Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) na poniedziałek, 29 maja 2017 roku

6:00 NA DZIEŃ DOBRY
Działaczy kultury na Opolszczyźnie nie brakuje, a w poniedziałek będą obchodzić swoje święto. Czasu jednak na świętowanie zbyt wiele nie będzie, bo szykuje nam się okres wielu ciekawych wydarzeń kulturalnych, które trzeba przygotować. W poniedziałkowym programie przyjrzymy się codziennej pracy działacza kultury. A w związku z nowym tygodniem i zapowiadaną piękną pogodą sprawdzimy, gdzie można miło spędzić czas na świeżym powietrzu.

A z kim porozmawia dziś Zbigniew Górniak?

Instytut Śląski w Opolu ma już 60 lat. Niegdyś naukowa potęga regionu, dla której specjalnie postawiono wieżowiec w centrum miasta, dziś niewielka naukowa placówka. Niewielka, lecz ambitna.

O historii, celach i dokonaniach Instytutu Śląskiego porozmawiamy w rozmowie W cztery oczy z jego wieloletnim naukowym filarem profesorem Michałem Lisem. Natomiast w Poglądach i osądach obecny dyrektor Instytutu Śląskiego prof. Bernard Linek opowie o teraźniejszości placówki, jej planach i aktualnych badaniach naukowych.

W audycji dziś także:

06:20 Lokalne kalendarium historyczne – Bolesław Bezeg
07:20 Piosenka z legendą - Anita Janczak
07:40 Praso-walnia
- subiektywny przegląd prasy

Od 6:00 do 9:00 zapraszają Paweł Konieczny i Justyna Marcińska. Można się z nami kontaktować telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo:
poranek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2017
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »