Radio Opole » Patronaty - polecamy
2024-06-19, 16:45 Autor: Agnieszka Lubczańska

Gra żeglarska, koncert i wspomnienie kpt. Grażyny Wodiczko na "Biedronkowych Wiankach" w Turawie

Grażyna Wodiczko [fot. archiwum Opolskiego Stowarzyszenia Pieśni spod Żagli]
Grażyna Wodiczko [fot. archiwum Opolskiego Stowarzyszenia Pieśni spod Żagli]
Jezioro Turawskie - Ośrodek "Rybaczówka" [fot. Jarosław Madzia]
Jezioro Turawskie - Ośrodek "Rybaczówka" [fot. Jarosław Madzia]
Jezioro Turawskie - Ośrodek "Rybaczówka" [fot. Jarosław Madzia]
Jezioro Turawskie - Ośrodek "Rybaczówka" [fot. Jarosław Madzia]
Z okazji Nocy Świętojańskiej Opolskie Stowarzyszenie „Pieśni spod Żagli” zaprasza żeglarzy, motorowodniaków, wioślarzy, sympatyków szant oraz wszystkich zainteresowanych na Biedronkowe Wianki. Wydarzenie odbędzie się w najbliższą sobotę (22.06) na „Rybaczówce” w Turawie nad Jeziorem Dużym. Jedną z atrakcji będzie Turawska Gra Żeglarska skierowana do załóg wszelkiej maści jednostek pływających.
- W tym dniu wspominać będziemy kpt. Grażynę Wodiczko vel Biedronę, która w tym roku odpłynęła w swój ostatni rejs – mówi kpt. Ryszard Sobieszczański, prezes Zarządu Opolskie Stowarzyszenie „Pieśni spod Żagli”.

Celem Turawskiej Gry Żeglarska będzie odnalezienie skarbu ukrytego w szuwarach Jeziora Dużego. Gra rozpocznie się o godz. 15:00 na „Rybaczówce”. Będą czekać miejsca do cumowania łodzi w porcie oraz przy plaży. Tam też uczestnicy otrzymają wskazówki do rozwiązania pierwszego zadania. Gra zakończy się około godz. 17:00 - 17:30. Po grze załogi będą mogły odpocząć i zebrać siły do wieczornych pląsów, tańców i śpiewów.

Zgłaszanie załóg trwa jeszcze tylko do piątku (21.06), do godz. 15:00 pod adresem e-mail: stowarzyszenie@piesnispodzagli.pl

O godz. 19:00 Noc Świętojańską rozpocznie koncert szant i folku morskiego w wykonaniu zespołu Flash Creep. Podczas koncertu nastąpi podział skarbu, wyłonienie najpiękniejszej rusałki i najstraszniejszego demona jeziora. Dokonany zostanie też wybór najpiękniejszych wianków. O 22:00 flota jednostek wypłynie przed port, by dochować tradycji i puścić wianki i lampiony. Ma być ognisko i śpiewy do białego rana.

Organizatorzy zachęcają do przybycia w strojach jasnych z uplecionymi wiankami, pochodniami, lampionami i przede wszystkim w dobrym nastroju do tańców i śpiewów. Samochód będzie można zaparkować wzdłuż grobli i na parkingu przed groblą. Na miejscu otwarta będzie „tawerna pod chmurką”, gdzie serwowane będą jadła i napitki.

Zapraszają Opolskie Stowarzyszenie Pieśni spod Żagli, Marina Lok Turawa, Stowarzyszenie Marina Ventura, Jacht Klub LOK, Jacht Klub Opolski, 41. Harcerska Drużyna Żeglarska, Opolski WOPR oraz Restauracja Rybna w Turawie. Radio Opole jest patronem medialnym wydarzenia.
Plakat Biedronkowych Wianków

Patronaty - polecamy

2024-07-22, godz. 15:07 Piłka w strażackim stylu, czyli wasserball w Przechodzie już w weekend Zadanie proste nie jest, jakby mogło się wydawać, ale cel jeden - strumieniem wody ze strażackiego węża wbić jak najwięcej bramek. Mowa o wasserballu -… » więcej 2024-07-22, godz. 13:05 Zbliża się XVII Zlot Motocyklowy w Prudniku. Radio Opole będzie na miejscu! „Wszystko dopięte na ostatni guzik!” - zapewniają organizatorzy zlotu motocyklowego, który już po raz 17. odbędzie się w Prudniku. Trzydniowa impreza… » więcej 2024-07-19, godz. 09:05 Lang Team wspiera Fundację im. Ryszarda Szurkowskiego Lang Team wspiera Fundację im. Ryszarda Szurkowskiego - jednego z najwybitniejszych polskich kolarzy, która nie tylko dba o pamięć po sportowcu, ale i tworzy… » więcej 2024-07-18, godz. 14:15 Kto wystąpi na Tarnograniu? Znamy program! Festiwal już 27 lipca w Tarnowcu DonGURALesko i Sidnej Polak będą w tym roku gwiazdami Festiwalu Zespołów Muzyki Alternatywnej „Tarnogranie”. Swoje koncerty zagrają także Depech Mode… » więcej 2024-07-18, godz. 10:43 III Memoriał Grzegorza Lachowicza Przyjaciele z boiska zmarłego w marcu 2021 roku prezesa futsalowego klubu z Komprachcic Grzegorza Lachowicza po raz trzeci spotkają się, by wziąć udział… » więcej 2024-07-17, godz. 10:06 Wakacyjny Koncert Gwiazd Skolim, Defis, Miły Pan, After Party, Camasutra, Topky, Mejk, Oskaro i Wonders - to ekipa, która już 27 lipca wystąpi w Amfiteatrze NCPP w Opolu w ramach Wakacyjnego… » więcej 2024-07-16, godz. 15:54 „Zanurz ręce w historii” na warsztatach archeologicznych Wakacyjne warsztaty archeologiczne „Zanurz ręce w historii” - to propozycja Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych. Uczestnicy mają okazję przekonać się… » więcej 2024-07-16, godz. 09:51 Jubileuszowy Master Truck Show Już po raz 20. lotnisko Aeroklubu Opolskiego w Polskiej Nowej Wsi koło Opola stanie się miejscem, gdzie zjadą najpiękniej tuningowane ciężarówki i inne… » więcej 2024-07-15, godz. 12:30 Spotkanie z Danutą Hasiak w Opolu „Zacznij żyć własnym życiem” pod takim tytułem w środę 24 lipca w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu odbędzie się spotkanie z Danutą Hasiak… » więcej 2024-07-15, godz. 10:07 Festiwal "Kropka" w Głuchołazach Cztery koncerty muzyki poetyckiej, turystycznej, studenckiej w wykonaniu zarówno gwiazd, jak i adeptów do Krainy Łagodności w perełce Gór Opawskich - to… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »