Radio Opole » Dobre Granie w Radiu Opole

Rozmowy z gośćmi audycji "Dobre Granie"

2022-12-30, 21:01

Rebizandt o zawieszeniu działalności artystycznej

Rebizandt w Dobrym Graniu [fot. Paula Hołubowicz]
Rebizandt w Dobrym Graniu [fot. Paula Hołubowicz]
Mimo że Rebizandt zawiesił działalność muzyczną i medialną pod koniec 2021 roku, songwriter znalazł czas, żeby odwiedzić Radio Opole. Podsumowaliśmy dotychczasową karierę artysty i spytaliśmy o perspektywę kolejnych nagrań. Porozmawialiśmy o tworzeniu płyty "‎Non Average White Album", współpracy z Szymonem Orchowskim i śpiewaniu na "Waszej wspaniałości" Pogodna.
2022-12-29, 02:40

Jacek Kępka o kultywowaniu repertuaru Marka Ałaszewskiego

okładka EP-ki zespołu Jacek Kępka Automaty
okładka EP-ki zespołu Jacek Kępka Automaty
Jacek Kępka przez dekadę występował w Klanie. Choroba Marka Ałaszewskiego uniemożliwiła jednak kontynuowanie działalności legendarnej grupy. Gitarzysta powołał do życia Jacek Kępka Automaty, czyli kolektyw, który kultywuje repertuar rodzimych pionierów progresywnego rocka. Artysta opowiedział o debiutanckiej EP-ce grupy.
2022-12-28, 02:54

Izes o płycie "Be Still My Heart, It Will Never End"

Hedone „Scena alternatywna – Romantyczność”, 59. KFPP [fot. Kasia Nowak]
Hedone „Scena alternatywna – Romantyczność”, 59. KFPP [fot. Kasia Nowak]
Izabella Sawicka powraca z nową płytą! Trzeci album Izes zatytułowany jest "Be Still My Heart, It Will Never End". Artystka zdradziła kulisy powstawania wydawnictwa. Porozmawialiśmy o współpracy z Andrzejem "Izim" Izdebskim, łączeniu przystępności z eksperymentalnym zacięciem i zasileniu szeregów zespołu Hedone.
2022-12-21, 23:00

Roman Szczepanek zaprasza na koncert świąteczny w OPO

Roman Szczepanek [fot. Justyna Krzyżanowska]
Roman Szczepanek [fot. Justyna Krzyżanowska]
W ciągu ostatniego roku Stowarzyszenie Kulturalne Opole zorganizowało w stolicy regionu występy takich artystów jak Kevin Morby, TOPS, Sean Nicholas Savage, John Moods, Franek Warzywa i Młody Budda czy Guest Julka. Wydarzenia mocno nadszarpnęły budżet organizacji. W najbliższy piątek (23.12) w Klubokawiarni OPO odbędzie się koncert, który pomoże poprawić sytuację finansową stowarzyszenia. Wystąpią Phillip Bracken, Graftmann, Franio Mucha, Marcelina Kamińska, Alla Krekotneva i Michała Bakasov. Roman Szczepanek zaprosił do wzięcia udziału w tym świątecznym wydarzeniu.
2022-12-21, 03:45

W.R.Ona w Dobrym Graniu!

Sławomir Wroński [fot. materiały promocyjne artysty]
Sławomir Wroński [fot. materiały promocyjne artysty]
Sławomir Wroński z duetu W.R.Ona opowiedział o płycie "Czemu nie". Porozmawialiśmy o inspiracji zespołem Helmet, wspólpracy z perkusistą Grzegorzem Imielskim i łączeniu szlachetności z drapieżnością. Zapowiedzieliśmy też nowe wydawnictwo zespołu.
2022-12-21, 03:02

Łukasz Dembiński o solowym debiucie

Łukasz Dembiński [fot. materiały promocyjne artysty]
Łukasz Dembiński [fot. materiały promocyjne artysty]
Łukasz Dembiński do tej pory gościł w Radiu Opole jako członek grup Foliba i Ngomads. Tym razem perkusjonalista odwiedził nas ze swoim debiutanckim solowym albumem "A Few Stories About Something". Poznaliśmy kulisy powstawania wydawnictwa. Porozmawialiśmy o fascynacji handpanami, wsółpracy z producentem Vojto Monteurem i wyborze rytmów, które trafiły na płytę.
2022-12-16, 23:48

Robert Kusik o nowej płycie Retrospective

okładka płyty "iNtrovErt" zespołu Retrospective
okładka płyty "iNtrovErt" zespołu Retrospective
Zespół Retrospective powrócił z nową płytą "iNtrovErt". Perkusista Robert Kusik opowiedział o powstawaniu wydawnictwa. Porozmawialiśmy o oszczędnym bębnieniu, występowaniu z synem i solówce gitarowej, która zrodziła koncept albumu.
2022-12-16, 01:10

Natalia Kwiatkowska o płycie "Zobaczmy siebie"

Cheap Tobacco [fot. Vilk Stepowy]
Cheap Tobacco [fot. Vilk Stepowy]
"Zobaczmy siebie" to dla Cheap Tobacco na wielu płaszczyznach przełomowa płyta. Wokalistka Natalia Kwiatkowska opowiedziała o powstawaniu wydawnictwa. Porozmawialiśmy o współpracy z producentem Arkiem Koperą, łączeniu refleksyjnych tekstów z tanecznym pulsem i ewolucji sposobu śpiewania artystki.
2022-12-16, 00:38

Kudelski w Dobrym Graniu!

Kudelski [fot. materiały promocyjne artysty]
Kudelski [fot. materiały promocyjne artysty]
Tomasz Kudelski dał się poznać muzycznemu światu jako perkusista zespołu Love De Vice. Aktualnie muzyk przygotowuje się do wydania płyty pod własnym nazwiskiem. Współtwórcą materiału jest producent Jacek Szabrański. Porozmawialiśmy o powstawaniu debiutu Kudelskiego.
2022-12-16, 00:17

Zalia o płycie "Kocham i tęsknię"

Zalia [fot. materiały promocyjne artystki]
Zalia [fot. materiały promocyjne artystki]
"Kocham i tęsknię" Zalii to płyta, obok której nie powinni przejść obok fani alternatywnego popu i czarnych brzmień. Songwriterka opowiedziała o powstawaniu swojego debiutanckiego albumu. Porozmawialiśmy o współpracy z Kubą Więckiem i Moo Latte, łączeniu świadomości teoretycznej ze spontanicznością i londyńskiej scenie muzycznej.
1234567

Zobacz także

2022-12-30, godz. 21:01 Rebizandt o zawieszeniu działalności artystycznej Mimo że Rebizandt zawiesił działalność muzyczną i medialną pod koniec 2021 roku, songwriter znalazł czas, żeby odwiedzić Radio Opole. Podsumowaliśmy… » więcej 2022-12-29, godz. 02:40 Jacek Kępka o kultywowaniu repertuaru Marka Ałaszewskiego Jacek Kępka przez dekadę występował w Klanie. Choroba Marka Ałaszewskiego uniemożliwiła jednak kontynuowanie działalności legendarnej grupy. Gitarzysta… » więcej 2022-12-28, godz. 02:54 Izes o płycie "Be Still My Heart, It Will Never End" Izabella Sawicka powraca z nową płytą! Trzeci album Izes zatytułowany jest "Be Still My Heart, It Will Never End". Artystka zdradziła kulisy powstawania wydawnictwa… » więcej 2022-12-21, godz. 23:00 Roman Szczepanek zaprasza na koncert świąteczny w OPO W ciągu ostatniego roku Stowarzyszenie Kulturalne Opole zorganizowało w stolicy regionu występy takich artystów jak Kevin Morby, TOPS, Sean Nicholas Savage… » więcej 2022-12-21, godz. 03:45 W.R.Ona w Dobrym Graniu! Sławomir Wroński z duetu W.R.Ona opowiedział o płycie "Czemu nie". Porozmawialiśmy o inspiracji zespołem Helmet, wspólpracy z perkusistą Grzegorzem Imielskim… » więcej 2022-12-21, godz. 03:02 Łukasz Dembiński o solowym debiucie Łukasz Dembiński do tej pory gościł w Radiu Opole jako członek grup Foliba i Ngomads. Tym razem perkusjonalista odwiedził nas ze swoim debiutanckim solowym… » więcej 2022-12-16, godz. 23:48 Robert Kusik o nowej płycie Retrospective Zespół Retrospective powrócił z nową płytą "iNtrovErt". Perkusista Robert Kusik opowiedział o powstawaniu wydawnictwa. Porozmawialiśmy o oszczędnym bębnieniu… » więcej 2022-12-16, godz. 01:10 Natalia Kwiatkowska o płycie "Zobaczmy siebie" "Zobaczmy siebie" to dla Cheap Tobacco na wielu płaszczyznach przełomowa płyta. Wokalistka Natalia Kwiatkowska opowiedziała o powstawaniu wydawnictwa. Porozmawialiśmy… » więcej 2022-12-16, godz. 00:38 Kudelski w Dobrym Graniu! Tomasz Kudelski dał się poznać muzycznemu światu jako perkusista zespołu Love De Vice. Aktualnie muzyk przygotowuje się do wydania płyty pod własnym nazwiskiem… » więcej 2022-12-16, godz. 00:17 Zalia o płycie "Kocham i tęsknię" "Kocham i tęsknię" Zalii to płyta, obok której nie powinni przejść obok fani alternatywnego popu i czarnych brzmień. Songwriterka opowiedziała o powstawaniu… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »