiśmy o ewolucji nowego repertuaru, eklektycznym brzmieniu grupy i odkrywaniu lokalnego piękna.
2021-03-05, 23:51

Wczasy w Dobrym Graniu!

okładka singla "Czy wiesz już?" Wczasów i Iwony Skwarek
okładka singla "Czy wiesz już?" Wczasów i Iwony Skwarek
Jakub Żwirełło opowiedział o "Czy wiesz już?", czyli wspólnym singlu Wczasów i Iwony Skwarek z Rebeki. Porozmawialiśmy również o koniunkturze na lata 80. w muzyce rozrywkowej, drugiej płycie poznańskiego duetu i tworzeniu teledysków przy wykorzystaniu technologii VHS.
2021-03-05, 23:17

Kinga "Berka" Berkowicz w Dobrym Graniu!

Kinga "Berka" Berkowicz [fot. archiwum artystki]
Kinga "Berka" Berkowicz [fot. archiwum artystki]
Kinga "Berka" Berkowicz opowiedziała o swojej współpracy z Dariuszem Malejonkiem. Artystka brała udział m.in. w nagrywaniu historycznej płyty "Panny wyklęte: wygnane vol. 2" Maleo Reggae Rockers. Wróciliśmy również wspomnieniami do twórczości Bongostanu i poznaliśmy solowe plany wokalistki.
2021-02-27, 01:54

Arek Kłusowski w Dobrym Graniu!

Arek Kłusowski [fot. archiwum artysty]
Arek Kłusowski [fot. archiwum artysty]
Arek Kłusowski powraca! Nową płytę artysty zapowiada piosenka "Antarktyda". Porozmawialiśmy o premierowym singlu i zbliżającym się albumie. Artysta opowiedział o muzyce niosącej nadzieję, współpracy z Maciejem Sawochem i odmiennej tożsamości nowego repertuaru.
2021-02-25, 21:11

Karo Szczurowska w Dobrym Graniu!

okładka debiutanckiej płyty Karo Szczurowskiej
okładka debiutanckiej płyty Karo Szczurowskiej
Karo Szczurowska opowiedziała o swoim debiutanckim albumie. Porozmawialiśmy z wokalistką o tworzeniu własnych piosenek, nagrywaniu z Grzegorzem Stasiukiem i dzieleniu się swoimi emocjami i przeżyciami ze słuchaczami.
2021-02-25, 20:28

Agata Gołemberska w Dobrym Graniu!

Agata Gołemberska [fot. Tom Warabida]
Agata Gołemberska [fot. Tom Warabida]
"Uda się" to pierwszy singiel Agaty Gołemberskiej wydany w ramach projektu "My Name Is New" Kayaxu. Artystka zdradziła kulisy powstawania piosenki. Porozmawialiśmy poza tym o jej współpracy z producentem Jorgenem, inspiracji latami 80. i popowej różnorodności.
2021-02-25, 18:47

Magda Szlęzak w Dobrym Graniu!

Magda Szlęzak [fot. archiwum artystki]
Magda Szlęzak [fot. archiwum artystki]
Magda Szlęzak opowiedziała o swoim nowym singlu "Zasypia miasto". Piosenkę skomponował T. Day. Porozmawialiśmy z wokalistką o współpracy z mieleckim songwriterem. Wypytaliśmy też artystkę o jej autorski repertuar i wydawnicze plany.
2021-02-19, 22:28

hai w Dobrym Graniu!

hai [fot. Michał Ozimek]
hai [fot. Michał Ozimek]
Zespół hai z Lublina powinien przypaść do gustu wszystkim fanom wymykającej się gatunkowym szufladkom alternatywy. Dowodzący grupą Eddie zdradził kulisy powstawania "Dzwoń po nadzór", czyli debiutanckiego albumu lublinian. Porozmawialiśmy o wyrażaniu emocji przy wykorzystaniu wyrafinowanych środków, zabawie rytmem i inspiracji The Mars Voltą.
2021-02-19, 20:45

Faustyna Maciejczuk w Dobrym Graniu!

Faustyna Maciejczuk [fot. archiwum artystki]
Faustyna Maciejczuk [fot. archiwum artystki]
Faustyna Maciejczuk zapowiedziała swoją debiutancką EP-kę "Przebudzenie". Porozmawialiśmy z songwriterką o jej procesie twórczym, współpracy z Andrzejem Izdebskim i Jeremiaszem Hendzlem oraz poszukiwaniu własnego języka muzycznego.
2021-02-19, 14:33

PAULA ROMA w Dobrym Graniu!

okładka singla "Cześć, tu Miłość" PAULI ROMY
okładka singla "Cześć, tu Miłość" PAULI ROMY
PAULA ROMA opowiedziała o swoim najnowszym singlu "Cześć, tu Miłość". Wróciliśmy również do poprzednich piosenek wokalistki i zapowiedzieliśmy jej debiutanckie wydawnictwo. Porozmawialiśmy o współpracy z różnymi producentami, łączeniu bitowych wibracji z bluesowymi wpływami i emocjonalnym podejściu do muzyki.
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »