Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) na sobotę, 22 lutego 2020 roku

7:00 MAMY WEEKEND
Trochę publicystyki, trochę edukacji i rozrywki – z dużą dawką pobudzającej i poprawiającej nastrój muzyki, by weekend był jak najbardziej udany.

W programie także stałe cykle:
07:40 O polskość Śląska Opolskiego – Wiktor Krzewicki
08:04 W cztery oczy – Ireneusz Prochera
  • Gościem porannej rozmowy będzie Marek Tomków, Wiceprezes Naczelnej Rady Aptekarskiej. Porozmawiamy o problemach z obsadą nocnych dyżurów aptek, sytuacji po wprowadzeniu ustawy "apteka dla aptekarza" oraz brakach leków w aptekach.
08:40 Felieton całkiem niepolityczny Piotr Cywiński i Piotr Semka
09:10 MOST - polsko-czeska audycja UE – Rafał Nosal
  • Tym razem interesować nas będą związki języka polskiego z językiem czeskim oraz pułapki, jakie czyhają na nas, Polaków, gdy wybierzemy się do malowniczej Pragi. Jeśli śmiali się Państwo z drewnego kocura czy ze szmaticzku na paticzku, to za chwilę okaże się, że nie było z czego, bo to jedynie żarty językowe. Prawdziwy język czeski jest jeszcze ciekawszy niż te quasi-słówka. O różnicach panujących w naszych językach, ale również naszej mentalności opowie tłumacz języka czeskiego Jarosław Radimerski.
10:15 Polonijne Radio Opole – Halina Nabrdalik

Do słuchania od 7:05 do 11:00 zaprasza Daniel Klimczak. Z autorem można kontaktować się mailowo: daniel.klimczak@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »