Radio Opole » Kultura i rozrywka
2023-06-07, 09:06 Autor: Agnieszka Stefaniak

Trębacz, skrzypek i wokalista. W czwartek oficjalne odsłonięcie muralu Zbigniewa Wodeckiego w Opolu

mural Zbigniewa Wodeckiego w Opolu [fot. Agnieszka Stefaniak]
mural Zbigniewa Wodeckiego w Opolu [fot. Agnieszka Stefaniak]
mural Zbigniewa Wodeckiego w Opolu [fot. Agnieszka Stefaniak]
mural Zbigniewa Wodeckiego w Opolu [fot. Agnieszka Stefaniak]
Ma już swoją gwiazdę w alei, teraz będzie miał mural. W ramach imprez towarzyszących 60. Krajowemu Festiwalowi Piosenki Polskiej w Opolu na czwartkowe popołudnie (8.06) zaplanowano oficjalne odsłonięcie muralu poświęconego Zbigniewowi Wodeckiemu. Malowidło zdobi ścianę kamienicy przy ul. Krupniczej 4.
- Bardzo dobra wersja i przynajmniej pierwszy raz zrobiono coś w takim rozmachem, nie takie zwykłe fotografie - mówi mieszkaniec placu Sebastiana, który "sąsiaduje" z muralem.

Na opolskim muralu Zbigniew Wodecki patrzy na nas w trzech ujęciach, jako wokalista, skrzypek i trębacz.

- Uroczyste odsłonięcie muralu rozpoczynamy w czwartek o godzinie 16.00 - informuje Łukasz Śmierciak, naczelnik wydziału promocji opolskiego ratusza.

- Autorem muralu jest pan Marcin Czaja, którego projekt pokazuje artystę jako multiinstrumentalistę, wybitnego twórcę polskich piosenek. W uroczystości udział weźmie córka Zbigniewa Wodeckiego Katarzyna. Uświetni uroczystość również chór Politechniki Opolskiej.

Dodajmy, że mural Zbigniewa Wodeckiego jest czwartą propozycją na szlaku murali muzycznych. Spacerując po mieście można wypatrywać na ścianach kamienic także podobizn Anny Jantar, Krzysztofa Krawczyka i Andrzeja Nowaka.
mieszkaniec Opola
Łukasz Śmierciak

Kultura i rozrywka

2023-09-30, godz. 16:45 Wszyscy muzycy na scenie i organy. Inauguracja nowego sezonu w Filharmonii Opolskiej To był niezwykły koncert, owacje na stojąco i utwór na bis wykonany tylko na skrzypce i harfę. Do tego, po renowacji, zabrzmiały także organy. Filharmonia… » więcej 2023-09-29, godz. 21:00 "Zero Nudy". Olgierd Łukaszewicz opowiadał młodzieży, jak aktor pracuje nad rolą Spotkanie z Olgierdem Łukaszewiczem zakończyło Festiwal 'Zero Nudy' w Opolu. Przez cały tydzień w Młodzieżowym Domu Kultury odbywały się seanse filmowe… » więcej 2023-09-29, godz. 12:00 "Niekończąca się historia". Druga premiera w opolskich Lalkach 'Niekończąca się historia' jest drugą premierą w tym sezonie w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora. Spektakl wyreżyserował Marcin Wierzchowski, który dokonał… » więcej 2023-09-29, godz. 10:00 Organy wiodącym instrumentem nowego sezonu artystycznego w Filharmonii Opolskiej Rusza 72. sezon artystyczny w Filharmonii Opolskiej. Przygotowano piątkowe koncerty symfoniczne, niedzielne południowe koncerty organowe i szereg zajęć dla… » więcej 2023-09-28, godz. 18:00 "Raz w roku jest taka impreza". Festiwal Radości dla osób niepełnosprawnych w Prudniku Wokalne, instrumentalne i taneczne umiejętności prezentowali uczestnicy Festiwalu Radości - IV Prudnickiego Przeglądu Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych… » więcej 2023-09-28, godz. 17:30 40 osób powalczy w Opolskim Banku Talentów 2023 W piątek (29.09) rusza kolejna edycja Opolskiego Banku Talentów. To przedsięwzięcie, które ma wspomagać młodych muzyków w osiągnięciu sukcesu. Spośród… » więcej 2023-09-28, godz. 17:00 Jak wzmocnić odporność psychiczną przy pomocy literatury. Konferencja Biblioterapeutyczna w Opolu Bibliotekarze, nauczyciele, wychowawcy, pedagodzy, terapeuci oraz wszyscy zainteresowani biblioterapią i stosowaniem biblioterapii w swojej codziennej pracy zawodowej… » więcej 2023-09-28, godz. 07:30 Międzynarodowe Konkursy Perkusyjne w Szkole Muzycznej w Opolu Szkoła Muzyczna w Opolu przygotowuje Międzynarodowe Konkursy Perkusyjne. W ramach imprezy, która odbędzie się w październiku i listopadzie odbędą się… » więcej 2023-09-27, godz. 17:00 Prudnik: kilkanaście propozycji w nowym sezonie ośrodka kultury Warsztaty, teatr i taniec muzyczny - Prudnicki Ośrodek Kultury przygotował bogatą ofertę dla mieszkańców gminy i okolic. W październiku rusza nowy sezon… » więcej 2023-09-27, godz. 13:00 Pokazy prastarych technik wykonywania glinianych naczyń w Parku Historii we Włodzieninie Warsztaty lepienia glinianych naczyń - to kolejna impreza, która odbędzie się w Parku Historii we Włodzieninie. Dzieci i młodzież ze szkół podstawowych… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »