Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-06-08, 20:30 Autor: Daniel Klimczak

Namysłów wraca do organizacji imprez. Tegoroczne dni miasta odbędą się jednak później niż zwykle

Tegoroczne Dni Dziecka w Namysłowie [fot. Namysłowski Ośrodek Kultury]
Tegoroczne Dni Dziecka w Namysłowie [fot. Namysłowski Ośrodek Kultury]
Namysłowski Ośrodek Kultury [fot. Daniel Klimczak]
Namysłowski Ośrodek Kultury [fot. Daniel Klimczak]
Namysłów wraca do organizacji imprez plenerowych. W tym roku miasto przeznaczy na ten cel 250 tysięcy złotych.
Pieniądze trafią do miejscowego domu kultury dzięki decyzji radnych, którzy na ostatniej sesji dokonali zmian w gminnym budżecie. Wcześniej wydatki zostały znacząco zmniejszone w związku z pandemicznymi ograniczeniami, teraz jednak instytucja coraz śmielej planuje atrakcje dla mieszkańców. Ostatnio w mieście zorganizowano między innymi zabawę z okazji dnia dziecka czy jarmark produktów lokalnych. Jak mówi burmistrz Bartłomiej Stawiarski, zainteresowanie tego typu wydarzeniami pokazuje, że mieszkańcy oczekują, że życie kulturalne w gminie będzie wracało do normy.

- Dni Namysłowa w czerwcu nie zrobimy, ale chcemy zorganizować je w sierpniu, połączone z dożynkami. Chcemy też robić różne festyny, czyli takie imprezy, które będą odpowiadały mieszkańcom. Widzimy po tych imprezach, które już teraz robimy, że cokolwiek się nie dzieje, to cieszy się to bardzo dużym zainteresowaniem. Widać, że mieszkańcy są tego spragnieni, nie chcą już siedzieć w domach - dodaje.

Obecnie trwają ustalenia dotyczące repertuaru sierpniowej imprezy. Magistrat planuje udział zarówno lokalnych, jak i znanych artystów. Zakontraktowanie występów gwiazd będzie jednak trudniejsze niż w poprzednich latach, gdyż koncerty te rezerwuje się co najmniej z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem.
Bartłomiej Stawiarski

Wiadomości z regionu

2021-07-28, godz. 21:30 Raport dnia: blisko 140 nowych zakażeń w kraju, w tym jedno w regionie. Szczepienia przeciw COVID-19 także w dziesięciu… Jeden przypadek zakażenia koronawirusem potwierdzono dziś (28.07) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 138 infekcjach… » więcej 2021-07-28, godz. 20:00 Prudnik: rzeźba w brązie upamiętni sławnego mistrza kolarstwa Stanisława Szozdę Stanisław Szozda będzie upamiętniony w Prudniku. Jego postać naturalnej wielkości, odlana z brązu, stanie obok hali sportowej I LO. Jest on jednym z najwybitniejszych… » więcej 2021-07-28, godz. 19:00 Sąd Apelacyjny nie przedłużył aresztu tymczasowego jednemu z trzech mężczyzn podejrzanych o podwójne zabójstwo… Sąd Apelacyjny nie przedłużył aresztu tymczasowego jednemu z trójki mężczyzn podejrzanych o podwójne zabójstwo przy ul. Duboisa w Opolu. Mężczyzna może… » więcej 2021-07-28, godz. 18:00 Korniki w kościele w Bierdzanach. Niedługo intruzów ma już nie być W zabytkowym kościele w Bierdzanach w gminie Turawa zadomowili się nieproszeni goście. XVIII-wieczny, drewniany obiekt zaatakowały korniki. Los tych owadów… » więcej 2021-07-28, godz. 17:49 Jędrychowice: kombajn zahaczył o linię średniego napięcia. Skończyło się na strachu W czasie prac polowych w Jędrychowicach w powiecie głubczyckim kombajn zbożowy zahaczył wysięgnikiem o linię średniego napięcia. W maszynie znajdowały… » więcej 2021-07-28, godz. 17:48 Mieszkańcy Kopic po alarmie bombowym wrócili do domów Mieszkańcy Kopic koło Grodkowa po kilkugodzinnej ewakuacji wrócili do swoich domów. Przypomnijmy, dziś (28.07) około 10.00 pracownicy budujący kanalizację… » więcej 2021-07-28, godz. 17:45 Krapkowicka policja zatrzymała mężczyznę podejrzewanego o ugodzenie nożem kobiety Policjanci zatrzymali mężczyznę, który dzisiaj (28.07) wczesnym popołudniem w centrum Krapkowic miał ugodzić nożem w brzuch 23-letnią kobietę. Podejrzewanego… » więcej 2021-07-28, godz. 15:42 Krapkowice: kobieta na ulicy została ugodzona nożem! Trwa ustalanie tożsamości napastnika Do groźnego zdarzenia doszło w Krapkowicach. Jak wynika z zebranych przez naszą reporterkę informacji, mężczyzna ranił ostrym narzędziem - najprawdopodobniej… » więcej 2021-07-28, godz. 14:59 Odmówisz udziału w Narodowym Spisie Powszechnym, to musisz się liczyć z konsekwencjami. W kraju wystawiono 80 wniosków… Jedna osoba na Opolszczyźnie może ponieść konsekwencje w związku z odmową uczestniczenia w Narodowym Spisie Powszechnym. Wniosek o jej ukaranie złożył… » więcej 2021-07-28, godz. 14:12 Niewybuch z Kopic podjęty przez saperów. To bomba lotnicza Saperzy zabezpieczyli niewybuch w Kopicach. W akcji wziął udział 6-osobowy patrol z Brzegu. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »