Radio Opole » Reporterski Obraz Dnia » W magazynie Reporterski Obraz Dnia

W magazynie Reporterski Obraz Dnia

2024-05-28, 16:30 Autor: Bogusław Kalisz

61. KFPP. Trwają przygotowania do święta polskiej piosenki

Próba orkiestry do 61. KFPP w Opolu [fot. Marcin Skomudek]
Próba orkiestry do 61. KFPP w Opolu [fot. Marcin Skomudek]
Opolski amfiteatr rozświetla tysiące lamp. 61. KFPP od 31 maja 2024 [fot. Marcin Skomudek]
Opolski amfiteatr rozświetla tysiące lamp. 61. KFPP od 31 maja 2024 [fot. Marcin Skomudek]
Próby, próby, próby i ostatnie prace kosmetyczne przy scenografii, oświetleniu i nagłośnieniu. Amfiteatr jest już praktycznie gotowy do 61. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, który rusza już w najbliższy piątek.
- Bez przepychu i blichtru, oświetlenie skupimy na artystach - mówi realizator światła. Scena rozrosła się mocno na boki, bo wymusza to budowa dachu amfiteatru, pojawiły się oczywiście obowiązkowe schody. Orkiestra pojawi się w dwóch miejscach.

Monika Matuszkiewicz-Biel rozmawia z Leszkiem Malinkiewiczem, odpowiedzialnym za budowę scenografii oraz dyrygentem Adamem Sztabą.
Rozmowa z Leszkiem Malinkiewiczem, odpowiedzialnym za budowę scenografii oraz dyrygentem Adamem Sztabą

Zobacz także

2024-06-18, godz. 16:30, ROD - artykuły 3. miejsce polskich pisarzy na ME w piłce nożnej w Berlinie Wiesław Janicki z Pietrowic Głubczyckich, wspólnie z kolegami z reprezentacji polskich pisarzy, zdobył brązowy medal mistrzostw Europy w piłce nożnej. Na czempionacie w Berlinie w decydującym meczu o trzecie miejsce biało-czerwoni… » więcej 2024-06-17, godz. 16:15, ROD - artykuły Karp nie tylko od święta. Czy udało się wykonać ten plan? Karp nie tylko od święta - takie zadanie postawiła przed sobą Grupa Rybacka Opolszczyzna w Niemodlinie. I ten cel stara się realizować. » więcej 2024-06-14, godz. 20:00, ROD - artykuły "Pacjent to nie tylko wyniki badań". Jak ważna jest interdyscyplinarność w leczeniu? Współpraca między lekarzami różnych specjalizacji ma być kluczem do efektywnego leczenia pacjenta. To wnioski płynące z konferencji naukowej przygotowanej przez opolskich studentów wydziału lekarskiego zrzeszonych w IFMSA - Poland… » więcej 2024-06-14, godz. 16:00, ROD - artykuły Opolskie kąpieliska prawie gotowe na nowy sezon Za tydzień uczniowie odbiorą świadectwa i rozpoczną długo wyczekiwane wakacje. Część z nich wyjedzie na obozy czy kolonie, ale lato w mieście nie musi być nudne. » więcej 2024-06-14, godz. 10:55, ROD - artykuły "Mistrzostwa Europy to nie są łatwe mecze". Co pokaże polska reprezentacja? Piłkarska reprezentacja Polski przebywa już w Hanowerze, gdzie przygotowuje się do niedzielnego meczu z Holandią. Od tego spotkania polscy piłkarze rozpoczynają rywalizację w Mistrzostwach Europy. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »