Radio Opole » Kraj i świat
2023-01-27, 13:30 Autor: PAP

Minister sportu Bortniczuk: przekazujemy na aukcję otwarty bilet na Igrzyska Europejskie

Ministerstwo Sportu i Turystyki wraz z zarządem spółki Igrzyska Europejskie zaangażują się w 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. "Przekazujemy na aukcję otwarty bilet na wszystkie imprezy związane z Igrzyskami Europejskimi" - poinformował minister sportu Kamil Bortniczuk.

31. finał WOŚP odbędzie się w niedzielę. Minister sportu oraz prezes zarządu spółki Igrzyska Europejskie 2023 Marcin Nowak w piątek przekazali bilet na aukcję.


"Dostrzegamy dobro, które dzieje się za sprawą tej akcji, mającej dwa wymiary - materialny i moim zdaniem zdecydowanie ważniejszy społeczny. To jest coś, co należy wspierać i szanować, więc jako Ministerstwo sportu i Turystyki oraz spółka Igrzyska Europejskie 2023 chcemy wesprzeć tę postawę. Wszyscy wolontariusze, którzy pracują przy Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, ale także ci pomagający przy innych akcjach charytatywnych tak jak np. Szlachetna Paczka, będą traktowani przez nas priorytetowo przy wyborze wolontariuszy na Igrzyska Europejskie" - poinformował Bortniczuk.


"Nasze wsparcie WOŚP będzie miało także wymiar materialny - przekazujemy na aukcję otwarty bilet na wszystkie imprezy związane z Igrzyskami Europejskimi" - dodał minister sportu.


Rolę wolontariuszy i wyjątkowość biletu przekazanego na aukcję podkreślał także Nowak.


"Wolontariusze to bardzo ważny aspekt naszej działalności. Wspólnie z panem ministrem Kamilem Bortniczukiem zdecydowaliśmy oddać na licytację podczas najbliższej 31. edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy otwarty bilet VIP, umożliwiający wejście do wszystkich stref, ale przede wszystkim uczestnictwa we wszystkich wydarzeniach, łącznie z ceremonią otwarcia i zamknięcia, które odbędą się na stadionie Wisły Kraków" - powiedział prezes.


Igrzyska Europejskie rozegrane zostaną w dniach 21 czerwca - 2 lipca.(PAP)


msl/ co/


Kraj i świat

2023-03-24, godz. 13:00 Ekstraklasa siatkarzy – Perry: nie jesteśmy głowami w play off Luke Perry zapewnia, że po awansie do kolejnej fazy ekstraklasy Trefl nie spocznie na laurach. „Ważne, żebyśmy nie byli jeszcze głowami w play off, bo mamy… » więcej 2023-03-24, godz. 13:00 Szef MON: Międzynarodowe Pokazy lotnicze Air Show w sierpniu Radomiu (krótka) Podczas Międzynarodowych Pokazów Lotniczych Air Show 2023, które odbędą się w ostatni weekend sierpnia w Radomiu zaprezentowane zostaną wszystkie typy samolotów… » więcej 2023-03-24, godz. 13:00 Szczecin/ Pierwsze robotyczne pobranie nerki w szpitalu na Pomorzanach Specjaliści z Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 2 PUM w Szczecinie po raz pierwszy pobrali nerkę do przeszczepu od żywego dawcy przy użyciu… » więcej 2023-03-24, godz. 12:50 Iwona Hartwich: zawieszamy protest w Sejmie, ale nie kończymy batalii o dobro najsłabszych Zawieszamy protest w Sejmie, ale nie kończymy batalii o dobro najsłabszych w naszym kraju. Nasz postulat podniesienia renty socjalnej nie został zrealizowany… » więcej 2023-03-24, godz. 12:50 PiS zarzuca Tuskowi i PO proniemiecką politykę Politycy PiS na piątkowej konferencji prasowej zarzucili liderowi PO Donaldowi Tuskowi oraz jego formacji proniemiecką politykę. Z jakiej paki Donald Tusk miałby… » więcej 2023-03-24, godz. 12:50 26 grafik z kolekcji Jacoba Kabruna wraca do zbiorów Muzeum Narodowego w Gdańsku (opis) 26 grafik z kolekcji gdańskiego kupca, kolekcjonera i bibliofila Jacoba Kabruna, które figurowały w bazie strat wojennych, wraca do zbiorów Muzeum Narodowego… » więcej 2023-03-24, godz. 12:50 Warszawa/ Od 8 kwietnia za zostawienie bagażu na stacji metra może grozić kara do 500 zł W Dzienniku Urzędowym Województwa Mazowieckiego została opublikowana uchwała o zmianach w przepisach porządkowych w stołecznej komunikacji miejskiej. Od… » więcej 2023-03-24, godz. 12:30 Z padaczką można dobrze żyć (MediaRoom) Pomoc chorym na padaczkę, podniesienie świadomości na temat tej choroby, walka ze stygmatyzacją i wykluczeniem osób z epilepsją - to zagadnienia, które… » więcej 2023-03-24, godz. 12:30 Mularczyk: problematyka reparacji wojennych musi być promowana na arenie międzynarodowej Problematyka reparacji wojennych dla Polski od Niemiec musi być promowana na arenie międzynarodowej; dlatego wysłaliśmy raport o reparacjach do Kongresu i… » więcej 2023-03-24, godz. 12:30 Müller: w piątek w imieniu KPRM do TK zostanie przesłana opinia ws. noweli ustawy o SN W piątek w imieniu Kancelarii Prezesa Rady Ministrów do Trybunały Konstytucyjnego zostanie przesłana opinia wskazująca, że nowelizacja ustawy o SN jest zgodna… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »