Radio Opole » Interwencja Radia Opole

Posłuchaj audycji:

2023-01-30, 15:20

Bój o Dominikę [INTERWENCJA]

Sąd Okręgowy w Opolu [fot. Marcin Boczek]
Sąd Okręgowy w Opolu [fot. Marcin Boczek]
Sprawa dotyczy 5-letniej Dominiki, która trafiła do rodzinnego domu dziecka w Prudniku. O dziewczynkę toczy się aktualnie sądowy bój. Z jednej strony rodzinny dom dziecka, w którym dziewczynka jest od urodzenia, a po drugiej stronie 20-letnia ciocia, siostra mamy Dominiki (dodajmy, że rodzice biologiczni zostali pozbawieni praw rodzicielskich), która złożyła wniosek o uznanie jej jako pełnoprawnego rodzica Dominiki. Sąd decyduje, że w trybie natychmiastowym dziecko ma być przekazane cioci. Dlaczego tak się dzieje? Starosta prudnicki decyzją sądu jest oburzony, sprawą zainteresowała się również prudnicka prokuratura, a Rzecznik Praw Dziecka w całości zaskarżył postanowienie Sądu Rejonowego w Prudniku. Przyglądamy się tematowi.
2023-01-30, 11:09

Co dzieje się z basenem "Wodna Nuta"? [INTERWENCJA]

Kryta pływalnia "Wodna nuta" [fot. Adam Dubiński]
Kryta pływalnia "Wodna nuta" [fot. Adam Dubiński]
Ubytki na kafelkach w basenie solankowym, osad na ścianach w niecce sportowej czy nieprzyjemny zapach w saunie. Mieszkaniec Opola alarmuje o złym stanie pływalni "Wodna Nuta". Basen został przez niego odwiedzony 22 stycznia.
2023-01-26, 16:15

Trasa średnicowa - machina ruszyła, wróciły głosy sprzeciwu [INTERWENCJA]

Opole, okolice planowanej trasy średnicowej [fot. Maciej Marciński]
Opole, okolice planowanej trasy średnicowej [fot. Maciej Marciński]
Radni przyjęli dziś (26.01) korektę wieloletniej prognozy wydatków miasta i 4 miliony złotych są zabezpieczone w budżecie Opola na budowę trasy średnicowej. To pieniądze w pierwszej części na dodatkowe prace projektowe, potem opracowanie strony technicznej z pozwoleniem budowlanym na finał.
2023-01-24, 16:30

Bez psa nie potrafią żyć, chcieli zaadoptować Tabuna. Dlaczego do adopcji nie doszło? [INTERWENCJA]

Posokowiec bawarski [fot. https://commons.wikimedia.org/wiki]
Posokowiec bawarski [fot. https://commons.wikimedia.org/wiki]
Tym razem zostaliśmy poproszeni o interwencję w sprawie dotyczącej adopcji psa ze schroniska oraz pewnych - zdaniem słuchaczy, którzy temat nam zgłosili - nieprawidłowości w tym temacie. Sprawa okazała się dość trudna. Chodzi o psa rasy posokowiec bawarski. Do audycji zaprosiliśmy Dorotę Skupińską, kierowniczkę Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Opolu, pytając dlaczego Państwo zainteresowani adopcją psa czekali prawie rok i nie doczekali się żadnej informacji ze strony schroniska.
2023-01-23, 12:32

Komu przeszkadzają gołębie w Opolu?

Gołębie [fot. Maciej Marciński]
Gołębie [fot. Maciej Marciński]
Problem gołębi w przestrzeni miejskiej to nic nowego. Ich odchody niszczą elewacje budynków czy inne elementy infrastruktury. Ostatnio na osiedlu Armii Krajowej w Opolu dochodzi do trucia gołębi - alarmuje Radio Opole Urszula Dembińska, prezes Towarzystwa SOS dla Zwierząt w Polsce.
2023-01-20, 13:01

Problem z głośnym sąsiedztwem przy ul. Oleskiej

Problem z głośnym sąsiedztwem przy ul. Oleskiej [fot. Maciej Marciński]
Problem z głośnym sąsiedztwem przy ul. Oleskiej [fot. Maciej Marciński]
Problem z głośnym sąsiedztwem przy ul. Oleskiej [fot. Maciej Marciński]
Problem z głośnym sąsiedztwem przy ul. Oleskiej [fot. Maciej Marciński]
Program Interwencja jest dla naszych słuchaczy. W tym tygodniu zadzwonił do nas mieszkaniec budynku przy ul. Oleskiej 100 w Opolu, który skarży się na bardzo duży poziom hałasu z pobliskiego klubu, zwłaszcza niskich tonów.
2023-01-19, 15:00

Rolnicy powiedzieli: dość! Wracamy do problemu dostawców mleka z okolic Głubczyc. Posłuchaj "Interwencji Radia Opole"!

Rolnicy powiedzieli: dość! Wracamy do problemu dostawców mleka. Posłuchaj "Interwencji Radia Opole"![fot. https://pixabay.com/pl]
Rolnicy powiedzieli: dość! Wracamy do problemu dostawców mleka. Posłuchaj "Interwencji Radia Opole"![fot. https://pixabay.com/pl]
Kiedy zgłosiła się do nas pierwsza osoba o interwencję w tej sprawie, nie sądziliśmy, że temat jest tak szeroki.

Wracamy zatem do sprawy problemu dostawców mleka z okolic Głubczyc. Spółdzielnia mleczarska i współpracująca z nią firma przestały płacić, zaległości rosną. Czy rolnicy odzyskają pieniądze?


A pieniądze są ogromne. O jakich zaległościach mówimy?
2023-01-18, 13:30

Co z długami OSM Prudnik? Posłuchaj "Interwencji Radia Opole"!

Produkty OSM Prudnik [fot. Fb OSM Prudnik]
Produkty OSM Prudnik [fot. Fb OSM Prudnik]
Co z naszymi pieniędzmi? - pytają rolnicy, którym z płatnościami za mleko zalega Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Prudniku. Do naszej redakcji zgłosili się gospodarze, którzy nie wiedzą, jak odzyskać pieniądze w obliczu ogłoszonej upadłości spółdzielni.
2023-01-17, 15:30

Zalegające wraki - czy można je usunąć i dlaczego trwa to tak długo? Posłuchaj "Interwencji Radia Opole"!

Wrak przy jednej z ulic w Opolu [fot. Tomasz Cichoń]
Wrak przy jednej z ulic w Opolu [fot. Tomasz Cichoń]
Historia, którą zgłosiła nam słuchacza trwa… 12 lat. Od 2 lat wysyłane są w tej sprawie pisma. Rzecz dotyczy problemu z usunięciem zalegających wraków samochodów przy jednej z ulic w Opolu. Czy można tu znaleźć rozwiązanie i dlaczego trwa to tak długo? Ta historia dowodzi, że nie ma takiej sprawy, której nie da się rozwiązać.
12

Zobacz także

2023-01-30, godz. 15:20 Bój o Dominikę [INTERWENCJA] Sprawa dotyczy 5-letniej Dominiki, która trafiła do rodzinnego domu dziecka w Prudniku. O dziewczynkę toczy się aktualnie sądowy bój. Z jednej strony rodzinny… » więcej 2023-01-30, godz. 11:09 Co dzieje się z basenem "Wodna Nuta"? [INTERWENCJA] Ubytki na kafelkach w basenie solankowym, osad na ścianach w niecce sportowej czy nieprzyjemny zapach w saunie. Mieszkaniec Opola alarmuje o złym stanie pływalni… » więcej 2023-01-26, godz. 16:15 Trasa średnicowa - machina ruszyła, wróciły głosy sprzeciwu [INTERWENCJA] Radni przyjęli dziś (26.01) korektę wieloletniej prognozy wydatków miasta i 4 miliony złotych są zabezpieczone w budżecie Opola na budowę trasy średnicowej… » więcej 2023-01-25, godz. 13:25 Płacę, a miejsca nie ma! Pacjenci skarżą się na organizację parkingu przy opolskich szpitalach [INTERWENCJA] Opłata nie gwarantuje miejsca - taki problem zgłaszają nam słuchacze, a mowa o płatnym parkingu na terenie kompleksu szpitalnego przy Katowickiej w stolicy… » więcej 2023-01-24, godz. 16:30 Bez psa nie potrafią żyć, chcieli zaadoptować Tabuna. Dlaczego do adopcji nie doszło? [INTERWENCJA] Tym razem zostaliśmy poproszeni o interwencję w sprawie dotyczącej adopcji psa ze schroniska oraz pewnych - zdaniem słuchaczy, którzy temat nam zgłosili… » więcej 2023-01-23, godz. 12:32 Komu przeszkadzają gołębie w Opolu? Problem gołębi w przestrzeni miejskiej to nic nowego. Ich odchody niszczą elewacje budynków czy inne elementy infrastruktury. Ostatnio na osiedlu Armii Krajowej… » więcej 2023-01-20, godz. 13:01 Problem z głośnym sąsiedztwem przy ul. Oleskiej Program Interwencja jest dla naszych słuchaczy. W tym tygodniu zadzwonił do nas mieszkaniec budynku przy ul. Oleskiej 100 w Opolu, który skarży się na bardzo… » więcej 2023-01-19, godz. 15:00 Rolnicy powiedzieli: dość! Wracamy do problemu dostawców mleka z okolic Głubczyc. Posłuchaj "Interwencji Radia Op… Kiedy zgłosiła się do nas pierwsza osoba o interwencję w tej sprawie, nie sądziliśmy, że temat jest tak szeroki. Wracamy zatem do sprawy problemu dostawców… » więcej 2023-01-18, godz. 13:30 Co z długami OSM Prudnik? Posłuchaj "Interwencji Radia Opole"! Co z naszymi pieniędzmi? - pytają rolnicy, którym z płatnościami za mleko zalega Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Prudniku. Do naszej redakcji zgłosili… » więcej 2023-01-17, godz. 15:30 Zalegające wraki - czy można je usunąć i dlaczego trwa to tak długo? Posłuchaj "Interwencji Radia Opole"! Historia, którą zgłosiła nam słuchacza trwa… 12 lat. Od 2 lat wysyłane są w tej sprawie pisma. Rzecz dotyczy problemu z usunięciem zalegających wraków… » więcej
12
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »