Radio Opole » Gospodarka
2021-11-05, 13:45 Autor: Grzegorz Frankowski

Powiat głubczycki planuje budowę ścieżek rowerowych w ramach projektu "Opolskie na rowery"

Ścieżki rowerowe - [fot: rowerowo.pl]
Ścieżki rowerowe - [fot: rowerowo.pl]
Samorządowcy z powiatu głubczyckiego omawiali dziś (05.11) kwestie związane z planami powstania ścieżek rowerowych w ramach projektu "Opolskie na rowery". Starostwo Powiatowe w Głubczycach w ramach tego zadania zamierza wybudować ponad 30 kilometrów połączeń rowerowych.
- Inwestycja w znacznym stopniu ma zostać zrealizowana z pieniędzy unijnych z nowej perspektywy finansowej – mówi Piotr Soczyński, starosta głubczycki

- Mam nadzieję, że wystarczy tych środków na to, aby zaspokoić te potrzeby, które dzisiaj zgłaszają nam mieszkańcy. Chcemy, żeby powstała taka sieć połączeń rowerowych, która będzie również kompatybilna ze ścieżkami rowerowymi całego województwa opolskiego, aby można było dłuższe szlaki rowerowe zaliczyć na rowerze. Żeby można było Opolszczyznę zwiedzić na rowerze.

Wspólna oferta wszystkich gmin z powiatu głubczyckiego, dysponującymi gruntami i drogami, które można dostosować do ruchu rowerowego zostanie przedstawiona na kolejnym spotkaniu roboczym z przedstawicielami Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego, który będzie realizował to zadanie.
Piotr Soczyński

Gospodarka

2022-11-25, godz. 20:30 "Projekt otworzył oczy wielu uczniom". Pilotaż realizowany przez PUP w Oleśnie Pomoc absolwentom szkół ponadpodstawowych w stawianiu pierwszych kroków na rynku pracy. Taki był główny cel pilotażowego projektu 'Nowe spojrzenie - nowe… » więcej 2022-11-25, godz. 17:00 O szkolnictwie zawodowym w Kluczborku, czyli realizacja projektów dotowanych przez UE 300 uczniów powiatu kluczborskiego skorzystało ze staży zawodowych w ramach projektu 'Opolskie Szkolnictwo Zawodowe dla Rynku Pracy'. W Kluczborku podsumowano… » więcej 2022-11-25, godz. 11:54 Bursztynowe lody - takie specjały już niedługo będą dostępne w Baborowie Bursztynowe lody już niebawem będzie można degustować w Baborowie. W ramach realizowanego przez gminę projektu 'szlaku bursztynowego' w parku miejskim, nawiązującego… » więcej 2022-11-25, godz. 10:07 Korfantów z umową na tańszy węgiel. Dystrybucja prawdopodobnie w przyszłym tygodniu Polska Grupa Górnicza dostarczy węgiel mieszkańcom gminy Korfantów. Zainteresowanie surowcem w tej gminie jest bardzo duże. Do dziś (25.11) mieszkańcy zgłosili… » więcej 2022-11-25, godz. 09:00 "Trzy Rubiny – Trzy Gminy". Finał Gali Aktywności w Kietrzu Kilkadziesiąt zgłoszeń napłynęło do pierwszej edycji konkursu 'Trzy Rubiny - Trzy Gminy' na najaktywniejsze osoby oraz przedsiębiorców z Baborowa, Branic… » więcej 2022-11-25, godz. 08:00 W Namysłowie czekają na tani opał. Składy nie mają jeszcze umów ze spółkami węglowymi W Namysłowie nie ma zbyt dużego zainteresowania zakupem węgla na preferencyjnych warunkach. Tamtejsze składy nie posiadają jeszcze opału, który trafi do… » więcej 2022-11-24, godz. 18:02 Połączenie sportu i biznesu. I Opolski Wieczór Przedsiębiorczości Zarządzanie kryzysowe, wsparcie dla biznesu i bezpieczeństwo energetyczne. To trzy panele tematyczne pierwszej edycji Opolskiego Wieczoru Przedsiębiorczości… » więcej 2022-11-24, godz. 18:00 W gminie Kietrz będzie można kupić węgiel po preferencyjnych cenach Gmina Kietrz rozpoczęła przyjmowanie wniosków na zakup węgla po preferencyjnych cenach dla gospodarstw domowych. Wnioski mogą składać wyłącznie osoby… » więcej 2022-11-24, godz. 16:30 ZUS informuje. Pieniądze z OFE podlegają dziedziczeniu Pieniądze z OFE, również te które znajdują się na kontach w ZUS-ie, podlegają dziedziczeniu. Wypłata nie jest przekazywana z urzędu i jest możliwa jedynie… » więcej 2022-11-24, godz. 13:15 Rośnie bezrobocie w powiecie namysłowskim W powiecie namysłowskim rośnie bezrobocie. Na koniec września bez pracy pozostawało tam 9,3 procent mieszkańców. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »