Radio Opole » Przy rodzinnym stole

Posłuchaj audycji:

2024-04-11, 10:51

O śladach dawnej świetności, zachowanych skarbach książęcego rodu i odrestaurowanym niedawno parku w Pokoju

Hubert Kołodziej przed pomnikiem Śpiącego Lwa [fot. Barbara Tyslik]
Hubert Kołodziej przed pomnikiem Śpiącego Lwa [fot. Barbara Tyslik]
Dwa koncerty i dwa przedstawienia teatralne tygodniowo - taką propozycję kulturalną, otwartą dla wszystkich mieszkańców, oferował dwór w Pokoju (niegdyś Carlsruhe) już w XVIII wieku. To tutaj koncertował i szukał natchnienia wielki kompozytor epoki romantyzmu Karol Maria von Weber.

O śladach dawnej świetności, zachowanych skarbach książęcego rodu i odrestaurowanym niedawno parku w Pokoju opowiedział w audycji Hubert Kołodziej z miejscowej organizacji pożytku publicznego - Stowarzyszenia "Pokój".
2024-04-03, 16:33

"Przyczyn, dla których ludzie szukają nieruchomości jest bez liku" - Janusz Kruszelnicki

[fot. https://pixabay.com/pl]
[fot. https://pixabay.com/pl]
Mieszkanie w miejskim blokowisku, czy dom z ogrodem na wsi? Kto będzie kupować mieszkania, skoro nasz region się wyludnia? Jaki jest sens korzystania z pośrednika skoro samemu - czasami bezpłatnie - można zamieścić ofertę na portalu z ogłoszeniami? O tym rozmawialiśmy z Januszem Kruszelnickim, który z zamiłowania jest muzykiem i opiekunem kota, a z zawodu pośrednikiem obrotu nieruchomościami.
2024-03-27, 15:30

Honorowy Obywatel Gminy Paczków Dariusz Puk o fenomenie TerePaczkowa

TerePaczków [fot. materiały organizatora]
TerePaczków [fot. materiały organizatora]
W tym roku tytuł Honorowego Obywatela Gminy Paczków odebrał 8 marca Dariusz Puk, twórca i od 35 lat organizator Ogólnopolskich Prezentacji Muzycznych TerePaczków, czyli wyjątkowego festiwalu, który na początku bardzo przypadł do gustu środowiskom harcerskim, a potem stopniowo poszerzył się o piosenkę aktorską i poetycką. O historii tego wydarzenia, a także o tym, jak to jest otrzymać zacny tytuł, Dariusz Puk - zawodowo kierownik Placówki Wsparcia Dziennego w Paczkowie - opowiedział w audycji.
2024-03-13, 13:53

"Pozytywne rzeczy powinniśmy wspierać, bo też z tego czerpiemy" - Joanna Dzido [ZDJĘCIA]

Uczestniczki wernisażu wyjątkowej wystawy, którą można oglądac do 15 kwietnia [fot. archiwum Joanny Dzido]
Uczestniczki wernisażu wyjątkowej wystawy, którą można oglądac do 15 kwietnia [fot. archiwum Joanny Dzido]
Wystawę kobiecych portretów w wiankach z kwiatów polnych w letniej scenerii, promującą pozytywne postrzeganie siebie oraz pokazującą, że warto walczyć o swój dobrostan psychiczny, można oglądać przy ratuszu na Rynku w Opolu.

Z inicjatorką wydarzenia Joanną Dzido oraz z jedną z uczestniczek przedsięwzięcia, która podzieliła się także swoimi refleksjami dotyczącymi tego, że czasem warto podjąć trud zadbania o swój komfort psychiczny, świeżo po wernisażu rozmawiał Krzysztof Dobrowolski.

Wystawę pod patronatem Radia Opole można oglądać do 15 kwietnia.
2024-03-06, 10:49

Czy to prawda, że meteoryty spadają stale i wszędzie i czy w XXI w. warto wierzyć wróżkom?

Meteoryt to nie jest "zwykły" kamień [https://pixabay.com/pl]
Meteoryt to nie jest "zwykły" kamień [https://pixabay.com/pl]
Giełda Minerałów, Biżuterii i Skamieniałości odbyła się w miniony weekend w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu. Meteoryty, kamienie szlachetne, orgonity, stanowiska jubilerskie oraz z rękodziełem. Nie mogło nas tam zabraknąć! Jednym z naszych gości w audycji był Kazimierz Mazurek, członek Polskiego Towarzystwa Meteorytowego, który opowiedział, jak odróżnić meteoryt od "zwykłego kamienia".

Czy w XXI wieku można wierzyć wróżkom? Zapytaliśmy o to uczestniczkę Giełdy Minerałów, Biżuterii i Skamieniałości - wróżkę Ariadnę.
2024-02-21, 14:08

"Znam tyle wartościowych kobiet, które nie doceniają siebie, uważam, że to źle, stąd pomysł na tę wystawę" - Joanna Dzido

Joanna Dzido [fot. archiwum prywatne]
Joanna Dzido [fot. archiwum prywatne]
Wystawa kobiecych portretów w wiankach z kwiatów polnych w letniej scenerii promująca pozytywne postrzeganie siebie oraz pokazująca, że warto walczyć o swój dobrostan psychiczny – to wydarzenie, które odbędzie się już wkrótce na deptaku przy ratuszu na Rynku w Opolu.

Wystawę będzie można oglądać do 21 marca. O historii powstania tej wyjątkowej sesji Joanna Dzido, autorka zdjęć, inicjatorka przedsięwzięcia opowiedziała w audycji.
2024-02-14, 15:03

Posłuchaj rozmowy z twórcą nietypowego Muzeum Motoryzacji

[fot. https://pixabay.com/pl]
[fot. https://pixabay.com/pl]
W audycji rozmawialiśmy z drem inż. Wacławem Hepnerem, twórcą nietypowego Muzeum Motoryzacji, w którym naukowiec zgromadził prawdziwe zdobycze techniki, kamienie milowe motoryzacji. Porozmawialiśmy o zaledwie skrawku tej kolekcji. Muzeum mieści się aktualnie przy ul. Wrocławskiej 64 w Opolu.
2024-02-06, 14:26

Grawer EKG serca na obrączce? Czemu nie! O trendach w branży ślubnej rozmawiamy z ekspertem

[fot. https://pixabay.com/pl]
[fot. https://pixabay.com/pl]
Suknie, garnitury, obrączki, obsługa foto-video, oprawa muzyczna czy dekoracje sali – wszystko to podczas przygotowań do tego dnia wymaga podjęcia decyzji. Z nadmiaru możliwości przy organizacji ślubu można się pogubić, dlatego coraz popularniejsze jest korzystanie z ofert targów ślubnych, gdzie w jednym miejscu można zobaczyć, jakie są trendy, koszty, możliwości…

Takie targi odbyły się na początku lutego w CWK w Opolu. Z organizatorem wydarzenia Bartkiem Osumkiem rozmawiał Krzysztof Dobrowolski.
12

Zobacz także

2024-04-11, godz. 10:51 O śladach dawnej świetności, zachowanych skarbach książęcego rodu i odrestaurowanym niedawno parku w Pokoju Dwa koncerty i dwa przedstawienia teatralne tygodniowo - taką propozycję kulturalną, otwartą dla wszystkich mieszkańców, oferował dwór w Pokoju (niegdyś… » więcej 2024-04-03, godz. 16:33 "Przyczyn, dla których ludzie szukają nieruchomości jest bez liku" - Janusz Kruszelnicki Mieszkanie w miejskim blokowisku, czy dom z ogrodem na wsi? Kto będzie kupować mieszkania, skoro nasz region się wyludnia? Jaki jest sens korzystania z pośrednika… » więcej 2024-03-27, godz. 15:30 Honorowy Obywatel Gminy Paczków Dariusz Puk o fenomenie TerePaczkowa W tym roku tytuł Honorowego Obywatela Gminy Paczków odebrał 8 marca Dariusz Puk, twórca i od 35 lat organizator Ogólnopolskich Prezentacji Muzycznych TerePaczków… » więcej 2024-03-13, godz. 13:53 "Pozytywne rzeczy powinniśmy wspierać, bo też z tego czerpiemy" - Joanna Dzido [ZDJĘCIA] Wystawę kobiecych portretów w wiankach z kwiatów polnych w letniej scenerii, promującą pozytywne postrzeganie siebie oraz pokazującą, że warto walczyć… » więcej 2024-03-06, godz. 10:49 Czy to prawda, że meteoryty spadają stale i wszędzie i czy w XXI w. warto wierzyć wróżkom? Giełda Minerałów, Biżuterii i Skamieniałości odbyła się w miniony weekend w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu. Meteoryty, kamienie szlachetne… » więcej 2024-02-21, godz. 14:08 "Znam tyle wartościowych kobiet, które nie doceniają siebie, uważam, że to źle, stąd pomysł na tę wystawę" -… Wystawa kobiecych portretów w wiankach z kwiatów polnych w letniej scenerii promująca pozytywne postrzeganie siebie oraz pokazująca, że warto walczyć o swój… » więcej 2024-02-27, godz. 14:30 "Jak długo będą pisanki, tak długo będzie istaniał świat" - posłuchaj rozmowy z Dorotą Garbiec Od najjaśniejszego koloru do najciemniejszego - w takiej kolejności pisze się tradycyjne, polskie pisanki. O sztuce wykonywania wielkanocnych arcydzieł sztuki… » więcej 2024-02-14, godz. 15:03 Posłuchaj rozmowy z twórcą nietypowego Muzeum Motoryzacji W audycji rozmawialiśmy z drem inż. Wacławem Hepnerem, twórcą nietypowego Muzeum Motoryzacji, w którym naukowiec zgromadził prawdziwe zdobycze techniki… » więcej 2024-02-06, godz. 14:26 Grawer EKG serca na obrączce? Czemu nie! O trendach w branży ślubnej rozmawiamy z ekspertem Suknie, garnitury, obrączki, obsługa foto-video, oprawa muzyczna czy dekoracje sali – wszystko to podczas przygotowań do tego dnia wymaga podjęcia decyzji… » więcej 2024-02-09, godz. 17:17 "Robienie zdjęć na ślubach to nie jest żaden dyshonor, a wręcz radość zostawiania komuś miłych wspomnień" - Sławomir… Tym razem "Przy rodzinnym stole" zasiedliśmy z fotografem Sławomirem Mielnikiem i to już nie pierwszy raz, bo okazuje się, że choć to radio, to o czymś… » więcej
12
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »