Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) na sobotę, 24 lutego 2018 roku

7:00 MAMY WEEKEND
Jedną z najciekawszych dyscyplin Zimowych Igrzysk Olimpijskich jest hokej na lodzie. Niestety w rozgrywkach najwyższej klasy brak reprezentacji Polski, ale w Pjongczangu o medale walczą najlepsi z najlepszych. W porannym programie przyjrzymy się tej dyscyplinie sportu. Przyjrzymy się także tajnikom curlingu, który cieszy się zainteresowaniem również w Polsce.

Nie zabraknie też stałych punktów:

07:20 Przystanek Niepodległość – Piotr Wójtowicz
07:40 Praso-walnia - subiektywny przegląd prasy Tomasza Gduli
08:04 W cztery oczy – Piotr Wójtowicz
  • Politechnika Opolska uruchamia Legię Akademicką, w ramach której studenci przejdą przeszkolenie wojskowe. Pierwsze kursy ruszą w marcu, a w rozmowie "W cztery oczy" prorektora ds. studenckich i inwestycji prof. Krzysztofa Malika zapytamy, ile osób jest zainteresowanych takimi kursami, czy to propozycja tylko dla studentów PO, czy także innych opolskich uczelni.
08:40 Poglądy i osądy - poranna rozmowa Pawła Koniecznego
  • Język polski jest uważany za jeden z najtrudniejszych na świecie. Jednak obcokrajowiec jest w stanie poradzić sobie z nim na przykład dzięki programom telewizyjnym. Naszym gościem będzie Aissam Labed, Algierczyk, studiujący stosunki międzynarodowe w Opolu. Zapytamy go między innymi o to jak w kilka lat, mimo odległości kilku tysięcy kilometrów, można zrozumieć polską kulturę i nauczyć się naszego języka ojczystego.
09:10 MOST - polsko-czeska audycja UE
  • Janusz Berdzik wielokrotnie odbywał wyprawy rowerowe po Europie i chociaż Czechy jak dotąd nie były celem jego podróży, to jednak dwukrotnie stały się krajem tranzytowym. W audycji "Most - polsko-czeska współpraca redakcji" Pan Janusz opowie o ogromnej życzliwości braci Czechów, gotowości do wszelkiej pomocy i czeskim humorze. Czechy, to niezwykle interesujący kraj pod względem turystycznym - doradzimy więc gdzie warto się zatrzymać i na jaką ofertę można liczyć. Zaprasza Ewelina Rusin-Różycka.
10:40 Uchem i okiem. Felieton Zbigniewa Górniaka
Zaprasza od 7:05 do 11:00 Paweł Konieczny.
Napisz do autora:
pawel.konieczny@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »