Radio Opole » Wiadomości z regionu
2024-06-22, 19:45 Autor: Monika Matuszkiewicz-Biel

"Załogi wyszły na jezioro i szukają skarbu". Gra żeglarska w Turawie [ZDJĘCIA]

Turawska gra żeglarska [fot. Jędrzej Łuczak]
Turawska gra żeglarska [fot. Jędrzej Łuczak]
Turawska gra żeglarska [fot. Monika Matuszkiewicz]
Turawska gra żeglarska [fot. Monika Matuszkiewicz]
Żeglarze, ale również motorowodniacy, wioślarze i wszyscy, którzy lubią szanty opanowali turawską "Rybaczówkę". A to za sprawą gry żeglarskiej, która była jedną z atrakcji "Biedronkowych Wianków", które dziś (22.06) odbywały się nad jeziorem dużym w Turawie. Głównym celem było znalezienie skarbu.
Po rywalizacji na zawodników czekało jeszcze sporo dodatkowych atrakcji. Wśród nich najważniejsze: wypuszczenie wianków i lampionów. Podczas wydarzenia cała "rodzina" żeglarska wspominała również kapitan Grażynę Wodiczko, czyli Biedronę, która w tym roku odpłynęła w swój ostatni rejs.

- Lepszej pogody na tę grę nie mogliśmy sobie wymarzyć. Jest ona iście żeglarska, bo wieje taka prawdziwa "5" w skali Beauforta, do tego jest słońce. Rywalizuje ze sobą 10 załóg - mówi kapitan Ryszard Sobieszczański, prezes Zarządu Opolskie Stowarzyszenie „Pieśni spod Żagli”.

- Załogi wyszły na jezioro i szukają skarbu hrabiego Hubertusa von Garniera, czyli byłego właściciela pałacu w Turawie. Jest kilka punktów, dokładnie 6, które muszą odnaleźć, mają mapę, specjalnie sporządzoną Jeziora Turawskiego na tę część i tam są naniesione pewne punkty, do których oni muszą dopłynąć. Jednak za nim dopłyną, to muszą rozwiązać zagadkę, którą dostają w każdym tym punkcie. Tutaj w Marinie LOK Turawa dostali pierwszą wskazówkę, gdzie mają płynąć i co muszą zrobić, żeby w ogóle dostać następną wskazówkę.

Zawodnicy, którzy przypłynęli do portu jako pierwsi, nie ukrywali, że rywalizacja była zacięta, a szukanie wskazówek do odnalezienia skarbu było naprawdę trudne.

- Trudno nam było znaleźć ostatnią wskazówkę, ale ogólnie daliśmy radę. My akurat byliśmy skuterem, a nie żaglówką, więc dla nas trochę ciężej, ponieważ były duże fale i nas zalewało, ale daliśmy radę. - To jest trochę taka gra dla starszych chłopców. Trzeba było mieć dostęp do sprzętu pływackiego, ale zdaje się, że wygraliśmy te zawody, mieliśmy doping w postaci łodzi motorowej, ale to chyba nikomu nie przeszkadza.

Radio Opole objęło to wydarzenie patronatem medialnym, a organizatorem było Opolskie Stowarzyszenie "Pieśni spod Żagli".
kapitan Ryszard Sobieszczański
Zawodnicy

Wiadomości z regionu

2024-07-15, godz. 19:45 Akademiki czekają, popularne są też kawalerki na wynajem. "Ceny od dwóch lat są bardzo podobne" Ceny za miejsce w akademiku w Opolu wahają się od ponad 500 do 1100 złotych miesięcznie. Wszystko zależy od tego, czy jest to pokój 1,2 lub 3-osobowy. Za… » więcej 2024-07-15, godz. 19:30 „Nasz rodowód to są rzeczy bardzo istotne”. Kresowianie domagają się ekshumacji pomordowanych w Puźnikach Mieszkańcy gminy Prudnik uczestniczyli w Ogólnopolskim Zjeździe Nowosiółczan i Puźniczan. Było to siódme spotkanie potomków Kresowian, których rodziców… » więcej 2024-07-15, godz. 17:01 Kot sprawcą kolizji. Przewożony bez zabezpieczenia zwierzak zdekoncentrował kierowcę Do tego zdarzenia doszło na trasie z Nysy do Przełęku. 20-letni kierowca osobówki zjechał z drogi i uderzył w latarnię. » więcej 2024-07-15, godz. 17:00 Wyremontowany "Lipsk" ma być gotowy w październiku 2025 roku [ZDJĘCIA] Budynek 'Lipsk' przy ul. Sosnkowskiego w Opolu nabiera kształtu i nowoczesnego wyglądu. Choć gotowa jest już elewacja, to do ostatecznego zakończenia prac… » więcej 2024-07-15, godz. 16:32 Kolizja dwóch samochodów na DK45. Dostawczy przewoził butle z gazem Do tego zdarzenia doszło wczesnym popołudniem w okolicy Bierdzan na drodze krajowej nr 45. » więcej 2024-07-15, godz. 16:30 Ruszył remont obwodnicy Opola. Jest zmiana organizacji ruchu Zgodnie z zapowiedzią dzisiaj (15.07) rozpoczęły się prace na obwodnicy północnej Opola. » więcej 2024-07-15, godz. 16:00 Kierowców czeka ruch wahadłowy na DK46 w sąsiedztwie autostrady Będzie ruch wahadłowy na drodze krajowej 46 w sąsiedztwie autostrady A4 i obwodnicy Niemodlina. » więcej 2024-07-15, godz. 15:30 Więziennicy świętowali na zamku w Brzegu. "Społeczeństwo coraz bardziej dostrzega, że to potrzebna służba" Awanse na wyższe stopnie, medale i podziękowania za dotychczasową pracę. W ten sposób strażnicy więzienni obchodzili dziś (15.07) swoje święto. Na Zamku… » więcej 2024-07-15, godz. 15:17 Sinice znów dają o sobie znać na zbiorniku w Ligocie Górnej obok Kluczborka. Zakaz kąpieli Znów nie można kąpać się w zbiorniku retencyjnym w Ligocie Górnej. » więcej 2024-07-15, godz. 14:45 Przyszli studenci najchętniej wybierają kierunek lekarski i informatykę na opolskich uczelniach Prawie dziewięć tysięcy osób chce studiować na Uniwersytecie Opolskim, a ponad trzy na Politechnice Opolskiej. Obie uczelnie zakończyły właśnie pierwszą… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »