Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole

Poranna rozmowa Radia Opole

2023-09-21, 08:42

Poseł Katarzyna Czochara o wojewódzkiej konwencji Prawa i Sprawiedliwości

Poseł Katarzyna Czochara o wojewódzkiej konwencji Prawa i Sprawiedliwości
- W kuluarach rozmawialiśmy nie tylko o polityce, bo czasem dobrze jest porozmawiać o trochę innych rzeczach. Można powiedzieć, że po tym spotkaniu mamy doładowane baterie na kampanię wyborczą, bo prezes potrafi mobilizować - mówiła posłanka Prawa i Sprawiedliwości Katarzyna Czochara po wojewódzkiej konwencji tej partii w Opolu, z udziałem Jarosława Kaczyńskiego.

Posłanka podkreślała, że podczas przemówienia do kandydatów i ich sympatyków prezes PiS odnosił się do ważnych tematów takich jak przede wszystkim kwestie związane z nielegalną imigracją.
2023-09-20, 09:30

Socjolog Marcin Palade o roli sondaży w kampanii wyborczej

Socjolog Marcin Palade o roli sondaży w kampanii wyborczej
-Będzie duża brutalność tej kampanii, przede wszystkim ze strony dwóch wiodących ugrupowań. To jest gra o najwyższą stawkę. Wygrana PiS oznacza rządy trzecią kadencję. Dla opozycji oznacza to perspektywę przejęcia władzy w roku 2027. To byłoby 12 lat! Niespotykane zjawisko w Europie w ostatnich latach, wyłączywszy Węgry. Jeśli władzę przejmie opozycja zgrupowana wokół D.Tuska to oznacza poważne problemy dla obozu rządowego i być może duże przebiegunowanie na scenie politycznej - tak postępującą brutalizację walki politycznej wyjaśniał w Porannej Rozmowie socjolog Marcin Palade.
2023-09-19, 08:41

Ryszard Galla o kampanii wyborczej, kryzysie zbożowym i polityce imigracyjnej

Ryszard Galla o kampanii wyborczej i polityce imigracyjnej.
-Sondaże sondażami, ale nadal liczymy na przywrócenie tego stanu, który był kiedyś, czyli dwóch mandatów dla Mniejszości - mówił Ryszard Galla, poseł Mniejszości Niemieckiej, oceniając, że sondażownie czasem " z rozpędu" przypisują jego ugrupowaniu tylko jeden mandat. -Rozmawiamy z ludźmi i widzimy jakie jest nastawienie, więc liczymy, że uda się powrócić do stanu sprzed lat - stwierdził poseł Galla. Wyraził też nadzieję na dobry wynik kandydata Mniejszości do senatu.
2023-09-18, 09:09

Paweł Kukiz o tym kim jest "Pan Z." i o potrzebie głębokich zmian ustrojowych

Paweł Kukiz gościem "Porannej rozmowy Radia Opole"
Pan Z.- Z, bo nie będę go lansował - sobie zrobił lans na Kukizie i ośmiu gwiazdkach. To jest jego cały pomysł na Polskę. - mówił w Porannej Rozmowie Radia Opole Paweł Kukiz, odnosząc się do swojego sporu sądowego z posłem Witoldem Zembaczyńskim. Skrytykował także sędzinę Sądu Okręgowego za to, że w uzasadnieniu odrzucenia pozwu Kukiza przeciw Zembaczyńskiemu napisała, że Fundacja, której działanie było tematem sporu nie ma aktualnego adresu. Tymczasem gość Radia Opole przyniósł do studia dokument potwierdzający zmianę adresu w KRS dokonanego w Sądzie Rejonowym w Opolu.
2023-09-15, 08:32

Sławomir Kłosowski o złotej aldze w Kanale Gliwickim i laptopach dla uczniów

Sławomir Kłosowski o złotej aldze w Kanale Gliwickim i laptopach dla uczniów
- Nic nie zamiatamy pod dywan. Wszystkie informacje dotyczące sytuacji w Kanale Gliwickim są dostępne między innymi w moich mediach społecznościowych - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole wojewoda opolski Sławomir Kłosowski. Była to odpowiedź na zarzuty, jakie wysunął poseł Witold Zembaczyński (KO), mówiąc, że władze próbują ukrywać skalę katastrofy ekologicznej i doszło do zaniechań w ograniczaniu zasolenia wód.
Wojewoda zapewniał, że działania służb zostały podjęte w porę i adekwatnie do sytuacji.
2023-09-14, 08:44

Poseł Witold Zembaczyński (KO) o sporze z P.Kukizem i sytuacji w Kanale Gliwickim

"Mamy to, wygrałem z Kukizem w sądzie " Witold Zembaczyński
- To wielkie zwycięstwo, wielka nadzieja dla wyborców opozycji. Wygrałem z Kukizem w sądzie. Sąd rozstrzygnął, że wniosek był nietrafny formalnie, ale przyznał mi też prawdę materialną, czyli sąd stwierdził w swoim postanowieniu, że mówię prawdę. Sąd w uzasadnieniu stwierdził, że mówiłem prawdę na temat Kukiza, Fundacji i milionów od kancelarii premiera - powiedział w Porannej Rozmowie poseł Nowoczesnej/Koalicji Obywatelskiej. Sam poseł Kukiz, utrzymuje, że trudno mówić o zwycięstwie skoro wniosek oddalono z przyczyn formalnych, a sąd wskazuje, że Fundacja nie ma siedziby, gdy na informacji z KRS jest podany jej adres w Lewinie Brzeskim, co nazywa "dowodem na to, że sądy mogą kłamać i manipulować".
2023-09-13, 08:38

Wojciech Komarzyński o embargu i rekompensatach dla opolskich rolników

Wojciech Komarzyński o sytuacji w rolnictwie i rekompensatach dla rolników
- Uważam, że dość ucierpieliśmy za sprawą decyzji Komisji Europejskiej po wpuszczeniu na nasz rynek zbóż z Ukrainy. Polska nie miała tutaj możliwości wprowadzania w pierwszym okresie ograniczeń. Dopiero presja spowodowała nałożenie embarga. Straty oczywiście były ogromne - mówił Wojciech Komarzyński dyr. opolskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, odnosząc się do kończącego się terminu zakazu wwozu ukraińskiego zboża do Polski i zapowiedzi polskiego rządu, że jeśli Unia embarga nie przedłuży, zrobi to samodzielnie Polska.
2023-09-12, 08:56

Marcin Oszańca o gospodarczych pomysłach Trzeciej Drogi

Marcin Oszańca o gospodarczych pomysłach Trzeciej Drogi
- Oferta socjalna jest i musi być, ale chcemy premiować tych, o których ostatnio się zapomina - tak w Porannej Rozmowie Radia Opole słowa lidera PSL tłumaczył polityk tej partii Marcin Oszańca. Chodziło o słowa Władysława Kosiniaka-Kamysza: "Stawiamy na pracę, na aktywność, nie ma jazdy na gapę. PSL i Trzecia Droga, to formacje dla tych, którzy zasuwają od świtu do nocy, po to powstała Trzecia Droga".
2023-09-11, 08:33

Dr Rafał Tkacz z KBW o rejestrowaniu list i przygotowaniach do wyborów

Dr Rafał Tkacz z KBW o rejestrowaniu list i przygotowaniach do wyborów
-Na ten moment mamy siedem zarejestrowanych list, a ostatecznie możemy mieć nawet dziewięć do wyborów do sejmu, wszystko zależy od tego, jak potoczą się sprawy w odniesieniu do dwóch komitetów. Będzie to więc spora płachta. A oprócz tego mniejsza do senatu i referendalna - mówił dr Rafał Tkacz, dyrektor opolskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego.
2023-09-08, 08:51

Mirosław Patoła o zarejestrowaniu listy Komitetu Wyborczego Bezpartyjni Samorządowcy

Mirosław Patoła o zarejestrowaniu listy Komitetu Wyborczego Bezpartyjni Samorządowcy
- Ponad 350 tys. podpisów pod listami udało się zebrać w całym kraju, w woj. opolskim to ok. 9 tys. podpisów. Trzy tygodnie mieliśmy pracowite. Wyciągnęliśmy wnioski z 2019 roku, pozmienialiśmy koordynatorów i udało się - mówił Mirosław Patoła, koordynator Komitetu Wyborczego Bezpartyjni Samorządowcy, który jako szósty zarejestrował listy w całym kraju do wyborów parlamentarnych 15 października.

Jak przekazał rozmówca Ireneusza Prochery, Bezpartyjni Samorządowcy zarejestrowali także w woj. opolskim kandydata do Senatu w okręgu 53., czyli w okręgu wyborczym, który obejmuje obszar powiatów głubczyckiego, kędzierzyńsko-kozielskiego, krapkowickiego, oleskiego i strzeleckiego. To Herbert Czaja, wieloletni prezes Izby Rolniczej w Opolu.
1234567

Zobacz także

2023-09-21, godz. 08:42 Poseł Katarzyna Czochara o wojewódzkiej konwencji Prawa i Sprawiedliwości - W kuluarach rozmawialiśmy nie tylko o polityce, bo czasem dobrze jest porozmawiać o trochę innych rzeczach. Można powiedzieć, że po tym spotkaniu mamy… » więcej 2023-09-20, godz. 09:30 Socjolog Marcin Palade o roli sondaży w kampanii wyborczej -Będzie duża brutalność tej kampanii, przede wszystkim ze strony dwóch wiodących ugrupowań. To jest gra o najwyższą stawkę. Wygrana PiS oznacza rządy… » więcej 2023-09-19, godz. 08:41 Ryszard Galla o kampanii wyborczej, kryzysie zbożowym i polityce imigracyjnej -Sondaże sondażami, ale nadal liczymy na przywrócenie tego stanu, który był kiedyś, czyli dwóch mandatów dla Mniejszości - mówił Ryszard Galla, poseł… » więcej 2023-09-18, godz. 09:09 Paweł Kukiz o tym kim jest "Pan Z." i o potrzebie głębokich zmian ustrojowych Pan Z.- Z, bo nie będę go lansował - sobie zrobił lans na Kukizie i ośmiu gwiazdkach. To jest jego cały pomysł na Polskę. - mówił w Porannej Rozmowie… » więcej 2023-09-15, godz. 08:32 Sławomir Kłosowski o złotej aldze w Kanale Gliwickim i laptopach dla uczniów - Nic nie zamiatamy pod dywan. Wszystkie informacje dotyczące sytuacji w Kanale Gliwickim są dostępne między innymi w moich mediach społecznościowych - powiedział… » więcej 2023-09-14, godz. 08:44 Poseł Witold Zembaczyński (KO) o sporze z P.Kukizem i sytuacji w Kanale Gliwickim - To wielkie zwycięstwo, wielka nadzieja dla wyborców opozycji. Wygrałem z Kukizem w sądzie. Sąd rozstrzygnął, że wniosek był nietrafny formalnie, ale… » więcej 2023-09-13, godz. 08:38 Wojciech Komarzyński o embargu i rekompensatach dla opolskich rolników - Uważam, że dość ucierpieliśmy za sprawą decyzji Komisji Europejskiej po wpuszczeniu na nasz rynek zbóż z Ukrainy. Polska nie miała tutaj możliwości… » więcej 2023-09-12, godz. 08:56 Marcin Oszańca o gospodarczych pomysłach Trzeciej Drogi - Oferta socjalna jest i musi być, ale chcemy premiować tych, o których ostatnio się zapomina - tak w Porannej Rozmowie Radia Opole słowa lidera PSL tłumaczył… » więcej 2023-09-11, godz. 08:33 Dr Rafał Tkacz z KBW o rejestrowaniu list i przygotowaniach do wyborów -Na ten moment mamy siedem zarejestrowanych list, a ostatecznie możemy mieć nawet dziewięć do wyborów do sejmu, wszystko zależy od tego, jak potoczą się… » więcej 2023-09-08, godz. 08:51 Mirosław Patoła o zarejestrowaniu listy Komitetu Wyborczego Bezpartyjni Samorządowcy - Ponad 350 tys. podpisów pod listami udało się zebrać w całym kraju, w woj. opolskim to ok. 9 tys. podpisów. Trzy tygodnie mieliśmy pracowite. Wyciągnęliśmy… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »