Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole

Poranna rozmowa Radia Opole

2024-04-17, 09:05

Mirosław Patoła dobrze ocenia start Bezpartyjnych Samorządowców w wyborach samorządowych

Mirosław Patoła dobrze ocenia start Bezpartyjnych Samorządowców w wyborach samorządowych
Po wyborach parlamentarnych, Bezpartyjni Samorządowcy wskazywali, że prawie 2-procentowe poparcie w głosowaniu do sejmu to dobry wstęp do kolejnej kampanii. Po wyborach samorządowych, ugrupowanie nie posiada swojej reprezentacji w Sejmiku Województwa Opolskiego, a w całej Polsce udało mu się wprowadzić 3 radnych do sejmików województw.

Czy to wynik spełniający oczekiwania jego działaczy? O to zapytaliśmy lidera Bezpartyjnych Samorządowców w regionie, Mirosława Patołę.

Rozmowę prowadził Daniel Klimczak.
2024-04-16, 08:58

Prof. Marek Masnyk o ostatnich miesiącach swojej kadencji jako rektora UO

Prof. Marek Masnyk o ostatnich miesiącach swojej kadencji jako rektora UO
Gościem Porannej Rozmowy Radia Opole we wtorek 16 kwietnia był rektor Uniwersytetu Opolskiego, prof. Marek Masnyk. Naszego rozmówcę zapytaliśmy o ostatnie miesiące jego kadencji, a także ocenę jego następcy, który przejmie wartę jesienią.

Rozmowę prowadził Daniel Klimczak.
2024-04-15, 09:13

Jerzy Przystajko: Wynik wyborów, który mamy, pokazuje, że kurs "brzydszej siostry" PO nie działa

Jerzy Przystajko: Wynik wyborów, który mamy, pokazuje, że kurs "brzydszej siostry" PO nie działa
Gościem Porannej Rozmowy Radia Opole w poniedziałek był Jerzy Przystajko z Nowej Lewicy, którego pytaliśmy o reakcji ugrupowania na wynik wyborów samorządowych. Czy brak reprezentacji tej formacji w kolejnej kadencji sejmiku regionu spowoduje zmiany w sposobie jej działania?

Rozmowę prowadził Daniel Klimczak.
2024-04-12, 09:34

"Jeden równa się jeden" - Antoni Konopka o budowaniu koalicji w sejmiku oraz relacjach z Polską 2050

"Jeden równa się jeden" - Antoni Konopka o budowaniu koalicji w sejmiku oraz relacjach z Polską 2050
Gościem Porannej Rozmowy Radia Opole był członek zarządu województwa opolskiego, a zarazem jedyny radny, który będzie reprezentował Trzecią Drogę w nowej kadencji sejmiku regionu - Antoni Konopka. Naszego rozmówcę pytaliśmy o przyczyny utraty jednego mandatu w sejmiku, a także o przyszłość jego ugrupowania w regionie i sens dalszej współpracy z Polską 2050. Nie zabrakło też pytań o dalsze losy lokalnego lidera "Ludowców".

Zaprasza Daniel Klimczak
2024-04-11, 08:58

"Radny sejmiku - to brzmi dumnie". Sławomir Kłosowski gościem Porannej Rozmowy Radia Opole

"Radny sejmiku - to brzmi dumnie". Sławomir Kłosowski gościem Porannej Rozmowy Radia Opole
Gościem Porannej Rozmowy Radia Opole w czwartek był Sławomir Kłosowski, który w niedzielnych wyborach samorządowych uzyskał mandat radnego sejmiku regionu z ramienia PiS. Naszego rozmówcę pytaliśmy o pomysły na nadchodzącą kampanię w nowej roli - w tym o plany utworzenia na Opolszczyźnie lotniska oraz poprawę funkcjonowania transportu zbiorowego w sąsiedztwie stolicy regionu.

Zaprasza Daniel Klimczak
2024-04-10, 09:04

Szymon Ogłaza o planach Koalicji Obywatelskiej w sejmiku województwa i wyborach do europarlamentu

Szymon Ogłaza o planach Koalicji Obywatelskiej w sejmiku województwa i wyborach do europarlamentu
Gościem Porannej Rozmowy Radia Opole w środę 10 kwietnia był członek zarządu regionu Szymon Ogłaza, którego zapytaliśmy o nastroje w Koalicji Obywatelskiej po niedzielnych wyborach. Nie zabrakło też wątku przyszłej sejmikowej koalicji i rozmów na temat zarządu województwa.

Rozmowę prowadził Daniel Klimczak.
2024-04-09, 08:31

Arkadiusz Wiśniewski o wrażeniach związanych z wyborczym wynikiem i planach na najbliższą kadencję

Arkadiusz Wiśniewski o wrażeniach związanych z wyborczym wynikiem i planach na najbliższą kadencję
Gościem Porannej Rozmowy Radia Opole we wtorek 9 kwietnia był prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski, którego zapytaliśmy o wrażenia związane z wyborczym wynikiem. Naszego rozmówcę poprosiliśmy też o komentarz do wyników w pozostałych dużych miastach Polski.

Rozmowę prowadził Daniel Klimczak.
2024-04-08, 08:37

Joanna Maksymowicz-Szczepańska o zmianach na stanowiskach włodarzy, drugiej turze i oczekiwaniu na wyniki do sejmiku

Tak głosowała Opolszyzna! Komisarz wyborcza Joanna Maksymowicz-Szczepańska w Radiu Opole
- Jestem zaskoczona tym, jak szybko Opole uporało w tych wyborach samorządowych się z liczeniem głosów - powiedziała w Porannej Rozmowie Radia Opole, Joanna Maksymowicz-Szczepańska, komisarz wyborczy w Opolu. - To bardzo dobra komisja terytorialna, super pracownicy, którzy również pomagali, rozwiązywali na bieżąco problemy, byli z nami w kontakcie.
2024-04-05, 09:11

"To była dynamiczna, pozytywna i jedna ze spokojniejszych kampanii". Zbigniew Kubalańca w Radiu Opole

"Nasi kandydaci byli najbardziej widoczni i najbardziej aktywni w tej kampanii" - Zbigniew Kubalańca
Zdaniem Zbigniewa Kubalańcy, kończąca się kampania wyborcza była dynamiczna z powodu sporej aktywności działaczy Koalicji Obywatelskiej, ale też spokojna ze względu na brak licznych ataków ze strony politycznych oponentów. Jego zdaniem, gdy jego ugrupowanie pracowało na dobry wynik, wielu rywali skupiało się na swoich wewnętrznych problemach. Gościa Porannej Rozmowy Radia Opole zapytaliśmy także o przyszłość brzeskiego muzeum Kresów oraz nowego parlamentarzystę z Opolszczyzny.
2024-04-04, 13:34

Poseł Kamil Bortniczuk: "Województwo opolskie odbijamy dla polskiej prawicy od lat"

Poseł Kamil Bortniczuk: "Województwo opolskie odbijamy dla polskiej prawicy od lat"
Poseł Kamil Bortniczuk wyraził przekonanie, że polityczny szyld Prawa i Sprawiedliwości nie jest w żadnej mierze obciążeniem dla kandydatów w wyborach samorządowych. Choć podkreślił zarazem, że poparcie dla prawicy różni się w regionie, w zależności od tego czy mowa o zachodniej, centralnej czy wschodniej jego części. Jak wskazał, to na zachodzie województwa PiS ma najlepsze wyniki. Wyniki i poparcie zależą też od tego, czy chodzi o głosowanie na wójta, burmistrza, prezydenta czy do sejmiku.
Zarazem podkreślił, że Zjednoczona Prawica od lat wygrywa wszystkie wybory, choć czasem brak jej politycznej siły, by przejmować władzę.
Za nadużycie, lider PiS w regionie uznał też zdanie, że po jednych wyborach należy mówić o tym, że Prawo i Sprawiedliwość utraciło zdolność kolaicyjną.
Kamil Bortniczuk odniósł się również do tarć w obrębie ZP przy układaniu list wyborczych. Uznał, że to naturalne spory, po zakończeniu których kontynuowana jest dalsza współpraca.
1234567

Zobacz także

2024-04-17, godz. 09:05 Mirosław Patoła dobrze ocenia start Bezpartyjnych Samorządowców w wyborach samorządowych Po wyborach parlamentarnych, Bezpartyjni Samorządowcy wskazywali, że prawie 2-procentowe poparcie w głosowaniu do sejmu to dobry wstęp do kolejnej kampanii… » więcej 2024-04-16, godz. 08:58 Prof. Marek Masnyk o ostatnich miesiącach swojej kadencji jako rektora UO Gościem Porannej Rozmowy Radia Opole we wtorek 16 kwietnia był rektor Uniwersytetu Opolskiego, prof. Marek Masnyk. Naszego rozmówcę zapytaliśmy o ostatnie… » więcej 2024-04-15, godz. 09:13 Jerzy Przystajko: Wynik wyborów, który mamy, pokazuje, że kurs "brzydszej siostry" PO nie działa Gościem Porannej Rozmowy Radia Opole w poniedziałek był Jerzy Przystajko z Nowej Lewicy, którego pytaliśmy o reakcji ugrupowania na wynik wyborów samorządowych… » więcej 2024-04-12, godz. 09:34 "Jeden równa się jeden" - Antoni Konopka o budowaniu koalicji w sejmiku oraz relacjach z Polską 2050 Gościem Porannej Rozmowy Radia Opole był członek zarządu województwa opolskiego, a zarazem jedyny radny, który będzie reprezentował Trzecią Drogę w nowej… » więcej 2024-04-11, godz. 08:58 "Radny sejmiku - to brzmi dumnie". Sławomir Kłosowski gościem Porannej Rozmowy Radia Opole Gościem Porannej Rozmowy Radia Opole w czwartek był Sławomir Kłosowski, który w niedzielnych wyborach samorządowych uzyskał mandat radnego sejmiku regionu… » więcej 2024-04-10, godz. 09:04 Szymon Ogłaza o planach Koalicji Obywatelskiej w sejmiku województwa i wyborach do europarlamentu Gościem Porannej Rozmowy Radia Opole w środę 10 kwietnia był członek zarządu regionu Szymon Ogłaza, którego zapytaliśmy o nastroje w Koalicji Obywatelskiej… » więcej 2024-04-09, godz. 08:31 Arkadiusz Wiśniewski o wrażeniach związanych z wyborczym wynikiem i planach na najbliższą kadencję Gościem Porannej Rozmowy Radia Opole we wtorek 9 kwietnia był prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski, którego zapytaliśmy o wrażenia związane z wyborczym… » więcej 2024-04-08, godz. 08:37 Joanna Maksymowicz-Szczepańska o zmianach na stanowiskach włodarzy, drugiej turze i oczekiwaniu na wyniki do sejmiku - Jestem zaskoczona tym, jak szybko Opole uporało w tych wyborach samorządowych się z liczeniem głosów - powiedziała w Porannej Rozmowie Radia Opole, Joanna… » więcej 2024-04-05, godz. 09:11 "To była dynamiczna, pozytywna i jedna ze spokojniejszych kampanii". Zbigniew Kubalańca w Radiu Opole Zdaniem Zbigniewa Kubalańcy, kończąca się kampania wyborcza była dynamiczna z powodu sporej aktywności działaczy Koalicji Obywatelskiej, ale też spokojna… » więcej 2024-04-04, godz. 13:34 Poseł Kamil Bortniczuk: "Województwo opolskie odbijamy dla polskiej prawicy od lat" Poseł Kamil Bortniczuk wyraził przekonanie, że polityczny szyld Prawa i Sprawiedliwości nie jest w żadnej mierze obciążeniem dla kandydatów w wyborach… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »