Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole

Poranna rozmowa Radia Opole

2022-05-28, 09:05

Tomasz Bazan: Festiwalowe Radio Opole już gra!

Tomasz Bazan: Festiwalowe Radio Opole już gra!
Ruszyło Festiwalowe Radio Opole!
- To kolejna edycja, tego projektu radiowego. Po raz pierwszy pojawiło się w 2014 roku, spontanicznie. Zdecydowaliśmy się na utworzenie kanału, który będzie poświęcony tylko festiwalowi opolskiemu - powiedział Tomasz Bazan szef redakcji muzycznej Radia Opole.
2022-05-26, 11:34

Mirosław Pietrucha: To co dzieje się w WiK to kompletny dramat. Ten żenujący spektakl rozpoczął się kiedy w spółce pojawili się nowi ludzie.

Mirosław Pietrucha o sytuacji w WiK i mieszkaniach z OTBS
Mirosław Pietrucha, były wiceprezydent Opola (w latach 2014-2018) związany z samorządem od 2002 roku:
- W spółce pojawili się nowi ludzie, zakładam z nową koncepcją prezydenta, ale obserwując to z zewnątrz, sądzę że głównym celem było podjęcie walki, sporu z prezesem spółki, czyli z Ireneuszem Jakim.
- Prezydent Opola zwiększył liczbę swoich przedstawicieli w radzie z trzech do pięciu. Gminy plus PFR miały głosów cztery. Należy wywnioskować z tego brak zaufania między udziałowcami, właścicielami spółki.
- Fakt, że prezydent nie wyłączył się z tej czynności wiedząc, że stara się docelowo o wykup tego mieszkania i podpisywał dokumenty walnego zgromadzenia w tej sprawie jest poważnym uchybieniem.
2022-05-26, 08:43

Maciej Kalski: Prawdopodobnie na koniec maja będą dalsze spadki bezrobocia

Maciej Kalski: Prawdopodobnie na koniec maja będą dalsze spadki bezrobocia
Maciej Kalski, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Opolu:
- Prawdopodobnie na koniec maja będą dalsze spadki bezrobocia.
- Około 3 tys. kobiet z Ukrainy podjęło pracę w naszym regionie w ostatnich trzech miesiącach. 70% pracuje na umowę zlecenie.
- W Centrum Integracji Cudzoziemców bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się porady psychologiczne i porady prawne.
2022-05-25, 08:59

Sebastian Szczurek o ważnych informacjach dla emerytów

Sebastian Szczurek o ważnych informacjach dla emerytów
Porannym gościem Radia Opole był rzecznik ZUS w województwie opolskim Sebastian Szczurek, który przekazał ważne informacje dla osób dorabiających na emeryturze. - Od czerwca do sierpnia będą wyższe progi dochodów. Sprawa dotyczy około 12 tys. wcześniejszych emerytów i rencistów na Opolszczyźnie - podkreślił.
2022-05-23, 09:07

Violetta Porowska: Jest to duża szansa dla kilku ośrodków w Polsce, być może dla ośrodka opolskiego, żeby dokonywać szkoleń kadry medycznej

Violetta Porowska: Jest to duża szansa dla kilku ośrodków w Polsce, być może dla ośrodka opolskiego, żeby dokonywać szkoleń kadry medycznej
Violetta Porowska, poseł PiS i lider tej partii w regionie:
- Musimy dążyć do tego, żeby taki robot (Da Vinci red.) był też w Opolu. Mamy szpital kliniczny, mamy jednostki, które chciałyby tego robota wykorzystywać.
- Planuję pod koniec czerwca dużą konferencję o rozwoju robotyki w medycynie między innymi w kontekście ośrodków szkoleniowych kadry medycznej z wykorzystywania takich robotów.
- Zasłonę milczenia spuszczę na wypowiedź posła Mieszkowskiego, że gdy słyszy "narodowy" to cytuję "obrzydzenie go bierze".
2022-05-21, 09:00

Grzegorz Pukas i Dawid Rygol o akcji „Podaruj Dzieciom Uśmiech”

Grzegorz Pukas i Dawid Rygol o akcji „Podaruj Dzieciom Uśmiech”
Trwa zbiórka funduszy i darów na Dom Dziecka w Krasnym Polu oraz Placówkę Opiekuńczo-Wychowawczo-Interwencyjną "Gniazdo" w Głubczycach. Instytucje borykają się z problemami finansowymi ale pomocną dłoń wyciągają społecznicy. Gośćmi programu byli organizatorzy zbiórki Grzegorz Pukas ze Stowarzyszenia "Horyzonty" oraz Dawid Rygol, przewodniczący samorządu uczniowskiego SJLO im. Alberta Einsteina, którzy opowiedzieli o akcji „Podaruj Dzieciom Uśmiech”.
2022-05-20, 10:37

Dr Tomasz Pawłuszko o tym gdzie jesteśmy w 86 dniu wojny na Ukrainie

Dr Tomasz Pawłuszko o sytuacji na froncie w Ukrainie i rozszerzeniu NATO
- Rosjanie liczą na to, że przywódcy zachodni będą z czasem znużeni tym konfliktem. Ale w kwestii wsparcia dla Ukrainy wszystko zależy od Stanów Zjednoczonych - powiedział w porannej rozmowie dr Tomasz Pawłuszko, analityk ds. bezpieczeństwa międzynarodowego pytany o bilans trzech miesięcy wojny na Ukranie.
1234567

Zobacz także

2022-05-29, godz. 09:01 Monika Bartel: Przybyło osób pracujących w grupie wiekowej 60+ dla kobiet i 65+ dla mężczyzn Monika Bartel z Urzędu Statystycznego w Opolu: - Na jeden metr kwadratowy w Polsce przypada 122 osoby. - Na 100 mężczyzn przypada 107 kobiet. - Statystyczny… » więcej 2022-05-28, godz. 09:05 Tomasz Bazan: Festiwalowe Radio Opole już gra! Ruszyło Festiwalowe Radio Opole! - To kolejna edycja, tego projektu radiowego. Po raz pierwszy pojawiło się w 2014 roku, spontanicznie. Zdecydowaliśmy się… » więcej 2022-05-26, godz. 11:34 Mirosław Pietrucha: To co dzieje się w WiK to kompletny dramat. Ten żenujący spektakl rozpoczął się kiedy w spółce… Mirosław Pietrucha, były wiceprezydent Opola (w latach 2014-2018) związany z samorządem od 2002 roku: - W spółce pojawili się nowi ludzie, zakładam z… » więcej 2022-05-26, godz. 08:43 Maciej Kalski: Prawdopodobnie na koniec maja będą dalsze spadki bezrobocia Maciej Kalski, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Opolu: - Prawdopodobnie na koniec maja będą dalsze spadki bezrobocia. - Około 3 tys. kobiet z Ukrainy… » więcej 2022-05-25, godz. 08:59 Sebastian Szczurek o ważnych informacjach dla emerytów Porannym gościem Radia Opole był rzecznik ZUS w województwie opolskim Sebastian Szczurek, który przekazał ważne informacje dla osób dorabiających na emeryturze… » więcej 2022-05-24, godz. 10:38 Zuzanna Donath-Kasiura o tym jak zatrzymać uchodźców z Ukrainy w regionie i działaniach prodemograficznych wojewó… Zuzanna Donath Kasiura o: - projekcie Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej ws.uchodźców - czy potrzebujemy Specjalnej Strefy Demograficznej 2.0 - spotkaniu… » więcej 2022-05-23, godz. 09:07 Violetta Porowska: Jest to duża szansa dla kilku ośrodków w Polsce, być może dla ośrodka opolskiego, żeby dokonywać… Violetta Porowska, poseł PiS i lider tej partii w regionie: - Musimy dążyć do tego, żeby taki robot (Da Vinci red.) był też w Opolu. Mamy szpital kliniczny… » więcej 2022-05-22, godz. 09:00 Zbigniew Kubalańca o niesamowitej historii zdobycia cennych skarbów rodu Wuttembergów Unikatowe eksponaty wróciły do "domu", na ziemię opolską. Skarby rodu Wuttembergów można już oglądać w Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu. O niesamowitej… » więcej 2022-05-21, godz. 09:00 Grzegorz Pukas i Dawid Rygol o akcji „Podaruj Dzieciom Uśmiech” Trwa zbiórka funduszy i darów na Dom Dziecka w Krasnym Polu oraz Placówkę Opiekuńczo-Wychowawczo-Interwencyjną "Gniazdo" w Głubczycach. Instytucje borykają… » więcej 2022-05-20, godz. 10:37 Dr Tomasz Pawłuszko o tym gdzie jesteśmy w 86 dniu wojny na Ukrainie - Rosjanie liczą na to, że przywódcy zachodni będą z czasem znużeni tym konfliktem. Ale w kwestii wsparcia dla Ukrainy wszystko zależy od Stanów Zjednoczonych… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »