Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-06-04, 09:30 Autor: Daniel Klimczak

Jeszcze w tym roku mieszkańcy Paczkowa będą mogli korzystać z przebudowanej ulicy Górniczej. "To długo wyczekiwana inwestycja"

Ulica Górnicza w Paczkowie [fot. UM Paczków]
Ulica Górnicza w Paczkowie [fot. UM Paczków]
Budowa drogi - zdjęcie ilustracyjne [fot. Daniel Klimczak]
Budowa drogi - zdjęcie ilustracyjne [fot. Daniel Klimczak]
Do końca października potrwają prace związane z przebudową ulicy Górniczej w Paczkowie. Odcinek o długości około 650 metrów doczeka się nie tylko nowej nawierzchni, ale i nowej instalacji odprowadzającej wodę.
Żeby remont miał sens konieczna jest wymiana warstw znajdujących się pod asfaltem. Dziś podbudowa nie zapewnia wystarczającej nośności, przez co nawierzchnia narażona jest na szybsze zniszczenie. Burmistrz Paczkowa Artur Rolka wskazuje jednak, że zakres realizowanych prac pozwoli na usunięcie także innych problemów, które występują w tej części miasta.

- Ta droga nie trzyma parametrów, jeżeli chodzi o szerokość. Po drugie, kanalizacja sanitarna przejęła również funkcję kanalizacji tak zwanej ogólnospławnej, czyli do niej dostają się wody opadowe, tak nie powinno być. To powoduje również bardzo mocną degradację tej jezdni, więc my wymienimy wodociągi, po drugie, zainwestujemy w budowę kanalizacji deszczowej odwadniającej drogę - zapowiada.

Po zakończeniu prac nie powinno już dochodzić do problemów przy wymijaniu pojazdów. Ucieszyć powinni się także piesi, którzy będą mogli korzystać z bezpiecznej dla siebie przestrzeni, wydzielonej w obrębie jezdni.

Dodajmy, że koszt remontu wyniesie niemal milion 800 tysięcy złotych. Większość, bo prawie milion złotych pochodzić będzie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.
Artur Rolka

Wiadomości z regionu

2021-09-19, godz. 21:00 Raport dnia: 14 nowych infekcji w regionie. W Polsce potwierdzono 540 zakażeń koronawirusem [INFOGRAFIKA] 14 nowych zakażeń koronawirusem potwierdzono dziś (19.09) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 540 infekcjach… » więcej 2021-09-19, godz. 20:10 Rolnicy z diecezji opolskiej dziękowali za plony na Górze św. Anny. "To był dobry rok" Rolnicy z diecezji opolskiej spotkali się dziś (19.09) na Górze św. Anny, by podziękować za tegoroczne plony. Do Groty Lurdzkiej przybyło kilkadziesiąt… » więcej 2021-09-19, godz. 18:59 Jarmark Franciszkański przyciągnął miłośników miodów, wędlin i smakołyków. "Smalec klasztorny i krówki w tym… Producenci przypraw, swojskich kiełbas, naturalnych kosmetyków czy miodów zjechali do Opola na Jarmark Franciszkański. Wydarzenie wróciło do centrum Opola… » więcej 2021-09-19, godz. 17:10 Peleton rowerzystów przejechał ulicami Opola. Za nami II Opolski Rajd Rowerowy i rodzinny piknik w Parku 800-lecia. "Na… Peleton rowerzystów przejechał ulicami Opola. Za nami II Opolski Rajd Rowerowy, który startował przy moście pieszo-rowerowym im. Joachima Halupczoka. Na miłośników… » więcej 2021-09-19, godz. 15:54 Błogosławiony kardynał Stefan Wyszyński honorowym patronem Prudnika. "Jest to patron ku pojednaniu narodowemu" Błogosławiony kardynał Stefan Wyszyński honorowym patronem Prudnika i całej gminy. Tytuł oficjalnie nadano podczas uroczystej mszy w sanktuarium w Prudniku… » więcej 2021-09-19, godz. 15:30 Trwa VIII memoriał Stanisława Szozdy w Prudniku. Wydarzenie poprzedziło odsłonięcie pomnika wielkiego kolarza [ZD… 230 zawodników z całego kraju bierze udział w VIII memoriale Stanisława Szozdy w Prudniku, przy okazji którego rozgrywany jest Finał Mistrzostw Polski w… » więcej 2021-09-19, godz. 15:15 Figurki żołnierzyków przedstawiające polską historię. Na wystawę zaprasza Muzeum w Praszce Około 1500 figurek żołnierzyków i modeli pojazdów wojskowych prezentuje obecnie Muzeum w Praszce. » więcej 2021-09-19, godz. 12:47 Poszukiwane miejsce dla centrum wolontariatu. W grę wchodzi kilka lokalizacji Uruchomienie centrum wolontariatu na Opolszczyźnie to jeden z celów marszałka regionu na najbliższy rok. » więcej 2021-09-19, godz. 11:32 Raport MZ: ponad pół tysiąca nowych zakażeń koronawirusem w kraju. 14 przypadków odnotowano w regionie [INFOGRAF… 540 nowych zakażeń koronawirusem odnotowano minionej doby w Polsce, w tym 14 na Opolszczyźnie. Nie ma ofiar śmiertelnych COVID-19, natomiast z powodu współistnienia… » więcej 2021-09-19, godz. 11:15 Ruszają konsultacje ws. zrównoważonej mobilności w Aglomeracji Opolskiej 'Zdecydujmy razem, jak przemieszczać się w Aglomeracji Opolskiej'. To hasło konsultacji dotyczących zrównoważonej mobilności, które ruszają w poniedziałek… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »