Radio Opole » Interwencja Radia Opole

Posłuchaj audycji:

2024-04-23, 17:07

Fatalny stan ulicy i chodników zgłaszają mieszkańcy ul. Łąkowej w Opolu [INTERWENCJA] - posłuchaj całej audycji

Ulica Łąkowa w Opolu [fot. Witold Wośtak]
Ulica Łąkowa w Opolu [fot. Witold Wośtak]
Ulica Łąkowa to odnoga ulicy Spychalskiego w Opolu, gdzie znajduje się supermarket i wysokie bloki. Do naszej redakcji zgłosił się pan Tomasz, mieszkaniec tej części miasta i zwrócił uwagę na fatalny stan ulic i chodników, niedostateczne oświetlenie oraz porzucone i parkowane gdzie popadnie samochody. Sytuacja ma pozostawać niezmienna od lat.

Czy jest szansa na rewitalizację bądź zagospodarowanie osiedla przy ulicy Łąkowej na Nadodrzu w Opolu? Tym tematem zajęliśmy się dziś
(23.04) w magazynie interwencyjnym.
2024-04-19, 19:30

"To jest jakiś absurd" - tak mieszkańcy Pasieki komentują prace budowlane na dzielnicy. Czy jest szansa na korektę? [INTERWENCJA]

Fragment budowy chodnika na opolskiej Pasiece [fot. Jakub Biel]
Fragment budowy chodnika na opolskiej Pasiece [fot. Jakub Biel]
Fragment budowy chodnika na opolskiej Pasiece [fot. Jakub Biel]
Fragment budowy chodnika na opolskiej Pasiece [fot. Jakub Biel]
Fragment budowy chodnika na opolskiej Pasiece [fot. Jakub Biel]
Fragment budowy chodnika na opolskiej Pasiece [fot. Jakub Biel]
Z tematem zgłosili się do nas mieszkańcy Wyspy Pasieka w Opolu, wskazując, że w centralnym punkcie budowanego chodnika, który powstaje w sąsiedztwie remontowanego wiaduktu kolejowego przy ul. Powstańców Śląskich, stanął hydrant, a dalej - również w środkowej części traktu - szykowane jest miejsce pod latarnię. - Szykują nam miejski slalom - mówią mieszkańcy.

Kto odpowiada za taki projekt? Czy rzeczywiście mieszkańcy, ale też turyści odwiedzający opolską Pasiekę będą musieli chodzić Powstańców Śląskich zygzakiem? Tym tematem zajęliśmy się w paśmie interwencyjnym Radia Opole.
2024-04-18, 16:55

Mieszkańcy Szymiszowa skarżą się na działalność kopalni. "Cały czas są wibracje" [INTERWENCJA] - posłuchaj całej audycji

Kopalnia w Szymiszowie [fot. Joanna Gerlich]
Kopalnia w Szymiszowie [fot. Joanna Gerlich]
Hałas, zapylenie, wstrząsy powodujące pęknięcia. Mieszkańcy Szymiszowa skarżą się na działalność kopalni kamienia wapiennego, która znajduje się w pobliżu ich domów. W poniedziałek (15.04) mieszkańcy zorganizowali protest, na którym przedstawili swoje bolączki. Apelowali również do radnych miejskich, by nie podejmowali w środę (17.04) nowego studium określającego kierunki rozwoju kopalni. I się udało, radni uchwały nie podjęli, ale temat jest wciąż aktualny i niebawem wróci pod obrady.

Co najbardziej przeszkadza mieszkańcom? Jakie jest stanowisko gminy i inwestora? Co dalej ze studium? Tym tematem zajęliśmy się w programie interwencyjnym
.
2024-04-18, 14:30

Instalacja OZE na budynkach TBS w Opolu bez poinformowania mieszkańców [INTERWENCJA]

Ul. Kaliska w Opolu [fot. Jakub Biel]
Ul. Kaliska w Opolu [fot. Jakub Biel]
Nie wiedział, co się dzieje. Nikt go nie uprzedzał, jak było w zwyczaju. Widział obcych ludzi kręcących się po jego budynku. Przemieszczali się z parteru na dach. Nie wie, jak mogli dostać się do klatki i skąd mieli kody dostępu...” – może to wyglądać, jak fragment kryminału, ale może też być opisem sytuacji na jednym z opolskich osiedli. E-mail, z którego treści (choć w mniej dramatyczny sposób) wynikało, że prowadzone są jakieś prace bez wiedzy mieszkańców budynku przy ul. Kaliskiej, trafił na naszą skrzynkę interwencje@radio.opole.pl.

Tym tematem postanowiliśmy zająć się w magazynie interwencyjnym.
2024-04-16, 14:33

Wyjąca "czujka" - jak się zachować w takiej sytuacji? [INTERWENCJA]

Czujnik tlenku węgla [fot. A. Pospiszyl]
Czujnik tlenku węgla [fot. A. Pospiszyl]
Co zrobić w sytuacji, gdy u sąsiadów w bloku od dłuższego czasu „wyje” czujka i nikt nie reaguje? Powinniśmy interweniować? Czy możemy się niepokoić, bo nie wiemy czy to czad, czy gaz, a może jedynie awaria urządzenia? Jak w takiej sytuacji postępują służby (straż, policja), a co możemy zrobić sami, by do takich zdarzeń nie dochodziło? Tym tematem zajęliśmy się dziś (16.04) w magazynie interwencyjnym, który tym razem będzie miał też spory wymiar edukacyjny.
2024-04-15, 20:30

Mieszkanka Niemodlina w walce o swoje dobro [INTERWENCJA] - posłuchaj audycji

[fot. https://pixabay.com/pl]
[fot. https://pixabay.com/pl]
Mieszkanka Niemodlina od ponad 7 lat walczy z wymiarem sprawiedliwości. W 2017 r. otrzymała pismo o wszczęciu egzekucji komorniczej na kwotę niespełna 2 tys. zł. Zobowiązanie spłaciła, jest na to dokument, a mimo to jej rodzinne mieszkanie zostało zlicytowane. Pani Romana uważa, że doszło do przestępstwa i postanowiła postawić wszystkie służby na nogi. Do Prokuratury Rejonowej w Opolu złożyła zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Czy wymiar sprawiedliwości działał zgodnie z prawem? Co dalej ze sprawą?

Tym tematem zajęliśmy się dziś
(15.04) w paśmie interwencyjnym Radia Opole.
2024-04-12, 15:55

Gdzie w Opolu są schrony? [INTERWENCJA]

Zdjęcie ilustracyjne [fot. https://pixabay.com/pl]
Zdjęcie ilustracyjne [fot. https://pixabay.com/pl]
Zdjęcie ilustracyjne [fot. https://pixabay.com/pl]
Zdjęcie ilustracyjne [fot. https://pixabay.com/pl]
Czy w wypadku zagrożenia wiemy, gdzie się schronić, gdzie jest najbliższy schron? A jeśli nie, to gdzie można się tego dowiedzieć? To pytanie, które zadaje sobie wiele osób – my też, na prośbę naszych słuchaczy, postanowiliśmy to sprawdzić w naszym magazynie interwencyjnym.
2024-04-12, 13:40

"Czujemy się oszukani" – Tomasz Wyszkowski o braku realizacji inwestycji z Budżetu Obywatelskiego Opola [INTERWENCJA]

Plac za szkołą w dzielnicy Zakrzów [fot. Jakub Biel]
Plac za szkołą w dzielnicy Zakrzów [fot. Jakub Biel]
Wymyślili, jak zmienić swoje najbliższe otoczenie, zbierali podpisy w ramach Budżetu Obywatelskiego Opola, wygrali głosowanie i… czekają od 3 lat na realizację inwestycji. Mowa o mieszkańcach dzielnicy Zakrzów w Opolu, którzy chcieli mieć w najbliższym otoczeniu przestrzeń rekreacyjną skierowaną zarówno do najmłodszych, jak i tych nieco starszych dzieci. Chodzi o budowę terenu rekreacyjnego za szkołą podstawową przy ul. Chorzowskiej. Mimo wygranej, projekt nie został zrealizowany.

Dlaczego tak się stało i czy jest szansa, by coś się ruszyło w tej sprawie?
Tym tematem zajęliśmy się w magazynie interwencyjnym Radia Opole.


2024-04-11, 12:33

Dziewiętlice: "Stan mostku jest krytyczny. Jak pogotowie przyjeżdża, to sanitariusz musi wysiąść z karetki i powiedzieli, że już nie podjadą pod dom" [INTERWENCJA]

Niebezpieczny mostek w Dziewiętlicach [fot. Adam Wołek]
Niebezpieczny mostek w Dziewiętlicach [fot. Adam Wołek]
Niebezpieczny mostek w Dziewiętlicach [fot. Adam Wołek]
Niebezpieczny mostek w Dziewiętlicach [fot. Adam Wołek]
Z interwencją do Radia Opole zgłosił się Krzysztof Zimkowski, który skarży się na stan przeprawy prowadzącej do domu jego matki w Dziewiętlicach. Nasz słuchacz twierdzi, że rozsypującą się przeprawa stwarza zagrożenie, a ostatnio był problem z przejazdem przez nią karetki. Obiekt jest własnością gminy Paczków.

Tematem zajęliśmy się w naszym magazynie interwencyjnym. Pojechaliśmy na miejsce, rozmawialiśmy ze słuchaczem, a potem poprosiliśmy o komentarz włodarza gminy
.

2024-04-10, 15:10

Niemodlin: "Co to za Rynek? Proszę o interwencję szybką" [INTERWENCJA]

Rynek w Niemodlinie [fot. Anna Kurc]
Rynek w Niemodlinie [fot. Anna Kurc]
"Kiedy przyjedziecie do Niemodlina zobaczyć ten Rynek, jak tu wygląda? Samochody stoją na chodnikach, ani przejścia dobrego nie ma, parking jest z tyłu Rynku, ale większość parkuje na chodnikach. Co to za Rynek? Ludziom to utrudnia życie. Proszę o interwencję szybką" - taka prośba wpłynęła do Radia Opole.

Tematem zajęliśmy się w magazynie interwencyjnym. Rozmawialiśmy z mieszkańcami Niemodlina, a także z burmistrz Dorotą Koncewicz, komendantem niemodlińskiej Straży Miejskiej oraz z burmistrzem elektem Bartłomiejem Kostrzewą.
1234567

Zobacz także

2024-04-23, godz. 17:07 Fatalny stan ulicy i chodników zgłaszają mieszkańcy ul. Łąkowej w Opolu [INTERWENCJA] - posłuchaj całej audycji Ulica Łąkowa to odnoga ulicy Spychalskiego w Opolu, gdzie znajduje się supermarket i wysokie bloki. Do naszej redakcji zgłosił się pan Tomasz, mieszkaniec… » więcej 2024-04-19, godz. 19:30 "To jest jakiś absurd" - tak mieszkańcy Pasieki komentują prace budowlane na dzielnicy. Czy jest szansa na korektę?… Z tematem zgłosili się do nas mieszkańcy Wyspy Pasieka w Opolu, wskazując, że w centralnym punkcie budowanego chodnika, który powstaje w sąsiedztwie remontowanego… » więcej 2024-04-18, godz. 16:55 Mieszkańcy Szymiszowa skarżą się na działalność kopalni. "Cały czas są wibracje" [INTERWENCJA] - posłuchaj całej… Hałas, zapylenie, wstrząsy powodujące pęknięcia. Mieszkańcy Szymiszowa skarżą się na działalność kopalni kamienia wapiennego, która znajduje się… » więcej 2024-04-18, godz. 14:30 Instalacja OZE na budynkach TBS w Opolu bez poinformowania mieszkańców [INTERWENCJA] „Nie wiedział, co się dzieje. Nikt go nie uprzedzał, jak było w zwyczaju. Widział obcych ludzi kręcących się po jego budynku. Przemieszczali się z parteru… » więcej 2024-04-16, godz. 14:33 Wyjąca "czujka" - jak się zachować w takiej sytuacji? [INTERWENCJA] Co zrobić w sytuacji, gdy u sąsiadów w bloku od dłuższego czasu „wyje” czujka i nikt nie reaguje? Powinniśmy interweniować? Czy możemy się niepokoić… » więcej 2024-04-15, godz. 20:30 Mieszkanka Niemodlina w walce o swoje dobro [INTERWENCJA] - posłuchaj audycji Mieszkanka Niemodlina od ponad 7 lat walczy z wymiarem sprawiedliwości. W 2017 r. otrzymała pismo o wszczęciu egzekucji komorniczej na kwotę niespełna 2 tys… » więcej 2024-04-12, godz. 15:55 Gdzie w Opolu są schrony? [INTERWENCJA] Czy w wypadku zagrożenia wiemy, gdzie się schronić, gdzie jest najbliższy schron? A jeśli nie, to gdzie można się tego dowiedzieć? To pytanie, które zadaje… » więcej 2024-04-12, godz. 13:40 "Czujemy się oszukani" – Tomasz Wyszkowski o braku realizacji inwestycji z Budżetu Obywatelskiego Opola [INTERWENC… Wymyślili, jak zmienić swoje najbliższe otoczenie, zbierali podpisy w ramach Budżetu Obywatelskiego Opola, wygrali głosowanie i… czekają od 3 lat na realizację… » więcej 2024-04-11, godz. 12:33 Dziewiętlice: "Stan mostku jest krytyczny. Jak pogotowie przyjeżdża, to sanitariusz musi wysiąść z karetki i powiedzieli… Z interwencją do Radia Opole zgłosił się Krzysztof Zimkowski, który skarży się na stan przeprawy prowadzącej do domu jego matki w Dziewiętlicach. Nasz… » więcej 2024-04-10, godz. 15:10 Niemodlin: "Co to za Rynek? Proszę o interwencję szybką" [INTERWENCJA] "Kiedy przyjedziecie do Niemodlina zobaczyć ten Rynek, jak tu wygląda? Samochody stoją na chodnikach, ani przejścia dobrego nie ma, parking jest z tyłu Rynku… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »