Radio Opole » Dobre Granie w Radiu Opole

Rozmowy z gośćmi audycji "Dobre Granie"

2022-05-20, 19:01

Darek Kozakiewicz tuż przed koncertem w Studiu M im. SBB

Darek Kozakiewicz tuż przed koncertem w Studiu M im. SBB
Rodzima legenda gitary Darek Kozakiewicz z koncertem w Studiu M im. SBB, na którym wykona przekrojowy repertuar z albumu, który został zarejestrowany w Radiu Opole.

Przypomnijmy: artysta muzyczną karierę rozpoczął w zespołach Fatum i Pięciu. Potem nagrał album "Blues" z zespołem Breakout, a w maju 1972 roku przeszedł do hardrockowej grupy Test. Współpracował z mnóstwem artystów i z niejednym zespołem, a najbardziej znany jest jako gitarzysta zespołu Perfect.
2022-05-20, 00:05

Darya w Dobrym Graniu!

okładka singla "My Own Man" Daryi
okładka singla "My Own Man" Daryi
Wielkimi krokami zbliża się premiera pierwszej autorskiej płyty Daryi. Doświadczona wokalistka opowiedział o singlach, które zwiastują "HOMEMADE". Porozmawialiśmy również o producenckim doświadczeniu artystki, koncertowym interpretowaniu premierowego repertuaru oraz współpracy z Red Onem, Bilalem "The Chefem" i Janem Smoczyńskim. Zapowiedzieliśmy też występ Daryi w ramach Dni Opola.
2022-05-06, 22:26

Litza o albumie "Omega"

Luxtorpeda, koncert „Scena Alternatywna TVP Kultura — Alternatywny Rock” , 58. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu, 58. KFPP w Opolu [fot. Paweł Stauffer]
Luxtorpeda, koncert „Scena Alternatywna TVP Kultura — Alternatywny Rock” , 58. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu, 58. KFPP w Opolu [fot. Paweł Stauffer]
"Omega" to prawdopodobnie najbardziej bezkompromisowe wydawnictwo w dyskografii Luxtorpedy. Rober "Litza" Friedrich stawia najnowszy album poznaniaków w jednym rzędzie z tak ważnymi płytami ze swojej przeszłości jak "Fairplay" Flapjacka, "Infernal Connection" Acid Drinkers czy "Porozumienie ponad podziałami" Kazika na Żywo. Gitarzysta opowiedział o nagrywaniu "Omegi". Rozmowę jednak zaczęliśmy od trwającej reaktywacji Flapjacka.
2022-05-06, 21:45

Natalia Przybysz o płycie "Zaczynam się od miłości"

Natalia Przybysz [fot. Silvia Pogoda]
Natalia Przybysz [fot. Silvia Pogoda]
"Zaczynam się od miłości" to wyjątkowa pozycja w dyskografii Natalii Przybysz. Artystka wraz ze swoim zespołem stworzyła muzykę do niezaśpiewanych do tej pory tekstów Kory. Na płycie znalazły się też dwa autorskie utwory Natalii. Wokalistka opowiedziała o powstawaniu albumu. Porozmawialiśmy o aranżowaniu gospelowych chórów, pracy z energią twórczą Kory i wykorzystywaniu jej skreślonych zdań.
2022-05-04, 20:43

Kinga i Karolina Pruś w Dobrym Graniu!

Kinga i Karolina Pruś [fot. Maciej Rybicki]
Kinga i Karolina Pruś [fot. Maciej Rybicki]
Płyta "Dar" Kingi i Karoliny Pruś to wydawnictwo, które przypadnie do gustu wszystkim fanom kunsztownych i trudnych do zaszufladkowania piosenek. Bliźniaczki zdradziły kulisy powstawania wydawnictwa. Porozmawialiśmy o łączeniu wyrafinowanych rozwiązań z przystępnością, współpracy z producentem Paulem Rutschką i ewolucji twórczości duetu.
2022-04-29, 22:47

Maciej Lipina o płycie "Anawa 2.0"

Maciej Lipina z koncertem w Studiu M im. SBB Radia Opole [fot. Maciej Wajler]
Maciej Lipina z koncertem w Studiu M im. SBB Radia Opole [fot. Maciej Wajler]
Wspólny album zespołu Anawa i Andrzeja Zauchy to jedno z najwspanialszych nagrań polskiej muzyki rozrywkowej. Nieśmiertelny repertuar postanowił przypomnieć Maciej Lipina. Porozmawialiśmy z artystą o kulisach powstawania płyty "Anawa 2.0". Muzyk opowiedział o odnajdywaniu swojej tożsamości w repertuarze z przeszłości, wymagających podziałach rytmicznych i znajomości z Janem Kantym Pawluśkiewiczem.
2022-04-22, 21:27

Phillip Bracken w "Dobrym Graniu Radia Opole"!

Phillip Bracken w "Dobrym Graniu Radia Opole"!
Australijski singer-songwriter Phillip Bracken odwiedził audycję i pierwszy raz publicznie udzielił wywiadu... po polsku! Zabrał oczywiście też swoją gitarę, zatem nie obyło się bez krótkiego występu. W najbliższą niedzielę (24.04) artysta wystąpi w Klubokawiarni OPO w Opolu, gdzie bywa częstym gościem, a tym razem wystąpi w towarzystwie swoich muzyków, z którymi nagrał debiutancki album „Wolf Ahead Tiger Behind”.
2022-04-09, 02:29

Łukasz Łyczkowski & 5 RANO w Dobrym Graniu!

Łukasz Łyczkowski & 5 RANO [fot. Anna Pożarycka]
Łukasz Łyczkowski & 5 RANO [fot. Anna Pożarycka]
Łukasz Łyczkowski z zespołu 5 RANO opowiedział o „Credo”, czyli najnowszym albumie grupy. Porozmawialiśmy o nagrywaniu w studiu RecPublica, inspiracji północnym folkiem i hołdzie dla Chrisa Cornella.
2022-04-09, 02:05

Fisz Emade Tworzywo w Dobrym Graniu!

Fisz Emade Tworzywo u Piotra Metza [fot. Maciej Marciński]
Fisz Emade Tworzywo u Piotra Metza [fot. Maciej Marciński]
„Ballady i protesty” to jeden z najlepiej ocenianych albumów zespołu Fisz Emade Tworzywo. Grupa w marcu promowała wydawnictwo w Narodowym Centrum Polskiej Pioenki. Przed występem udało nam się porozmawiać z Fiszem o powrocie do młodzieńczych fascynacji artysty. Od wydania płyty „Mamut” wokalista unikał rapowania, zastrzegając, że hip-hop jest domeną młodości. Na najnowszej płycie braci Waglewskich nie brakuje jednak rymowanych partii. Czy ich użycie było czymś wyzwalającym?
2022-04-07, 01:59

GrubSon o trasie "GDZIE JESTEŚ(MY)"

Grubson, „Scena Alternatywna. Książę Nocy”, (07.09.2020), 57. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu [fot. Łukasz Fura]
Grubson, „Scena Alternatywna. Książę Nocy”, (07.09.2020), 57. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu [fot. Łukasz Fura]
Płyta "Akustycz(nie)Zupełnie" to bez wątpienia milowy krok w karierze GrubSona. W trakcie trasy promującej wydawnictwo artysta odwiedził Narodowe Centrum Polskiej Piosenki w Opolu. Porozmawialiśmy wtedy z raperem o kulisach przygotowania do tournée.
1234567

Zobacz także

2022-05-20, godz. 19:01 Darek Kozakiewicz tuż przed koncertem w Studiu M im. SBB Rodzima legenda gitary Darek Kozakiewicz z koncertem w Studiu M im. SBB, na którym wykona przekrojowy repertuar z albumu, który został zarejestrowany w Radiu… » więcej 2022-05-20, godz. 00:05 Darya w Dobrym Graniu! Wielkimi krokami zbliża się premiera pierwszej autorskiej płyty Daryi. Doświadczona wokalistka opowiedział o singlach, które zwiastują "HOMEMADE". Porozmawialiśmy… » więcej 2022-05-06, godz. 22:26 Litza o albumie "Omega" "Omega" to prawdopodobnie najbardziej bezkompromisowe wydawnictwo w dyskografii Luxtorpedy. Rober "Litza" Friedrich stawia najnowszy album poznaniaków w jednym… » więcej 2022-05-06, godz. 21:45 Natalia Przybysz o płycie "Zaczynam się od miłości" "Zaczynam się od miłości" to wyjątkowa pozycja w dyskografii Natalii Przybysz. Artystka wraz ze swoim zespołem stworzyła muzykę do niezaśpiewanych do tej… » więcej 2022-05-04, godz. 20:43 Kinga i Karolina Pruś w Dobrym Graniu! Płyta "Dar" Kingi i Karoliny Pruś to wydawnictwo, które przypadnie do gustu wszystkim fanom kunsztownych i trudnych do zaszufladkowania piosenek. Bliźniaczki… » więcej 2022-04-29, godz. 22:47 Maciej Lipina o płycie "Anawa 2.0" Wspólny album zespołu Anawa i Andrzeja Zauchy to jedno z najwspanialszych nagrań polskiej muzyki rozrywkowej. Nieśmiertelny repertuar postanowił przypomnieć… » więcej 2022-04-22, godz. 21:27 Phillip Bracken w "Dobrym Graniu Radia Opole"! Australijski singer-songwriter Phillip Bracken odwiedził audycję i pierwszy raz publicznie udzielił wywiadu... po polsku! Zabrał oczywiście też swoją gitarę… » więcej 2022-04-09, godz. 02:29 Łukasz Łyczkowski & 5 RANO w Dobrym Graniu! Łukasz Łyczkowski z zespołu 5 RANO opowiedział o „Credo”, czyli najnowszym albumie grupy. Porozmawialiśmy o nagrywaniu w studiu RecPublica, inspiracji… » więcej 2022-04-09, godz. 02:05 Fisz Emade Tworzywo w Dobrym Graniu! „Ballady i protesty” to jeden z najlepiej ocenianych albumów zespołu Fisz Emade Tworzywo. Grupa w marcu promowała wydawnictwo w Narodowym Centrum Polskiej… » więcej 2022-04-07, godz. 01:59 GrubSon o trasie "GDZIE JESTEŚ(MY)" Płyta "Akustycz(nie)Zupełnie" to bez wątpienia milowy krok w karierze GrubSona. W trakcie trasy promującej wydawnictwo artysta odwiedził Narodowe Centrum… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »