Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole

Poranna rozmowa Radia Opole

2023-10-03, 08:50

Adrian Czubak o raporcie NIK na temat wydatków w czasie pandemii, konwencji PiS i kampanii wyborczej

Adrian Czubak o kontroli NIK w Urzędzie Wojewódzkim i konwencie Prawa i Sprawiedliwości w Katowicach
- Absolutnie nie mam sobie nic do zarzucenia - tak komentuje wyniki kontroli NIK były wojewoda opolski Adrian Czubak. Przypomnijmy, w ubiegłym tygodniu ujawniono szczegóły raportu, z którego wynika między innymi, że w czasie pandemii COVID-19 Opolski Urząd Wojewódzki przepłacił za prace związane z utworzeniem, jak i doposażeniem szpitala tymczasowego, a także trzymywał puste izolatorium.
2023-10-02, 08:41

Senator Danuta Jazłowiecka o marszu opozycji i zamykaniu granic

Danuta Jazłowiecka o marszu miliona serc, sytuacji na granicach i pakcie senackim
- To nie jest czas, by wybierać sobie miejsce, to jest czas, by być tam gdzie się jest najbardziej potrzebnym - tak senator Danuta Jazłowiecka (KO) tłumaczyła swój start do Sejmu w najbliższych wyborach. - Proszę pamiętać, że w polityce jest jak w wojsku: jest front i trzeba iść na front - dodała.
2023-09-29, 08:58

Włodzimierz Skalik o ustaleniach NIK, konwencji konfederacji i Grzegorzu Braunie

Włodzimierz Skalik o ustaleniach NIK, konwencji konfederacji i Grzegorzu Braunie
Gościem porannej rozmowy Radia Opole w piątek był Włodzimierz Skalik z Konfederacji, którego zapytaliśmy o niedawną konwencję organizowaną przez ugrupowanie. Naszego gościa pytaliśmy też o ostatnie ustalenia Najwyższej Izby Kontroli, która zarzuca rządowi niegospodarność podczas walki z COVID-19.
2023-09-28, 08:59

Violetta Porowska o kontrolach granicznych, sporze z Ukrainą i spadających cenach paliw

Violetta Porowska o kontrolach granicznych, ukraińskim zbożu i agresji w polityce
- To, co się w tej chwili pojawia w przestrzeni publicznej; ta informacja, komunikat o tym, ze będą elastyczne kontrole, to wszystko zgodnie z kodeksem wizowym Strefy Schengen, a mianowicie trzeba wyłapać te nielegalne kanały migracyjne - tak zapowiedzi przywrócenia tymczasowych kontroli na granicy z Niemcami komentowała posłanka PiS Violetta Porowska, która była porannym gościem Radia Opole w czwartek.
2023-09-27, 08:47

Tomasz Siemoniak o polskich zbrojeniach i Marszu Miliona Serc

Tomasz Siemoniak o zbrojeniach i Marszu Miliona Serc
- Ja się cieszę, że są pieniądze na wojsko, na obronę narodową. One są potrzebne! Ważne, żeby te pieniądze wydawać racjonalnie. Tego nie ma! Czy pieniądze są wydawane sensownie? Tego nie wie komisja obrony, tego nie wie społeczeństwo, jest to wyjątkowo nieprzejrzyste, nie wiadomo w jakim trybie zapadają decyzje. Dowiadujemy się o nich z mediów. A chodzi o setki miliardów złotych, nas wszystkich, z naszych podatków - mówił były minister obrony Tomasz Siemoniak, wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej, przekonując zarazem, że nie ma planu, by po wygranych wyborach zrywać wieloletnie kontrakty zawierane przez dzisiejszy rząd.
2023-09-26, 10:27

Adam Gomoła o 800+, barierze na granicy i funduszu covidowym

Adam Gomoła o 800+, barierze na granicy i funduszu covidowym
- W sprawie 800+ jest prawie pełna zgoda. W Sejmie jako koalicja Trzecia Droga zagłosowaliśmy przeciw temu rozwiązaniu, które daje te pieniądze wszystkim, niezależnie od jakichkolwiek kryteriów - powiedział Adam Gomoła (Polska 2050 Szymona Hołowni), otwierający listę Trzeciej Drogi, czyli wspólnego projektu z PSL, odnosząc się do wypowiedzi Sz. Hołowni, że "trzeba będzie po wyborach na poważnie się nad tym (800+) zastanowić i środki zainwestować w edukację, żłobki i ochronę". Tymczasem PSL chce utrzymania dodatku, a jedynie wprowadzenia kryterium podjęcia pracy przez rodziców.
2023-09-25, 08:39

Poseł Janusz Kowalski o mniejszości niemieckiej i sytuacji w rolnictwie

Poseł Janusz Kowalski o mniejszości niemieckiej i sytuacji w rolnictwie
- Jak rozmawiam z przedstawicielami mniejszości niemieckiej, to mam przekonanie, że tam większość zagłosuje na prawicę, dlatego, że widzą, że Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców to jest de facto przybudówką Platformy Obywatelskiej - mówił w Porannej Rozmowie Radia Opole wiceminister rolnictwa, poseł Janusz Kowalski (SP/ZP). Zarzucił także przedstawicielom MN brak jednoznacznego stanowiska w sprawie budowy na polsko-białoruskiej granicy bariery i postulatu Komisji Europejskiej w sprawie relokacji nielegalnych imigrantów.
2023-09-22, 08:44

Posłanka Marcelina Zawisza o programie lewicy

Marcelina Zawisza o stanowisku lewicy w kwestii napływu imigrantów, praw kobiet i polityki socjalnej
-Wsparcie naszego sąsiada walczącego z agresorem jest kluczowe, także ze względu na bezpieczeństwo Polski - oceniła w Porannej Rozmowie RO posłanka Nowej Lewicy Marcelina Zawisza. Według jej oceny. Nie ma potrzeby rewizji relacji polsko-ukraińskich, wystarczy rzetelna rozmowa.
Wzrost napięcia w relacja, zdaniem posłanki, nie służy też współpracy gospodarczej przy odbudowie Ukrainy.
Pytana o tzw. aferą wizową w MSZ posłanka przyznała, że sprawa wymaga wyjaśnienia, a kluczowe znaczenie ma tu dostęp do dokumentów w samym resorcie. Podkreśliła, że państwo ma ostatnio problem z transprentnością działań.
W programie Nowej Lewicy znalazły się m.in. takie hasła jak świeckie państwo, większe prawa kobiet w kontekście wyrównania wynagrodzeń czy decydowania do 12 tygodnia o losie płodu, a także wyraźny rozdział kościoła od państwa. Wyeksponowano też m.in. 35-godzinny tydzień pracy, brak zgody na tzw. "śmieciówki", 100 procent płatnego L4 oraz 20-procentową podwyżkę w budżetówce i podniesienie nakładów na edukację do poziomu 3 procent.
2023-09-21, 08:42

Poseł Katarzyna Czochara o wojewódzkiej konwencji Prawa i Sprawiedliwości

Poseł Katarzyna Czochara o wojewódzkiej konwencji Prawa i Sprawiedliwości
- W kuluarach rozmawialiśmy nie tylko o polityce, bo czasem dobrze jest porozmawiać o trochę innych rzeczach. Można powiedzieć, że po tym spotkaniu mamy doładowane baterie na kampanię wyborczą, bo prezes potrafi mobilizować - mówiła posłanka Prawa i Sprawiedliwości Katarzyna Czochara po wojewódzkiej konwencji tej partii w Opolu, z udziałem Jarosława Kaczyńskiego.

Posłanka podkreślała, że podczas przemówienia do kandydatów i ich sympatyków prezes PiS odnosił się do ważnych tematów takich jak przede wszystkim kwestie związane z nielegalną imigracją.
2023-09-20, 09:30

Socjolog Marcin Palade o roli sondaży w kampanii wyborczej

Socjolog Marcin Palade o roli sondaży w kampanii wyborczej
-Będzie duża brutalność tej kampanii, przede wszystkim ze strony dwóch wiodących ugrupowań. To jest gra o najwyższą stawkę. Wygrana PiS oznacza rządy trzecią kadencję. Dla opozycji oznacza to perspektywę przejęcia władzy w roku 2027. To byłoby 12 lat! Niespotykane zjawisko w Europie w ostatnich latach, wyłączywszy Węgry. Jeśli władzę przejmie opozycja zgrupowana wokół D.Tuska to oznacza poważne problemy dla obozu rządowego i być może duże przebiegunowanie na scenie politycznej - tak postępującą brutalizację walki politycznej wyjaśniał w Porannej Rozmowie socjolog Marcin Palade.
1234567

Zobacz także

2023-10-03, godz. 08:50 Adrian Czubak o raporcie NIK na temat wydatków w czasie pandemii, konwencji PiS i kampanii wyborczej - Absolutnie nie mam sobie nic do zarzucenia - tak komentuje wyniki kontroli NIK były wojewoda opolski Adrian Czubak. Przypomnijmy, w ubiegłym tygodniu ujawniono… » więcej 2023-10-02, godz. 08:41 Senator Danuta Jazłowiecka o marszu opozycji i zamykaniu granic - To nie jest czas, by wybierać sobie miejsce, to jest czas, by być tam gdzie się jest najbardziej potrzebnym - tak senator Danuta Jazłowiecka (KO) tłumaczyła… » więcej 2023-09-29, godz. 08:58 Włodzimierz Skalik o ustaleniach NIK, konwencji konfederacji i Grzegorzu Braunie Gościem porannej rozmowy Radia Opole w piątek był Włodzimierz Skalik z Konfederacji, którego zapytaliśmy o niedawną konwencję organizowaną przez ugrupowanie… » więcej 2023-09-28, godz. 08:59 Violetta Porowska o kontrolach granicznych, sporze z Ukrainą i spadających cenach paliw - To, co się w tej chwili pojawia w przestrzeni publicznej; ta informacja, komunikat o tym, ze będą elastyczne kontrole, to wszystko zgodnie z kodeksem wizowym… » więcej 2023-09-27, godz. 08:47 Tomasz Siemoniak o polskich zbrojeniach i Marszu Miliona Serc - Ja się cieszę, że są pieniądze na wojsko, na obronę narodową. One są potrzebne! Ważne, żeby te pieniądze wydawać racjonalnie. Tego nie ma! Czy pieniądze… » więcej 2023-09-26, godz. 10:27 Adam Gomoła o 800+, barierze na granicy i funduszu covidowym - W sprawie 800+ jest prawie pełna zgoda. W Sejmie jako koalicja Trzecia Droga zagłosowaliśmy przeciw temu rozwiązaniu, które daje te pieniądze wszystkim… » więcej 2023-09-25, godz. 08:39 Poseł Janusz Kowalski o mniejszości niemieckiej i sytuacji w rolnictwie - Jak rozmawiam z przedstawicielami mniejszości niemieckiej, to mam przekonanie, że tam większość zagłosuje na prawicę, dlatego, że widzą, że Towarzystwo… » więcej 2023-09-22, godz. 08:44 Posłanka Marcelina Zawisza o programie lewicy -Wsparcie naszego sąsiada walczącego z agresorem jest kluczowe, także ze względu na bezpieczeństwo Polski - oceniła w Porannej Rozmowie RO posłanka Nowej… » więcej 2023-09-21, godz. 08:42 Poseł Katarzyna Czochara o wojewódzkiej konwencji Prawa i Sprawiedliwości - W kuluarach rozmawialiśmy nie tylko o polityce, bo czasem dobrze jest porozmawiać o trochę innych rzeczach. Można powiedzieć, że po tym spotkaniu mamy… » więcej 2023-09-20, godz. 09:30 Socjolog Marcin Palade o roli sondaży w kampanii wyborczej -Będzie duża brutalność tej kampanii, przede wszystkim ze strony dwóch wiodących ugrupowań. To jest gra o najwyższą stawkę. Wygrana PiS oznacza rządy… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »