Radio Opole » Kultura i rozrywka
2021-06-21, 16:45 Autor: Witold Wośtak

Dni Dobrodzienia potrwają do końca wakacji. Było zbyt mało czasu na zorganizowanie trzydniowego święta miasta

Rynek w Dobrodzieniu [fot. www.facebook.com/Urząd Miejski w Dobrodzieniu]
Rynek w Dobrodzieniu [fot. www.facebook.com/Urząd Miejski w Dobrodzieniu]
Nie trzy dni a trzy miesiące potrwają tegoroczne Dni Dobrodzienia.
Choć obostrzenia związane z pandemią koronawirusa są coraz mniejsze, długo nie były znane zasady i możliwości organizacji podobnych imprez. Czasu było więc zbyt mało.

Pierwszy akcent obchodów święta miasta już trwa. - 14 czerwca uruchomiliśmy strefę kibica na EURO 2020 - mówi burmistrz Andrzej Jasiński.

- Zobaczymy, jak to będzie wyglądać w najbliższej przyszłości. Oczywiście planujemy półfinały i finał. Jeśli strefa będzie cieszyć się popularnością, za chwilę mamy drugą imprezę, czyli olimpiadę w Tokio. Co prawda godziny rozgrywania zawodów będą inne, ale mamy nadzieję, że nasi sportowcy, na przykład siatkarze, powalczą o medal. Być może nadal będziemy robić transmisje.

Po rozpoczęciu wakacji od poniedziałku do piątku na dzieci będą czekać imprezy organizowane na rynku. - Na niedziele planujemy różne koncerty - dodaje Andrzej Jasiński.

- Będziemy kontynuować koncerty orkiestr dętych, ale chcemy to poszerzyć o inne wydarzenia. Mam na myśli między innymi big-bandy, które mogłyby zagrać nieco mocniej. Z kolei pod koniec sierpnia być może uda się jednak zaprosić bardziej znanego artystę.

A planie jest również święto kolorów, które odbędzie się mniej więcej 18 lipca. Przedsięwzięcia związane z Dniami Dobrodzienia potrwają do końca sierpnia.
Andrzej Jasiński 1
Andrzej Jasiński 2

Kultura i rozrywka

2021-07-27, godz. 06:54 Pałac Rozkochów: odbudowa zabytku idzie w parze z budowaniem życia kulturalnego [ZDJĘCIA] Połączenie próby otwartej i mniej formalnego recitalu czyli 'Recital kameralny na roboczo' zaproponowali w miniony weekend (25.07) w Rozkochowie artyści pochodzący… » więcej 2021-07-26, godz. 13:28 Przed nami nocne, wiolonczelowe granie - "Late Night Bach" już dziś (26.07) w Nysie Wiolonczelowa muzyka Johanna Sebastiana Bacha zabrzmi dziś (26.07) wieczorową porą w barokowych wnętrzach Kościoła pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła… » więcej 2021-07-25, godz. 12:57 MAW w Nysie: publiczność zachwycona jazzowym występem w Bastionie św. Jadwigi [ZDJĘCIA] Sporym zainteresowaniem i pozytywnym odbiorem cieszył się sobotni (24.07) koncert jazzowy 8. Międzynarodowej Akademii Wiolonczelowej (MAW). Tym razem jednak… » więcej 2021-07-24, godz. 15:25 Pałac Rozkochów stanie się miejscem niecodziennego recitalu 'Recital kameralny na roboczo' na terenie Pałacu Rozkochów, niedaleko Głogówka, proponują na niedzielne (25.07) popołudnie artyści związani z Opolszczyzną… » więcej 2021-07-23, godz. 18:00 Międzynarodowa Akademia Wiolonczelowa: przed nami wiolonczela na jazzowo Klasycznie, tanecznie, kontemplacyjnie czy jazzowo - w takich odsłonach można odkrywać muzykę wiolonczelową lub z udziałem wiolonczeli w ramach festiwalowej… » więcej 2021-07-23, godz. 11:29 Nysa: przed nami koncert pamięci Janusza Toczka 'Budzimy się w słowach' - to tytuł koncertu, który odbędzie dziś (23.07) wieczorem w Nysie. » więcej 2021-07-22, godz. 20:00 Współpraca pełną parą! GSW i UO podpisały umowę Uniwersytet Opolski i Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu podpisały umowę o współpracy. Obie instytucje realizują wspólne inicjatywy od ponad dwóch dekad… » więcej 2021-07-22, godz. 17:30 Biegun Ciepła - nowy projekt artystyczny GSW W Prószkowie trwają przygotowania do nowego projektu artystycznego zatytułowanego 'Biegun ciepła'. Podczas Polsko-Niemieckiego Festiwalu Sztuki odbędą się… » więcej 2021-07-22, godz. 15:00 "Lee Schubienik" w OPO. Spotkanie autorskie z Aleksandrą Konefał O książce 'Lee Schubienik' opowiedziała w klubokawiarni OPO w Opolu Aleksandra Konefał. To debiut na rynku wydawniczym opolskiej autorki, która podczas spotkania… » więcej 2021-07-22, godz. 13:00 Dzieła Chopina na 8 rąk i 4 smyczki zabrzmiały na inauguracji Międzynarodowej Akademii Wiolonczelowej w Nysie [ZDJ… Dzieła Fryderyka Chopina w opracowaniach Piotra Mossa, Sabiny Meck i Leszka Kołodziejskiego na cztery wiolonczele zabrzmiały premierowo podczas koncertu otwierającego… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »