Radio Opole » Niedzielna Loża Radiowa

W Niedzielnej Loży Radiowej

2017-02-19, 13:53

Zobacz i posłuchaj Niedzielnej Loży Radiowej z 19 lutego 2017 roku! [FILM, ZDJĘCIA]

Zobacz i posłuchaj Niedzielnej Loży Radiowej z 19 lutego 2017 roku!
W Niedzielnej Loży Radiowej goście Zbigniewa Górniaka omawiali trzy tematy. Pierwszym była reforma Senatu, w myśl której stałby się on izbą wybieraną tylko przez samorządowców, co zaproponował w piątek opolski europoseł Kazimierz Ujazdowski. Jego zdaniem takie rozwiązanie poprawi jakość funkcjonowania polskiego samorządu i zredukuje konflikt polityczny. Czy to dobry pomysł? I jak się on ma do planowanej przez PiS reformy samorządów? – Takie pytania zadaliśmy opolskim przedstawicielom partii politycznych w Sejmie. Tym razem byli nimi: Roman Kolek, Mniejszość Niemiecka; Piotr Piaseczny, Nowoczesna; Paulina Borysewicz, Kukiz'15; Sławomir Kłosowski, Prawo i Sprawiedliwość oraz Piotr Wach, Platforma Obywatelska.więcej »
2017-02-12, 12:53

Zobacz i posłuchaj Niedzielnej Loży Radiowej z 12 lutego 2017 roku! [FILM, ZDJĘCIA]

Zobacz i posłuchaj Niedzielnej Loży Radiowej z 12 lutego 2017 roku!
- Wywoływanie tematu nowych inwestycji drogowych oznacza ryzyko, że te planowane od dawna mogą zostać zarzucone. Tu potrzebna jest kontynuacja - ostrzegali w Niedzielnej Loży Radiowej politycy opozycji. - Nie ma takiego niebezpieczeństwa, po prostu dopisujemy do listy priorytetowych inwestycji te zadania, o których nie pamiętała ekipa PO-PSL - ripostowała posłanka PiS Katarzyna Czochara.więcej »
2017-02-05, 13:09

Zobacz i posłuchaj Niedzielnej Loży Radiowej z 5 lutego 2017 roku! [FILM, ZDJĘCIA]

Zobacz i posłuchaj Niedzielnej Loży Radiowej z 5 lutego 2017 roku!
Posłuchaj Niedzielnej Loży Radiowej (05.02.17) - cz. I antena główna
Posłuchaj Niedzielnej Loży Radiowej (05.02.17) - cz. II w DAB+
W Niedzielnej Loży Radiowej Zbigniew Górniak rozmawiał z opolskimi przedstawicielami parlamentarnych partii i ruchów politycznych na dwa tematy.

Pierwszy to reforma sądownictwa. Ministerstwo Sprawiedliwości chce, aby Krajową Radę Sądowniczą wybierało nie samo środowisko sędziowskie, lecz Sejm, czyli politycy. Sądy, zdaniem min. Ziobro, trzeba zreformować, bo panuje korupcja, postępowania są przewlekłe, a wyroki urągają czasami ludzkiemu rozumowi, jak choćby świeża sprawa sędziego Tulei, który przyznał kosmiczne odszkodowanie płatnemu zabójcy za duchotę w celi, wygłaszając przy tym publicystyczne oskarżenie dobrej zmiany.

Emocjonalnie spierali się na ten temat: Violetta Porowska (PiS), Ryszard Wilczyński (PO), Paweł Grabowski (Kukiz'15), Przemysław Pytlik (Nowoczesna), Ryszard Galla (Mniejszość Niemiecka) i Stanisław Rakoczy (Polskie Stronnictwo Ludowe).więcej »
2017-01-29, 15:00

Zobacz i posłuchaj Niedzielnej Loży Radiowej z 29 stycznia 2017 roku! [ZDJĘCIA, FILM]

Opolscy politycy o pracownikach ze Wschodu, repolonizacji mediów i nowym prezydencie Stanów Zjednoczonych
Aż milion trzysta tysięcy pracowników ze Wschodu chciały zatrudnić w ubiegłym roku polskie firmy – wynika z danych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. To o dwie trzecie więcej niż w 2015 roku. Rok był rekordowy także pod względem liczby wydanych zezwoleń na stałą pracę, było ich ponad 123 tys. To dwa razy więcej niż rok wcześniej. To dobrze czy źle? To dowód na słabość czy moc naszej ekonomii? Czy można mówić o polskiej ksenofobii, skoro tylko w zeszłym roku przyjęliśmy ponad milion Ukraińców?
To był pierwszy temat Niedzielnej Loży Radiowej, w której gośćmi Zbigniewa Górniaka byli opolscy członkowie partii i ugrupowań politycznych posiadających swoje miejsca w Sejmie:
Katarzyna Malik-Mendelska z Kukiz'15, Katarzyna Czochara z Prawa i Sprawiedliwości, Ryszard Galla z Mniejszości Niemieckiej, Krzysztof Pieroń z Polskiego Stronnictwa Ludowego, Witold Zembaczyński z .Nowoczesnej i Ryszard Wilczyński z Platformy Obywatelskiej.

Drugi tematem Niedzielnej Loży Radiowej była repolonizacja mediów, czyli odkupienie gazet i portali do Niemców, bo to głównie niemieckie korporacje zmonopolizowały branżę dziennikarską w naszym kraju. Tym pytaniem nawiązaliśmy do wywiadu, jakiego prezes Jarosław Kaczyński udzielił ostatniej niedzieli Radiu Opole i w którym wyraził przekonanie, że repolonizacja jest dla Polski bardzo ważna. Wywiadu, dodajmy, bardzo często cytowanego w mediach krajowych.

Trzeci temat - rozwinięty już w systemie DAB Plus i w Internecie brzmiał: Jak oceniać pierwsze decyzje nowego prezydenta USA i czy Trump do dobry sojusznik Polski?
2017-01-15, 13:17

Zobacz i posłuchaj Niedzielnej Loży Radiowej z 15 stycznia 2017 roku! [FILM, ZDJĘCIA]

Opolscy politycy o zawieszeniu głodówki w Dobrzeniu Wielkim, metodach walki ze smogiem i legalności budżetu państwa na 2017 rok
Zawieszenie głodówki przeciwników powiększenia Opola, metody walki ze smogiem a także prawne i polityczne spory o legalność budżetu państwa na 2017 rok - o tym wszystkim rozmawiali 15 stycznia uczestnicy Niedzielnej Loży Radiowej.więcej »
2017-01-08, 12:56

Zobacz i posłuchaj Niedzielnej Loży Radiowej z 8 stycznia 2017 roku! [FILM, ZDJĘCIA]

Zobacz i posłuchaj Niedzielnej Loży Radiowej z 8 stycznia 2017 roku!
Posłuchaj Niedzielnej Loży Radiowej (08.01.2017)
Trzy protesty - ten w Dobrzeniu Wielkim, ten w Sejmie i wreszcie protest mniejszości narodowych przeciw zaostrzeniu ustawy antykomunizacyjnej - były tematami Niedzielnej Loży Radiowej 8 stycznia 2017 roku.więcej »
2017-01-01, 12:00

Zobacz i posłuchaj Niedzielnej Loży Radiowej z 1 stycznia 2017 roku! [FILM, ZDJĘCIA]

Zobacz i posłuchaj Niedzielnej Loży Radiowej z 1 stycznia 2017 roku!
W noworocznej Niedzielnej Loży Radiowej opolscy politycy - przedstawiciele partii i ugrupowań parlamentarnych - podzielili się ze słuchaczami swoimi prognozami i przewidywaniami na rok 2017. Co się wydarzy w polityce? Jakie są plany i postanowienia opolskich polityków, zarówno te zawodowe, jak i prywatne? Takie pytania zadał im Zbigniew Górniak.więcej »
2016-12-26, 12:00

Czy człowiek może narodzić się raz jeszcze? Posłuchaj Świątecznej Loży Radiowej

Od lewej: ks. Marcin Marsollek, dr Stanisław Piwowarczyk, Zbigniew Górniak i Kamila Lipowicz [fot. Wanda Kownacka]
Od lewej: ks. Marcin Marsollek, dr Stanisław Piwowarczyk, Zbigniew Górniak i Kamila Lipowicz [fot. Wanda Kownacka]
Przy okazji Bożego Narodzenia zapytaliśmy gości Świątecznej Loży Radiowej, czy człowiek może narodzić się raz jeszcze. Nie chodziło, rzecz jasna, o wędrówkę dusz, lecz o to, czy za swojego ziemskiego życia człowiek może narodzić się raz jeszcze w sensie: duchowym, etycznym, zdrowotnym, moralnym. Stać się kimś innym. Lepszym, głębiej odczuwającym życie, świat, problemy innych ludzi.więcej »
2016-12-25, 13:00

Zobacz i posłuchaj Niedzielnej Loży Radiowej z 25 grudnia 2016 roku!

Zobacz i posłuchaj Niedzielnej Loży Radiowej z 25 grudnia 2016 roku!
Zbliża się koniec roku, to dobry czas na podsumowania. Co byście chcieli zapakować do paczki, którą postawicie pod choinką swoim wyborcom? Jakie są wasze najlepsze dokonania? Indywidualne, ale i waszych partii oraz ugrupowań? - takie pytania zadał prowadzący Niedzielną Lożę Radiową jej uczestnikom, którymi byli: Katarzyna Czochara (PiS), Daniel Palimąka (PO), Piotr Wach (.Nowoczesna), Ryszard Galla (Mniejszość Niemiecka) oraz Paweł Grabowski (Kukiz'15). Politycy pochwalili się swoimi zasługami, choć nie obyło się bez polemik i wzajemnego kwestionowania niektórych dokonań.więcej »
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »