Radio Opole » Interwencja Radia Opole » Posłuchaj audycji: » Sytuacja zagrożenia - jak możemy zachować się…
2024-05-28, 14:33 Autor: Dawid Rajwa, Krzysztof Dobrowolski / oprac. AL

Sytuacja zagrożenia - jak możemy zachować się na wypadek kataklizmu i czy można się do tego przygotować? [INTERWENCJA]

Jacek Gaj [fot. Agnieszka Lubczańska]
Jacek Gaj [fot. Agnieszka Lubczańska]
- Schronów nie ma, nie ma ustawy o obronie cywilnej. Tu chodzi nie o straszenie, ale działanie. Miejmy świadomość. To nie jest straszenie - mówi Jacek Gaj, założyciel 4 Regimentu "Stowarzyszenie Proobronne".

W naszym programie gościł już Jacek Gaj, który podpowiadał, jak zadbać o swoje bezpieczeństwo w sytuacji zagrożenia. Jedna audycja to jednak za mało, stąd kolejne spotkanie. Tym razem audycja będzie miała spory wymiar edukacyjny.
Nasz gość zadebiutował, jako reporter i mijane 17 osób na ulicy popytał, czym są schrony, jakie znają sygnały alarmowe, czy potrafi pan/pani rozpalić ognisko bez zapałek czy zapalniczki. Co się okazało? Zaledwie jedna osoba prawidłowo odpowiedziała na wszystkie pytania.
Posłuchaj rozmowy z Jackiem Gajem (1)
Wichura, wiatr, silny deszcz, powódź czy inny żywioł - klimat jest coraz bardzie nieobliczalny. Co zależy od nas i jak być przygotowanym na ewentualne niebezpieczeństwo odcięcia od wody, prądu, internetu, jedzenia? Które z działań jest najważniejsze?
Posłuchaj rozmowy z Jackiem Gajem (2)
Podczas audycji otrzymaliśmy taki oto telefon od naszego słuchacza.
Telefon
Co na to odpowiedział nasz gość?
Posłuchaj rozmowy z Jackiem Gajem (3)
Tematem zajęli się Dawid Rajwa i Krzysztof Dobrowolski. Cały magazyn interwencyjny jest do posłuchania poniżej.

Zobacz także

2024-06-17, godz. 12:48 Ptakobójczy proceder na opolskim Śródmieściu [INTERWENCJA] Rok temu alarmowaliśmy o niepokojącym zjawisku – ptaki, które masowo rozbijały się o szyby budynków. Mimo upływu czasu, sytuacja nie uległa poprawie… » więcej 2024-06-07, godz. 13:36 Dlaczego psy i koty mogą podróżować autokarem, a szynszyle nie? [INTERWENCJA] Dlaczego psy i koty mogą podróżować autokarem, a szynszyle nie? To pytanie zadaje jedna z naszych słuchaczek, która chciała z gryzoniem przemieścić się… » więcej 2024-06-06, godz. 13:14 Namysłowski plac zabaw kością niezgody mieszkańców [INTERWENCJA] W samym sercu osiedla przy ulicy Reymonta w Namysłowie, wśród otaczających go bloków, powstał nowy plac zabaw. Owo miejsce stało się ulubionym punktem… » więcej 2024-06-05, godz. 14:32 Policja poszukuje sprawcy okrutnego postrzelenia kotki w Starych Siołkowicach [INTERWENCJA] Na początku maja w Starych Siołkowicach doszło do tragicznego zdarzenia – kotka opiekująca się piątką młodych kociaków nagle zniknęła. Jakiś czas… » więcej 2024-06-04, godz. 13:02 Dramatyczna sytuacja w Walcowni Rur "Andrzej" [INTERWENCJA] Hutnicy Walcowni Rur "Andrzej" w Zawadzkiem oraz związkowcy z NSZZ Solidarność Śląska Opolskiego walczą o miejsca pracy i swój byt. Dziś (4.06) odbywa… » więcej 2024-06-03, godz. 12:20 Brak udogodnień dla niepełnosprawnych w Skoroszycach: Jakie działania podejmuje urząd? [INTERWENCJA] Zgodnie z ustawą każdy obiekt użyteczności publicznej musi być przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Jednak nie wszystkie miejsca spełniają… » więcej 2024-05-29, godz. 16:30 50 lat małżeństwa, a na medal za to i tak trzeba się naczekać. Dlaczego tak jest? - pyta słuchacz [INTERWENCJA] Swym życiem dają innym małżeństwom piękny przykład - przykładni jubilaci, którzy za wieloletnie, trwałe małżeństwo wyróżniani są Medalami za Długoletnie… » więcej 2024-05-27, godz. 16:13 Opole: Przejścia dla pieszych na tej ulicy brakuje. Czy jest szansa, że się kiedyś pojawi? [INTERWENCJA] Wracamy do tematu, którym zajęliśmy się w minionym tygodniu, ale nie wszystko zostało w związku z problemem powiedziane. Problem dotyczy braku przejścia… » więcej 2024-05-24, godz. 14:42 Uciążliwy hałas na ulicy Fabrycznej. Mieszkańcy Lewina Brzeskiego skarżą się na instalację odstraszającą ptaki… Na problemy z hałasem skarżą się mieszkańcy ulicy Fabrycznej w Lewinie Brzeskim. Firma, która graniczy z ich posesjami, zamontowała instalację odstraszającą… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »