Radio Opole » Gospodarka
2021-06-05, 16:30 Autor: Witold Wośtak

Impas przy dwóch inwestycjach w Dobrodzieniu. Nie udaje się wybrać wykonawcy, bo oferty są zbyt drogie

Rynek w Dobrodzieniu [fot. www.facebook.com/Urząd Miejski w Dobrodzieniu]
Rynek w Dobrodzieniu [fot. www.facebook.com/Urząd Miejski w Dobrodzieniu]
Trudności z rozstrzyganiem przetargów inwestycyjnych ma ostatnio Urząd Miejski w Dobrodzieniu. Chodzi o budowę remizy dla strażaków ochotników z Pluder i klub seniora w Myślinie.
Magistrat pozyskał milion złotych z Funduszu Inwestycji Lokalnych, ale obie oferty znacznie przekroczyły możliwości finansowe gminy. Burmistrz Andrzej Jasiński zapowiada unieważnienie przetargu i ogłoszenie nowego postępowania.

- Najczęściej to są projekty jednoroczne z założeniem zakończenia prac w tym samym roku. W podobnej sytuacji niestety otrzymujemy oferty przewyższające nasze możliwości. Mamy nadzieję na wyklarowanie się sytuacji w ciągu najbliższych miesięcy. Jeśli damy trochę więcej czasu, być może uda się rozstrzygnąć te przetargi pozytywnie.

Szacunkowy koszt klubu seniora w Myślinie to pół miliona złotych, ale magistrat otrzymał również 200 tysięcy dofinansowania. - W Pludrach wydłużymy czas realizacji do końca przyszłego roku - dodaje Andrzej Jasiński.

- Firmy będą mogły poukładać sobie pracę. Zazwyczaj zima i początek wiosny to martwy okres. W Myślinie chodzi o prace wewnątrz budynku. W Pludrach powstanie konstrukcja, a później przyjdzie czas na wykończenie wewnątrz. Tę część można robić zimą, więc mam nadzieję, że to też wpłynie na cenę.

Zdaniem burmistrza, wpływ na mniejszą liczbę ofert może mieć całkowicie elektroniczny tryb przetargów, bo część mniejszych firm być może jeszcze nie przestawiła się na takie działanie.
Andrzej Jasiński 1
Andrzej Jasiński 2

Gospodarka

2021-07-29, godz. 15:51 Producent foteli samochodowych postawi fabrykę w strefie ekonomicznej gminy Ujazd Kolejny inwestor zdecydował się ulokować w strefie ekonomicznej gminy Ujazd. Tym razem to niemiecka firma Isringhausen, producent z branży automotive. Przedsiębiorstwo… » więcej 2021-07-29, godz. 13:00 W ciągu najbliższych trzech lat w centrum Kietrza ma powstać trzydzieści mieszkań Kietrz wspólnie z dziewięcioma gminami z województwa opolskiego przystąpił do programu Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej. Celem projektu jest budowa mieszkań… » więcej 2021-07-29, godz. 07:45 Potrawy regionalne będą promowane na różne sposoby. Rozstrzygnięto konkurs dla organizacji, które się tym zajmą Warsztaty kulinarne, stoiska z regionalnymi przysmakami i książki z przepisami - to tylko niektóre z inicjatyw, które będą promować potrawy z Opolszczyzny… » więcej 2021-07-28, godz. 15:15 Nieczynny od lat dworzec zyska nowe życie - będzie przystankiem dla rowerzystów i świetlicą wiejską Przez Sukowice w gminie Cisek od dawna nie przebiega linia kolejowa, więc i dworzec nie spełnia swojej roli. Budynek ma przejść gruntowną przebudowę i za… » więcej 2021-07-28, godz. 13:45 Mimo pandemii, pracodawcy nadal szukają załogi. Duża liczba ofert dla cudzoziemców 600 ofert pracy sezonowej trafiło do opolskich pośredniaków. To tyle samo, co przed pandemią koronawirusa. Konkurencję dla młodzieży stanowią obcokrajowcy… » więcej 2021-07-28, godz. 12:36 Jedne remonty się zaczynają, drugie niebawem się zakończą. W Głubczycach realizowane są kolejne inwestycje drog… Dobiegają końca kolejne postępowania przetargowe na przeprowadzenie remontów dróg w Głubczycach. Do końca tygodnia powinien być znany wykonawca remontu… » więcej 2021-07-27, godz. 14:15 Od środy będzie można zabiegać o dofinansowanie pobytu dziecka w żłobku. WUP w Opolu rozpocznie przyjmowanie wni… Rodzice i opiekunowie prawni dzieci do lat 3, którzy chcą podjąć pracę, mogą otrzymać dofinansowanie do żłobka. Taką pomoc oferuje Wojewódzki Urząd… » więcej 2021-07-27, godz. 13:45 Jedne remonty się skończą, kolejne prace zaczną. Drogowe inwestycje powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego Trwa sezon na remonty drogowe. Związane z tym utrudnienia są utrapieniem kierowców, ale są nieodzowne. Obecnie na drogach powiatowych w Kędzierzynie-Koźlu… » więcej 2021-07-27, godz. 10:15 Z małym opóźnieniem rozpoczęły się żniwa w Kombinacie Rolnym w Kietrzu. Powodem była niesprzyjająca aura Na polach Kombinatu Rolnego w Kietrzu na dobre ruszyły żniwa. Chłodny i wilgotny przełom maja oraz czerwca spowodował, że prace w największym gospodarstwie… » więcej 2021-07-26, godz. 20:00 Nowy inwestor w strefie w Rogowie Opolskim Duży inwestor zdecydował się kupić działkę i planuje wybudować zakład w Rogowie Opolskim na terenach strefy ekonomicznej gminy Krapkowice. Przygotowania… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »