Radio Opole » Ze zdrowiem Ci do twarzy

Posłuchaj audycji

2020-01-11, 12:02

Biustonosz na zdrowie! Rozmowa z Małgorzatą Kazimierczyk

Małgorzata Kazimierczyk [fot. Maciej Wajler]
Małgorzata Kazimierczyk [fot. Maciej Wajler]
Jak dobór odpowiedniego biustonosza wpływa na nasze zdrowie? O tym rozmawialiśmy z brafitterką i właścicielką sklepów Margot w Opolu - Małgorzatą Kazimierczyk. Były też porady dotyczące regularnego samobadania piersi. Na koniec zapytaliśmy o "staniki do zadań specjalnych". Co to takiego? O tym też w programie!więcej »
2020-01-11, 12:02

Korzystajmy z karnawału! Rozmowa z Asią Bąk

Asia Bąk [fot. Katarzyna Zawadzka]
Asia Bąk [fot. Katarzyna Zawadzka]
Mała ilość światła w zimowe dni może negatywnie wpływać na nasze samopoczucie. Dobry nastrój i energię postanowiliśmy zatem odzyskać w tańcu. W końcu mamy karnawał! O radości płynącej z pląsów na parkiecie w audycji "Ze zdrowiem Ci do twarzy" mówiła instruktorka tańca i właścicielka szkoły tańca Fokus w Opolu - Asia Bąk.więcej »
2020-01-08, 15:27

Zaciskanie szczęk a ból kręgosłupa? Rozmowa z Gabrielą Eliasz-Łukasiewicz

Gabriela Eliasz-Łukasiewicz [fot. Katarzyna Zawadzka]
Gabriela Eliasz-Łukasiewicz [fot. Katarzyna Zawadzka]
W programie "Ze zdrowiem Ci do twarzy" rozmawialiśmy o tym, jak to się dzieję, że zgrzytamy zębami i dlaczego warto przestać. Szacuje się bowiem, że co piąta osoba nadmiernie zaciska szczęki. Jak alarmują eksperci, ta przypadłość może przyczyniać się m.in. do powstawania bólów kręgosłupa czy migren. Na ten temat na antenie Radia Opole mówiła rehabilitantka, terapeutka ciała, fizjoterapeutka i autorka bloga "Mama rehabilitantka" - Gabriela Eliasz-Łukasiewicz.więcej »
2019-12-21, 13:34

O świętowaniu w Polsce i na Ukrainie. Rozmowa z Helen Mazanovą

Katarzyna Zawadzka i Helen Mazanova
Katarzyna Zawadzka i Helen Mazanova
O różnicach i podobieństwach w podejściu do świętowania w Polsce i na Ukrainie opowiedziała nam Helen Mazanova. Nasza rozmówczyni od 5 lat mieszka w Opolu. Pochodzi z Ukrainy, a o swoim życiu opowiada na kanale "Helen Mazanova w Polsce". Prowadzi również kanał "Helen dla Opola", gdzie promuje stolicę regionu. W programie opowiedziała, jak spędza święta w naszym kraju. Było także o tradycjach bożonarodzeniowych na Ukrainie. Ponadto pytaliśmy o podróże i wspomnienia m.in. z Islandii.więcej »
2019-12-16, 13:32

Jak wpływa na nas Księżyc? Rozmowa z dr Katarzyną Książek

Księżyc [fot. Pixabaya]
Księżyc [fot. Pixabaya]
To najbliższe ziemi ciało niebieskie. Rolnicy uwzględniają jego fazy planując swoją prace. W Średniowieczu panowało na jego temat wiele przesądów. W tradycji Wschodu utożsamiany jest z żeńską energią "yin". O wpływie Księżyca na nasze życie rozmawialiśmy z dr Katarzyną Książek z Instytutu Fizyki Uniwersytetu Opolskiego. Co na temat naturalnego satelity Ziemi wiedzą naukowcy? Czy ma on wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie? Posłuchajcie!więcej »
2019-12-14, 13:23

O "dusiołkach" samotności. Co z nimi robić? Rozmowa z Haliną Oster

Katarzyna Zawadzka i Halina Oster [fot. Agnieszka Lubczańska]
Katarzyna Zawadzka i Halina Oster [fot. Agnieszka Lubczańska]
Samotność bywa brzemieniem, ale może też stać się darem i drogą do poznania samego siebie. Na ten temat mówiła trenerka Stowarzyszenia Klanza, wykładowczyni WSB i gerontolożka Halina Oster. Było też o tym, dlaczego warto otwierać się na innych ludzi i rozkruszać mury dzielące nas od świata.więcej »
2019-12-09, 13:43

Tory przeszkód to jej żywioł! Klaudia Wysocka o sile mięśni i umysłu

Klaudia Wysocka [fot. archiwum prywatne]
Klaudia Wysocka [fot. archiwum prywatne]
Klaudia Wysocka pewnego dnia wyszła z domu pobiegać rekreacyjnie, a skończyło się udziałem w wyścigach Ninja Warrior. Nie straszne jej ruchome kładki, skocznie, wąskie platformy i górskie biegi. Obecnie przygotowuje się do Mistrzostw Europy. Niedawno trenowała w Norwegii, a w planach ma kolejne kraje. Dlaczego polubiła tak ekstremalną dyscyplinę? O tym w programie!więcej »
2019-12-07, 14:07

Opiekunowie też potrzebują wsparcia. Rozmowa z Ewą Dudą

[fot. Pixabaya]
[fot. Pixabaya]
Troszczą się o swoich bliskich, ale też sami potrzebują wsparcia. Rozmawialiśmy o opiekunach osób starszych, chorych lub borykających się z niepełnosprawnościami. Jak dbać o bliskich nie zapominając przy tym o sobie? Gościem programu była Ewa Duda z Fundacji Kto To - Zrozumieć Alzheimera.więcej »
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »