Radio Opole » Gospodarka
2021-06-06, 12:00 Autor: Mariusz Chałupnik

To ma być inwestycja także w przyszłość. Ozimek czeka na rozstrzygnięcie przetargu na budowę dróg, które poprowadzą do Krasiejowa

UGiM Ozimek [fot. Witold Wośtak]
UGiM Ozimek [fot. Witold Wośtak]
Zyskają mieszkańcy, a w przyszłości ma zyskać również gmina. W połowie czerwca Ozimek rozstrzygnie przetarg na budowę ulic w obrębie osiedla domów jednorodzinnych. Łącznie ma powstać 950 metrów dróg. Nowa infrastruktura ma znacząco wpłynąć na możliwości poruszania się wokół osiedla, jak i dojazdu do Krasiejowa.
- Chodzi o odcinek od ulicy Leśnej w Ozimku, a tak zwanym Zamościem w Krasiejowie - mówi zastępca burmistrza Ozimka Andrzej Brzezina. - To będzie sieć, dzięki której będzie można sprawnie przedostać się do Krasiejowa. Tam mamy stadninę koni czy też JuraPark.

Jak dodaje Andrzej Brzezina dzięki tej inwestycji w przyszłości mają się zwiększyć możliwości rozwoju gminy.

- Otwieramy sobie przestrzeń w planie zagospodarowania przestrzennego do zabudowy wielorodzinnej - mówi Brzezina. - W Krasiejowie Zamościu posiadamy jeszcze jedną taką przestrzeń, gdzie będzie można wybudować domy wielorodzinne. Mam nadzieję, że w przyszłości powstanie zwarta zabudowa od Krasiejowa do Ozimka i będzie ona przy bardzo dobrych drogach z kostki brukowej.

Na tę inwestycję Ozimek otrzymał ponad 1,5 miliona złotych z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Całość prac, które potrwają do końca roku, będzie kosztowała 2 miliony 300 tysięcy złotych.
Andrzej Brzezina
Andrzej Brzezina

Gospodarka

2021-07-31, godz. 18:00 Rolniku! Bądź eko i oddaj folie do recyklingu Gmina Reńska Wieś namawia rolników do myślenia o aspektach ekologicznych prowadzonych przez nich działalności i zbieraniu, a następnie oddaniu do recyklingu… » więcej 2021-07-31, godz. 17:45 PAP: CBA sprawdza gospodarkę nieruchomościami w gminie Nysa Jak przekazała redakcja PAP, funkcjonariusze wrocławskiego oddziału Centralnego Biura Antykorupcyjnego rozpoczęli kontrolę w gminie Nysa oraz podlegającej… » więcej 2021-07-31, godz. 14:35 Nie ma pieniędzy na remont dróg, to budują chodniki, bo taniej W kasie powiatowej pusto, starostwo nie ma pieniędzy na remonty dróg, poza łataniem dziur powstałych w czasie zimy, więc skupia się na tańszych inwestycjach… » więcej 2021-07-31, godz. 11:27 KRUS zachęca do uczestnictwa w konkursie filmowym "Moja wizja zero - Rolnik liderem bezpieczeństwa" Młodzież z całej Polski może wziąć udział w konkursie organizowanym przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego pod hasłem 'Moja wizja zero - Rolnik… » więcej 2021-07-31, godz. 08:15 Większość pieniędzy na modernizację prószkowskiej oczyszczalni już jest. Pochodzą z trzech źródeł Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Prószkowie ma zabezpieczoną większą część pieniędzy na modernizację oczyszczalni ścieków. Fundusze pochodzą… » więcej 2021-07-30, godz. 14:15 Jest boom na bon turystyczny. Rośnie liczba podmiotów, w których można nim regulować należności za letni wypocz… Duże zainteresowanie bonem turystycznym. Na Opolszczyźnie liczba bonów całkowicie wykorzystanych przekroczyła właśnie 20 tysięcy, a w całej Polsce ponad… » więcej 2021-07-30, godz. 11:30 Pracownicy opolskiej KAS odzyskali ponad 34 miliony podatku od firm z branży transportowo-logistycznej 34 miliony złotych podatku odzyskali pracownicy opolskiej Krajowej Administracji Skarbowej od firm z branży transportowo-logistycznej. Wcześniej podmioty należące… » więcej 2021-07-29, godz. 15:51 Producent foteli samochodowych postawi fabrykę w strefie ekonomicznej gminy Ujazd Kolejny inwestor zdecydował się ulokować w strefie ekonomicznej gminy Ujazd. Tym razem to niemiecka firma Isringhausen, producent z branży automotive. Przedsiębiorstwo… » więcej 2021-07-29, godz. 13:00 W ciągu najbliższych trzech lat w centrum Kietrza ma powstać trzydzieści mieszkań Kietrz wspólnie z dziewięcioma gminami z województwa opolskiego przystąpił do programu Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej. Celem projektu jest budowa mieszkań… » więcej 2021-07-29, godz. 07:45 Potrawy regionalne będą promowane na różne sposoby. Rozstrzygnięto konkurs dla organizacji, które się tym zajmą Warsztaty kulinarne, stoiska z regionalnymi przysmakami i książki z przepisami - to tylko niektóre z inicjatyw, które będą promować potrawy z Opolszczyzny… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »