Radio Opole » Gospodarka
2021-06-03, 13:58 Autor: Grzegorz Frankowski

Powiat głubczycki rozpocznie niebawem realizację kilku inwestycji drogowych

Drogi w powiecie głubczyckim czekają na remont - [fot: Grzegorz Frankowski]
Drogi w powiecie głubczyckim czekają na remont - [fot: Grzegorz Frankowski]
W ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich powiat głubczycki otrzymał ponad 60 procent dofinansowanie na realizację drugiego etapu przebudowy odcinka drogi w Gołuszowicach. Całkowity koszt inwestycji, która ma zostać zrealizowana w tym roku, to blisko 2,4 mln złotych.
W najbliższym czasie mają również ruszyć prace związane z przebudową drogi na blisko 2-kilometrowym odcinku Baborów-Radoszowy oraz na trasie z miejscowości Księże Pole do Czerwonkowa.

- Na rozpoczęcie prac czeka jeszcze jedna z największych inwestycji drogowych w powiecie w tym roku, związana z przebudową drogi na odcinku: Lewice-Michałkowice – informuje Anita Juchno, wicestarosta głubczycki.

- Wartość kosztorysowa to ponad 4 mln złotych. Odcinek też dosyć spory do przebudowy. Niemniej jednak tutaj właśnie przetargi i możliwość odwoływania się przez oferentów powodują to, że to się w czasie niestety bardzo długo przeciąga. Musimy czekać na rozstrzygnięcia innych organów. Jak będzie efekt? Trudno powiedzieć. Niemniej jednak oczekujemy, że będzie pozytywny dla nas i pozwoli nam w końcu zawrzeć umowę z wykonawcą, który rozpocznie pracę.

Dodajmy, że dotacje na te inwestycje powiat głubczycki otrzymał z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.
Anita Juchno

Gospodarka

2021-08-04, godz. 13:25 Gmina Baborów: coraz bliżej gruntownego remontu mostu w Rakowie Gotowa jest już dokumentacja projektowa remontu mostu, który łączy miejscowości Raków, Langowo i Tłustomosty w gminie Baborów. Na inwestycję samorząd… » więcej 2021-08-04, godz. 11:00 Rozpoczynają się remonty dróg w gminie Branice. Nowa nawierzchnia powstanie w dwóch miejscowościach Gmina Branice rozpoczyna kolejne inwestycje drogowe. Gruntownej modernizacji zostaną poddane drogi w miejscowościach: Jędrychowice i Bliszczyce. Dofinansowanie… » więcej 2021-08-04, godz. 08:00 Sołectwo i gmina połączyły siły. Efekt - ocieplony budynek świetlicy Ortowice to jedna z mniejszych miejscowości gminy Bierawa. Miejscowi społecznicy połączyli siły z urzędnikami i udało się przygotować budżet tak, że… » więcej 2021-08-03, godz. 21:00 Kolejne inwestycje drogowe w gminie Dąbrowa. Teraz czas na przebudowę drogi w Karczowie W gminie Dąbrowa rozpoczęły się kolejne inwestycje drogowe. Najważniejsze prace budowlane trwają w Karczowie przy ul. Wiejskiej. Jak informuje zastępca… » więcej 2021-08-03, godz. 18:50 W Izbie Rolniczej w Opolu rozmawiano o melioracji i funkcjonowaniu spółek wodnych w regionie W czasach gwałtownych zjawisk atmosferycznych kluczowym jest utrzymanie właściwej gospodarki wodnej na polach. Dobra melioracja skutecznie odprowadzi nadmiar… » więcej 2021-08-03, godz. 12:20 "Liczymy, że zmniejszy się liczba nielegalnych wysypisk". Zmodernizowany PSZOK w Chróścicach otwarty Więcej kontenerów na powiększonym terenie, miejsce do wymiany rzeczy używanych, ale też lepsza kontrola przywożonych śmieci. Po rocznych pracach otwarty… » więcej 2021-08-02, godz. 12:18 W ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej Gmina Głogówek zamierza zbudować osiedle mieszkaniowe Na ostatniej sesji Rady Miasta Głogówka podjęto uchwałę na temat wyrażenia zgody na utworzenie przez gminę Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej - Południe… » więcej 2021-07-31, godz. 18:00 Rolniku! Bądź eko i oddaj folie do recyklingu Gmina Reńska Wieś namawia rolników do myślenia o aspektach ekologicznych prowadzonych przez nich działalności i zbieraniu, a następnie oddaniu do recyklingu… » więcej 2021-07-31, godz. 17:45 PAP: CBA sprawdza gospodarkę nieruchomościami w gminie Nysa Jak przekazała redakcja PAP, funkcjonariusze wrocławskiego oddziału Centralnego Biura Antykorupcyjnego rozpoczęli kontrolę w gminie Nysa oraz podlegającej… » więcej 2021-07-31, godz. 14:35 Nie ma pieniędzy na remont dróg, to budują chodniki, bo taniej W kasie powiatowej pusto, starostwo nie ma pieniędzy na remonty dróg, poza łataniem dziur powstałych w czasie zimy, więc skupia się na tańszych inwestycjach… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »