2024-05-14, 23:00 Autor: PAP

MŚ w hokeju - porażka Polski z Francją, broniąca tytułu Kanada z trzecią wygraną (wyniki, tabele)

Polscy hokeiści na lodzie przegrali z Francją 2:4 w swoim trzecim meczu i zajmują ostatnie miejsce w tabeli grupy B mistrzostw świata Elity, które rozgrywane są w Czechach. W grupie A prowadzi broniąca tytułu Kanada po zwycięstwie po dogrywce nad Austrią 7:6.

Biało-czerwoni po pierwszej tercji i strzałach Justina Addamo przegrywali 0:2. Drużyna Roberta Kalabera nie potrafiła trzykrotnie wykorzystać gry w przewadze, czego nie zaprzepaścili rywale, podwajając prowadzenie. Wejście między słupki Tomasa Fucika, a zwłaszcza jego interwencje, poderwało Polaków do walki. Dwa gole były tego konsekwencją.

W trzeciej odsłonie biało-czerwoni byli kilka razy bardzo blisko strzelenia kontaktowej bramki. Na 1.39 przed końcem Fucik został wycofany z lodowiska. Wynik jednak się nie zmienił.

Polskiej reprezentacji do rozegrania zostały mecze ze Słowacją, USA, Niemcami i Kazachstanem.

W drugim wtorkowym meczu grupy B Łotwa pokonała Kazachstan 2:0. Brązowi medaliści poprzedniego mundialu zanotowali trzecią wygraną w turnieju, ale pierwszą po 60 minutach. Łotysze oba gole zdobyli w drugiej tercji w odstępie czterech minut.

W grupie A Kanada zmierza do powtórzenia sukcesu sprzed roku. Zespół "Klonowego Liścia" wygrał po dogrywce z Austrią 7:6, przegrywając trzecią tercię aż... 0:5. Gola na wagę dwóch punktów zdobył po 15 s dodatkowego czasu John Tavares z... Toronto Maple Leafs. W skandynawskim derbach Norwegia pokonała Danię 2:0, odnosząc pierwsze zwycięstwo w mistrzostwach.

W turnieju bierze udział 16 zespołów podzielonych na dwie grupy. Po cztery najlepsze ekipy z każdej awansują do ćwierćfinałów, a drużyny z ostatnich miejsc zostaną zdegradowane do Dywizji 1A. Finał zaplanowano na 26 maja.

Wyniki wtorkowych meczów:

Grupa A (Praga)

Dania - Norwegia 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Kanada - Austria 7:6 po dogr. (3:1, 3:0, 0:5 - 1:0)

8. Polska 3 0 0 1 2 7-14 1

Za zwycięstwo w trzech tercjach są trzy punkty, za zwycięstwo po dogrywce lub karnych - dwa punkty, a za porażkę po dogrywce lub karnych - jeden punkt.(PAP)

mask/ krys/

2024-05-29, godz. 03:30 USA/ F-35B rozbił się w Nowym Meksyku Na pasie startowym międzynarodowego portu lotniczego w Albuquerque, w stanie Nowy Meksyk, rozbił się we wtorek samolot wojskowy F-35B. Pilot katapultował się… » więcej 2024-05-29, godz. 03:00 Meksyk/ Claudia Sheinbaum, kandydatka rządzącej lewicy, faworytką wyborów prezydenckich Sondaże przeprowadzane na kilka dni przed wyznaczonymi na 2 czerwca wyborami zapowiadają zdecydowane zwycięstwo kandydującej na urząd prezydenta Meksyku 62-letniej… » więcej 2024-05-29, godz. 02:00 Portugalia/ Wojsko udzieliło pomocy medycznej członkowi załogi rosyjskiego statku Żołnierze z ekipy ratownictwa morskiego portugalskiej armii weszli we wtorek na rosyjski statek badawczy Akademik Fiodorow wypełniający misję wojskową na… » więcej 2024-05-29, godz. 01:30 LN siatkarek - Polska - Serbia 3:1 (opis) Polskie siatkarki pokonały w amerykańskim Arlington Serbię 3:1 (25:16, 23:25, 25:18, 25:22) w kolejnym meczu Ligi Narodów. To piąte z rzędu zwycięstwo zespołu… » więcej 2024-05-29, godz. 01:10 LN siatkarek - Polska - Serbia 3:1 (wynik) Polskie siatkarki pokonały w amerykańskim Arlington Serbię 3:1 (25:16, 23:25, 25:18, 25:22) w kolejnym meczu Ligi Narodów. To piąte z rzędu zwycięstwo zespołu… » więcej 2024-05-29, godz. 00:20 Ekstraklasa siatkarek – rozgrywki ruszą pod koniec września Dwanaście drużyn ekstraklasy siatkarek sezonu 2024/2025 rozpocznie rywalizację w ostatni weekend września. Faza zasadnicza zakończy się 15 marca, mistrzynie… » więcej 2024-05-29, godz. 00:20 USA/ Badania: Hollywoodzkie filmy ignorują kryzys klimatyczny Amerykańscy badacze z Colby College w Maine dowiedli, że hollywoodzkie hity w większości ignorują zmiany klimatyczne, poinformowała we wtorek agencja AP… » więcej 2024-05-29, godz. 00:20 French Open - wyniki turnieju mężczyzn Wyniki wtorkowych meczów 1. rundy mężczyzn turnieju tenisowego French Open w Paryżu: Casper Ruud (Norwegia, 7) - Felipe Meligeni Alves (Brazylia) 6:3, 6:4… » więcej 2024-05-28, godz. 23:40 French Open - wygrana Djokovica w 1. rundzie Broniący tytułu Serb Novak Djokovic awansował do drugiej rundy French Open w Paryżu. Lider światowego rankingu tenisistów pokonał we wtorek Francuza Pierre'a-Hugues… » więcej 2024-05-28, godz. 23:40 French Open - wyniki turnieju kobiet (aktl.) Wyniki wtorkowych meczów 1. rundy kobiet turnieju tenisowego French Open w Paryżu: Daria Kasatkina (Rosja, 10) - Magdalena Fręch (Polska) 7:5, 6:1Jelena… » więcej